Skocz do zawartości
wasylekwawa

Czujnik parkowania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z tego co zauważyłem ceny czujników różnią się od wersji.

Te najnowsze (podobno pozbawione wad swoich poprzedników) z oznaczeniem literowym "R" faktycznie kosztują ponad 300 zł za sztukę, natomiast te starsze z oznaczeniem literowym "J" i zarazem bardziej "humorzaste" kosztują od 200 -250 zł/ szt.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiła się usterka parktronika sygnalizowana zaraz po włączeniu ciągłym, wysokim dźwiękiem i migającą kontrolką. Myślałem, że to czujka, ale po podłączeniu VAG'a jest tylko informacja o przerwie w połączeniu. Pomimo tego wszystkie czujki działają, sprawdziłem, a kasowanie błędu nie pomaga. Gdzie szukać przyczyny usterki?

 

Stawiałem na uszkodzony chromowany czujnik, jednak okazało się, że padł tylny brzęczyk sygnalizujący dźwiękiem zbliżanie się do przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki moc przydała się instrukcja demontażu grila.Mój umarł czujnik i muszę to zgłosić na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś nie wie jeszcze jak sie czujnik wymienia, to niech wali na pw. Muszę jeszcze raz zdjąć atrapę i pooglądać te sensory. Troszkę znów świrują... Zrobię manuala z fotkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobię manuala z fotkami.
Michał to wrzucaj na forum na pewno sie przyda manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do osob ktore same diagnozowaly VAG'iem parktronic. Czy wasz VAG (prosze podajcie jaki vag) pokazuje ktora dokladnie czujka jest uszkodzona (mam 4x przod i 4x tyl). Czy pokazuje jakis symbol tej czujki, tak aby mozna bylo kupic uzywke na allegro. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do osob ktore same diagnozowaly VAG'iem parktronic. Czy wasz VAG (prosze podajcie jaki vag) pokazuje ktora dokladnie czujka jest uszkodzona (mam 4x przod i 4x tyl). Czy pokazuje jakis symbol tej czujki, tak aby mozna bylo kupic uzywke na allegro. Dzieki.

Ja miałem diagnozowany VCDS 804 bodajże i pokazało dokładnie która czujka, ale chyba we wszystkich pokaże. Co do symbolu czujki (i nie tylko) proponuję poczytać Jak zamontować Oryginalny Parktronic w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wasz VAG (prosze podajcie jaki vag) pokazuje ktora dokladnie czujka jest uszkodzona

VCDS pokazuje dokładnie, który czujnik jest padnięty, który ma jaką odległość od przeszkody (jeśli jest przed przeszkodą).

Czy pokazuje jakis symbol tej czujki, tak aby mozna bylo kupic uzywke na allegro
niestety nie, czujnik trzeba wyciągnąć, na allegro czujniki chodzą po 50 pln :)

aby dostać się do czujników przednich środkowych, nie trzeba całkowicie ściągać atrapy, wystarczy odkręcić śruby (chyba z osiem) z góry i ją odchylić, mniej więcej w połowie wysokości atrapy, po obu jej stronach są zaczepy, trzeba pamiętać o nich przy montażu.

czujniki wyjąć, to już dziecinnie proste :) sensor odpiąć z instalacji > jedną łapką, lekko napierając od zewnątrz czujnik, a drugą odchylić zaczepy.

beztytuuwc.th.png

 

schowek01dd.th.jpg

pozdr.

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Jacek!

 

Mam przed soba raczej demontaż przedniego zdezaka, robilem z miesiac temu diagnostyke w ASO i wyszlo ze padl przedni skrajnie prawy czujnik, poki co dziala w temp ponizej 2 stopni C.

 

Srednio sie znam na VAGach ale czy takim : http://allegro.pl/item874581944_vag_k_can_commander_pin_immo_licznik_ecu_diagnoza.html sobie poradze?

 

PS> Moze ktos poleci mi z Wrocka lub okolic elektryka, obawiam sie ze z tym zdezakiem to dluugo mi zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Srednio sie znam na VAGach ale czy takim : http://allegro.pl/item874581944_vag_..._diagnoza.html sobie poradze?

mam ten kabelek, ale do diagnostyki używam inny, jak znajdę chwilę to sprawdzę jak on się łączy z parktronikiem.

Mam przed soba raczej demontaż przedniego zdezaka

zobacz na fotkę poniżej:

schowek01fh.th.jpg

ja bym zaczął od demontażu tych kratek, wygląda na to, że bez problemu można je wyjąć.

Może jest możliwość dojścia do czujnika bez demontażu zderzaka ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo bez wiekszego problemu zrobisz to od strony nadkoli ( odkrecasz pare srubek odchylasz nadkole i wyciagasz reke i wyjmujesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwych posiadaczy B6 :)

Powiedzcie a jaka może być przyczyna, że mój Vag nie widzi błędu czujników?

Mam wrażenie, że mi czujnik padł gdyż po ich załączeniu słychać jeden ciągły dźwięk z przodu - wkurza mnie to na maksa. Czy mogę szanownych kolegów prosić o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos poleci mi z wrocka lub okolic elektryka, obawiam sie ze z tym zdezakiem to dluugo mi zejdzie.
autofil 600968921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam czujki 3c0919275F oraz 3c0919275J juz nie pamietam ktora jest z grilla a ktora lakierowana. a cene wzialem z aso ( np. http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ ) ale w kazdym aso w wieksozosci maja zblizone ceny. Nie musisz wyjmowac, tylko pojedz i powiedz ze chodzi o czujke z grilla, jak Ci wyspiewaja ta cene co Ci dali spusc na dzrewo i zadzwon gdzie indziej,

.....275 jest chromowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was bardzo wazne pytanie.

Podpielem Vag'a i okazalo sie, ze mam uszkodzony srodkowy, prawy, tylnik parktronic.

Czy jest mozliwosc demontazu tego czujnika bez sciagania zderzaka?

Ktos juz z tym kiedys walczyl? i moglby mnie wspomoc cennymi wskazowkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonalne, polozyc sie pod auto odkrecic taka plastikowa oslone ktora jest od dolu , no i troche raczki ginekologa, ale wykonalne, dojdziesz reka do czujnika, rozgiac plastikowe zatrzaski i czujnik ladnie wyjdzie, potem wypiac wtycze i po sprawie, ja pierwszy raz robilem to 20 minut za drugim zajelo 5 minut :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie jest umiejscowiony głośniczek przedni/tylny w kombi?

Włąśnie kładę wiązki i tego nigdzie się nie doszukałem. TYlny mi wychodzi zaraz za pasem z prawej strony.

Wiązki mam z hufateka i takos tak trochę jakby za długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.

Niestety też mnie dopadł uszkodzony sensor. Wczoraj byłem w ASO i wykryli że mam uszkodzony tylny sensor. Ponieważ powiedzieli mi (ASO Kraków), że koszt czujnika to ok.350zł + przygotowanie go - lakierowanie to ok. w sumie 500zł. Oczywiście doliczyć do tego montaż ze zdjęciem tylniego zderzaka to 300zł co daje całkowita wartość w ASO 800zł. Fajnie nie? Teraz tak, Pan był na tyle miły że zrobił mi wydruk błędu. Kod błedu 10024, sterownik 3C0919283B i pokazał mi który to dokładnie.

Moje pytanie to jakiego szukać czujnika. Do kombi to to samo co do sedan? Ratujcie bo ten pisk parktronika mnie wykończy i muszę zacząć działać.

Doradźcie gdzie kupić i jaki sensor please :). Podpowiem, że mam B6 kombi 2006r. i przemieszczam się Kielce-Kraków. Dzięki z góry!!!

Edytowane przez Borus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0919283B To jest sterownik nie czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście doczytałem zaraz po wysłaniu posta. Już zmieniłem zapytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności