Skocz do zawartości
wasylekwawa

Czujnik parkowania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak podlaczyli pod kompa to chcieli wymienic caly modol odpowiedzialny za parktronika olalem ich i pojechslem do kolegi zrobilem foty z odczytu i umiescilem na forum i dzieki pomocy kolegow namierzylismy o co biega niezawodny brzeczyk byl sprawca .....zrob fote z kodami bledow i zamiesc morze ktos pomorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro44, a jakie miałeś objawy? nie pikało Ci nic zapewne tak? u mnie pika długi sygnał i mruga P obok zmiany biegów więc to raczej nie brzęczek?

 

Właśnie wróciłem od autovag dabrowa gornicza i najbardziej optymistyczna wersja odnalezienia gdzie coś nie dochodzi to 150zł.

 

Dodam, że sprawdziłem miernikiem i w tej kostce/przewodzie/wtyczce do której wpina się czujnik są trzy punkty/przewody no i na dwóch zewnętrznych jest 14V, a na środkowym nic, ale jak powinno być to nie wiem.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez po wlaczeniu bul sygnal i migajaca kontrolka parktronika przy dzwigni zmiany biegow sprawdzales na kompie jakie sa wartosci czujnikow ? Tzn wszystkie musza odczytywac ta sama odleglosc jak machniesz reka przed ktoryms z czujnikow to wskazania odleglosci na kompie powinny sie zmienic to znak ze czujniki sa ok zrob tak przod i tyl i bedziesz wiedzial czy to one sa winne tego calego zamieszania tak bylo u mnie i wtedy wymienilem brzeczyk cena w aso okolo 60 zl i sam go wymienilem z tylu mam sedana i od tej pory dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro44 czujnik chyba nie jest winien. Komp wskazuje konkretnie ze to przedni czujnik prawy pierwszy z brzegu (nie ten chromowy) więc go wymieniłem i nadal jest to samo. Z tego co wiem jak tak jest ze komp wskazuje któryś czujnik, a po wymianie danego czujnika nadal jest to samo to wina jest w instalacji. Tobie też wskazywało konkretny czujnik po podpięciu do kompa?

 

Dzisiaj podpinkę pod kompa zrobiłem ponownie i czujniki nie reagowały żaden bo wyłącza się system parkowania jak coś w parktronicu nie działa. Przynajmniej tak dzisiaj to wyglądało.

 

Zastanawiam się jezcze nad tym brzęczkiem bo jak kosztuje tylko 60 zł to mogę spróbować bo lipa jak dam na serwis przetrzepią całe auto zgarną 350 zł i powiedzą, że to brzęczek. Tylko napisz mi dokładnie co Ci wskazywał komp? czy wskazywał konkretny czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk ma swój błąd a czujnik swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to wklej foty z odczytu kompa chodzi o bledy (czujnik masz nowy czy uzywka?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skan z diagnozy

 

 

w załączniku zmniejszyło to podaje alternatywę:

http://www.up.programosy.pl/foto/schowek01_112.jpg

 

Dodam że w historii widzę, że w maju był wymieniany czujnik parkowania w ASO

 

http://prntscr.com/1l2fgg

Schowek01.jpg

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Naprawione. Przerwany kabelek pod izolacją przy czujniku parkowania. To 0 miernikiem w środkowym kablu o którym pisałem wcześniej było spowodowane typowo przerwanym kablem. Mam nadzieje, że się to wszystko przyda komuś kto będzie miał podobny problem. Więc jak są tego typu oznaki to dostajemy się do czujnika sprawdzamy pod izolacją kabel i jak nie ma przerwy to dopiero wymiana czujnika. Dziękuję wszystkim za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek.s

Witam.

 

Ostatnio kupiłem czujkę przednią chromowaną na allegro. Pojechałem do warsztatu i wymienili mi za 70 zł. Po kilku miesiącach czujka zaczęła się łuszczyć i znowu zaczęło pikać bez powodu. Dzięki kolegom z forum tym razem wymieniłem sam... ale nic nie pomogło, dalej pika.

 

W końcu pojechałem do warsztatu, aby podłączyć pod komputer. Żadnych błędów. Odczyty wartości rzeczywistych wyglądają tak, jakby przednie chromowane czujniki nie działały - komputer zczytuje odległość tylko ze skrajnych czujników i pokazuje identyczną na przednich wewnętrznych.

 

Pomyślałem, że pewnie drugi wewnętrzny też strzelony... kupiłem identyczny wymieniłem w warsztacie i dalej dupsko zbite..... zczytuje te same wartości ze skrajnego prawego.

 

Wiązki wydają się być ok, ponieważ jest sygnał we wszystkich 3 pinach. Numer części kupiłem tak jak podpowiada serwis - końcówka N, chociaż ten drugi czujnik wymieniany jako kolejny miał końcówkę R.

 

Co to może być?

 

Dodam, że tył działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile moze kosztowac sprawdzenie czujnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkowanie zaczęło piszczeć. Z komputera mi wyszło, że mam do wymiany 2 czujniki środkowe z tyłu i jeden niklowany z przodu. Dzisiaj założyłem dwa nowe, środkowe czujniki z przodu - nie niklowane , tylko malowane na srebrny kolor.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3413953582

Ale zostały mi do wymiany 2 tylne środkowe. Podjąłem próbę wymiany tylnego środkowego czujnika bez zdejmowania tylnego zderzaka.

Mogło by się to udać ale... Ale producent zamontował bardzo krótkie kabelki i pomimo wyciągnięcia starego czujnika przez otwór po zdemontowaniu oświetlenia tablicy rejestracyjnej nie udało mi się wypiąć wtyczki elektrycznej. Macie jakiś lepszy pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. poszedl mi czujnik prawy przedni. i tu moje pytanie do kolegow czy moge kupic czujnik niemalowany i pomalowac go samemu czy moze warstwa lakieru uniemozliwi mu poprawne dzialanie?(bedzie widzial przeszkode) czy moze moge kupic juz polakierowany i jesli odcien nie bedzie pasowal to zmatowic go i pomalowac nowym lakierem. dodam tylko ze kolor auta to mocca i nigdzie na allegro nie posiadaja tego koloru i kilku sprzedawcow powiedzialo mi ze ludzie biora czarne lakierowane lub czarne do malowania. tylko wlasnie nie wiem jak to z tym lakierowaniem bo lakiernik powiedzial ze jego zdaniem moze to przeszkadzac. prosze o szybka pomoc bo chcialbym jak najszybciej zakupic czujnik :) pozdrawiam

 

ps jesli ktos ma wymagany kolor czujnika to prosze o pw :D

Edytowane przez driver229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem czujnik w innym kolorze i pomalowałem go na kolor mojego auta ( oczywiście wcześniej przygotowałem go papierem ściernym wodnym aby tylko odtłuścić) i działa bez problemu. Kolor mi zrobił lakiernik właśnie na takie rzeczy typu jakieś poprawki, odpryski blacharskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko bedzie dzialal ja doraznie lakierem do paznokci pomalowalem i potem bezbarwny na to ....i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok. dzis zamowilem czarny lakierowany i jak bedzie sie mocno odróżniać to pomaluje

 

wiazka byla przerwana;/ a teraz mam problem tego typu ze czyjniki sie wlaczaja ale piszcza caly czas. co to moze być? dodam ze po naprawie wiazki bylo ok do momentu popadania deszczu i mokrego samochodu. czy moze byc wina kropli na czujnikach czy raczej nie?

Edytowane przez driver229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomoze ktos?

Osusz czujniki i otrzymasz odpowiedz . Krople wody mogą być odbierane jako przeszkoda ,po wyschnięciu powinno być cicho jeśli nie to do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to dziwne ale widocznie tak jest. po tym jak przestalo padac/kropic i przetarciu czujnikow jeden byl troche brudny dziwnie tak jakby z drzewa jakies soki na nim byly objaw piszczenie minal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Problem z czujnikami. Pisk i nie działają vcds pokazuje mi błąd 01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

009 - Open or Short to Ground.

Sprawdziłem bezpiecznik jest wporzadku. Sprawdzilem napięcie vcds i pokazuje mi dwa rózne napięcia. jakie powinno być prawidłowe napięcie wysyłane do czujników? i gdzie moze byc przebicie?

Silnik wyłączony engine off voltage supply parking sensors.jpg

 

Silnik włączony engine on voltage supply parking sensors.jpg

 

Wczesniej miałem Problem z czujnikiem srodkowym z przodu chrom ktory wymienilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie czujniki pokazuja ci pomiar odleglosci chyba 250 czy cos takiego pomachaj reka przed czujnikamu i zaobserwuj czy zmienia sie wartosc odczytu czujnikow jezeli jest ok to padl ci brzeczyk ...tak bylo u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności