Skocz do zawartości
wasylekwawa

Czujnik parkowania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno sprawiłem sobie vag-com (anglika). Mam uszkodzony jeden czujnik parkowania ale nie wiem który. I tu moje pytanie : Jak zdiagnozować vag-comem który to czujnik? Dopiero się uczę obsługi i nie wiem gdzie i której grupie szukać. :zeco

Za podpowiedzi bardzo dzięki.

 

Aaaaaa, i jeszcze nie działa mi auto-wyłączanie podświetlenia wnętrza. Jest jakiś błąd w Terminal 30 ale nie wiem co to jest i gdzie go szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku dni nie działa mi parktronik, zaczęło się to od rozładowania akumulatora (być może tylko zbieg okoliczności). Sprawdzałem moduł za pomocą VCDS i otrzymałem taki log lecz niestety nie wiem za bardzo co on oznacza.

 

Wersja VCDS: AKP 11.11.4

Wersja danych: 20120927

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Adres 10: Asyst.park./kierow. Plik etykiet: 3C8-919-475.clb

Oznaczenie elementu: 3C8 919 475 HW: 3C8 919 475

Komponent i/lub wersja: PARKHILFE 8K H07 0007

Kodowanie: 100102

Kod serwisu: WSC 00028 028 00001

VCID: F1E32E5528F7EE905EB

Znaleziono 1 błąd:

 

16347 - Sterownik - EEPROM

014 - wadliwy

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01101110

Priorytet błędu: 3

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 0

Przebieg: 0 km

Wskaźnik czasu: 0

 

Ramka zamrożona:

Temperatura: 0.0*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak wymienić czujniki w tylnym zderzaku w kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miras

witam,

w moim passacie padł moduł od czujników parkowania i mam pytanie otóż mam moduł o nr 3C8 919 475

i nie mogę takiego znaleź ale znalazłem modul o nr 3C8 919 475 A , i zastanawiam się czy taki bedzie pasował

do mojego auta.

może ktoś ma na sprzedaż taki moduł przypadkiem??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje wymienić czujkę z przodu w zderzaku pierwsza od prawej. Jaki dokładnie jest to numer fabryczny tej czujki ?

http://prntscr.com/1k419a

Passat B6 2010r bez Park Assist. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, potrzebuje wymienić czujkę z przodu w zderzaku pierwsza od prawej. Jaki dokładnie jest to numer fabryczny tej czujki ?

http://prntscr.com/1k419a

Passat B6 2010r bez Park Assist. Dzięki.

 

proszę bardzo 3C0919275S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Właśnie przeszukałem allegro i lipka nie ma w kolorze mocca... ; (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadę dzisiaj zakupić z tej aukcji 3439060039 http://allegro.pl/show_item.php?item=3439060039 i pomaluje w kolorze szszszszprejem (lakiernik wykona na zamówienie - więc jak ktoś będzie porzebował szszszpreja w kolorze mocca to pisać bo pewnie zostanie ho ho ho ho ho.... i jeszcze trochę) mam nadzieje ze będzie śmigać ; )

 

żeby się dostać do tego z przodu z brzegu to

Tak samo bez wiekszego problemu zrobisz to od strony nadkoli ( odkrecasz pare srubek odchylasz nadkole i wyciagasz reke i wyjmujesz)
ale może jest gdzieś instrukcja z fotkami jak to ma miejsce z tymi środkowymi (fajny tutorial z fotkami) zawsze po obejrzeniu jest łatwiej niż macać i szukać ; ) Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale może jest gdzieś instrukcja z fotkami jak to ma miejsce z tymi środkowymi (fajny tutorial z fotkami) zawsze po obejrzeniu jest łatwiej niż macać i szukać ; )

 

Dwa ostatnie zdjęcia w mojej instrukcji http://forum.vw-passat.pl/threads/106825-Instrukcja-Podlaczenie-spryskiwaczy-reflektorow obrazują jak i gdzie zamontowane są czujniki parkowania w przednim zderzaku. A jak zdjąć nadkola i ew zderzak też masz opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa ostatnie zdjęcia w mojej instrukcji http://forum.vw-passat.pl/threads/106825-Instrukcja-Podlaczenie-spryskiwaczy-reflektorow obrazują jak i gdzie zamontowane są czujniki parkowania w przednim zderzaku. A jak zdjąć nadkola i ew zderzak też masz opisane

 

Widzę Panowie że lubicie ekstremalne sporty ;) zamiast wyciągnąć przeciwmgielne, będziecie odkręcać zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będziecie odkręcać zderzak.

napisałem ew zderzak a to nie jest równoznaczne z jego zdjęciem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich wysiłków wczorajszych rozebrałem wyciągając przeciwmgielne:

http://prntscr.com/1kgncn no i dotykam czujnika ale na "czuja" nie mogę tego odpiąć :-/ mało miejsca do jakiegokolwiek manewrowania.

Wsadziłem mój magiczny telefon i zrobiłem FOTO tego czujnika, domyślam się, że muszę te zaciski do zewnątrz ciągnąć aż popuści tak ?

http://prntscr.com/1kgnzh

pytam bo wczoraj się tyle nawk... że dzisiaj nie chcę powtórki z wczoraj i wole się upewnić czy to w ogóle dobrze robię.

 

PS. ktoś pytał czym robię screeny ->LightShot - polecam.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zaciski musisz odgiac na zewnatrz i masz czujnik w reku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe zaczepy są po bokach, podginasz jeden zaczep w bok a drugą ręką wpychasz czujnik do środka od zewnątrz (tylko z wyczuciem) jak.zejdzie z jednego zaczepu robisz tak samo z drugim zaczepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, taka wskazówka na przyszłość jak naciśnie się ten dzyndzelek to trzeba wcisnąć czujnik w zderzaku wtedy puści.

 

Niestety mimo, że wstawiłem nowy czujnik to nadal ten sam problem czyli mrugające P i długi sygnał dźwiękowy :/ i nadal brak pozytywnych oznak działania czujników. Jak wyjąłem całkowicie czujnik to dokładnie taki sam efekt. Może trzeba podpiąć pod kompa i wykasować błędy ?

 

http://prntscr.com/1khlyz

 

Ogólnie dziwna sprawa bo w ASO Skody wskazali na uszkodzenie prawego przedniego czujnika więc komputer wskazał, który dokładnie czujnik nie działa to dlaczego po wymianie na nowy nadal jest lipa? Czy jest możliwe aby było uszkodzone coś więcej niż czujka mimo, że komp wskazywał konkretną czujkę?

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to będę musiał to sprawdzić, a dokładniej jak do tego się dostać jest gdzieś może na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A linka nie widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A linka nie widzi?
widzi. I nawet doczytał to
Pod autem w okolicy aku, są kostki łączące wiązki zderzaka z autem, ale nie wiem czy bez kanału da się coś zobaczyć.
czyli to wszystko, tak ? czy coś jeszcze, a nie widzi ? ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie widzi

 

Na koncu lewej podluznicy od strony silnika sa umieszczone wtyki. Dostaniesz sie tam po demontazu kola i wyjeciu przedniego plastikowego trojkata nadkola. Przykrecony jest do zderzaka plyty pod silnikiem i nadkola.

Wtyki oczywiscie wielopinowe hermetyczne. Etyk od pdc ma 8 pinow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności