Skocz do zawartości
wasylekwawa

Czujnik parkowania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z czujnikami parkowania. Po wrzuceniu biegu wstecznego, bądź po wciśnięciu przycisku Parkowania pojawia się ciągły sygnał, migający przycisk a efektem jest całkowity brak działania wszystkich czujników (mam oryginalne 4 przód + 4 tył). Sprawdziłem błędy przez VCDS i okazał się błąd lewego środkowego czujnika przód - błąd poniżej:

 

Address 76: Park Assist Labels: 3C0-919-283.lbl

Part No SW: 3C0 919 283 C HW: 3C0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan 004 0013

Revision: 00004000 Serial number: 90640805802925

Coding: 0000024

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 295DF997FB39

 

1 Fault Found:

01628 - Sensor for Parking-Aid; Front Mid-Left (G254)

009 - Open or Short to Ground

 

Zrobiłem wymianę czujnika prawego z lewym, błąd dalej został po lewej stronie. Sprawdziłem wtyczkę, rozebrałem, kable idealne we wtyczce. Myślę że sprawdziłem już wszystko, ale dalej mam ten sam problem:kwasny.

Dodam że problem zaczął się po wymianie czujnika otoczenia, gdzie rozbierałem atrapę przednią.

Pomocy, co mogło wysiąść?

Czy mogło coś stać się modułowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wrzuceniu biegu wstecznego, bądź po wciśnięciu przycisku Parkowania pojawia się ciągły sygnał, migający przycisk a efektem jest całkowity brak działania wszystkich czujników (mam oryginalne 4 przód + 4 tył).

Wojtek, mam podobnie. Auto mam od półtora roku, nie sprawdzałem czujników pod kompem i nie zmieniałem stronami, ale raz na czas (nie zawsze) działają OK, a innym razem piszczą tak jak piszesz. Totalna loteria. Jak sprawdzę ewentualne błędy u siebie to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek, mam podobnie. Auto mam od półtora roku, nie sprawdzałem czujników pod kompem i nie zmieniałem stronami, ale raz na czas (nie zawsze) działają OK, a innym razem piszczą tak jak piszesz. Totalna loteria. Jak sprawdzę ewentualne błędy u siebie to dam znać.

 

OK, sprawdzaj, dla mnie to całkiem denerwujące. Przód jeszcze większego problemu nie ma, ale w wersji VARIANT parkowanie tyłem jest trochę utrudnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu mam problem z czujnikami parkowania. Po wrzuceniu biegu wstecznego, bądź po wciśnięciu przycisku Parkowania pojawia się ciągły sygnał, migający przycisk a efektem jest całkowity brak działania wszystkich czujników (mam oryginalne 4 przód + 4 tył). Sprawdziłem błędy przez VCDS i okazał się błąd lewego środkowego czujnika przód - błąd poniżej:

 

Address 76: Park Assist Labels: 3C0-919-283.lbl

Part No SW: 3C0 919 283 C HW: 3C0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan 004 0013

Revision: 00004000 Serial number: 90640805802925

Coding: 0000024

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 295DF997FB39

 

1 Fault Found:

01628 - Sensor for Parking-Aid; Front Mid-Left (G254)

009 - Open or Short to Ground

 

Zrobiłem wymianę czujnika prawego z lewym, błąd dalej został po lewej stronie. Sprawdziłem wtyczkę, rozebrałem, kable idealne we wtyczce. Myślę że sprawdziłem już wszystko, ale dalej mam ten sam problem:kwasny.

Dodam że problem zaczął się po wymianie czujnika otoczenia, gdzie rozbierałem atrapę przednią.

Pomocy, co mogło wysiąść?

Czy mogło coś stać się modułowi?

 

Nikt nie miał podobnego przypadku? Strasznie wkurza mnie nie działanie czujników parkowania, ale nie wiem co mogło paść:( Pomóżcie koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu pomagać, wymień lewy przedni czujnik i skasuj błąd kompem powinno być po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tu pomagać, wymień lewy przedni czujnik i skasuj błąd kompem powinno być po problemie.

 

Teoretycznie gdyby to był problem z czujnikiem.

"Zrobiłem wymianę czujnika prawego z lewym, błąd dalej został po lewej stronie."

Może nie doczytałeś kolego, ale pisałem że testowałem czujnik poprzez zamianę w inne miejsce, a problem dalej był w tym samym. Czujnik jest OK, a błąd się kasuje ale tylko do momentu ponownego włączenia np. biegu wstecznego. Co to może być jak nie czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody trzeba sprawdzić całą wiązkę a później centralkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewody trzeba sprawdzić całą wiązkę a później centralkę.

 

Taa, a jak to zrobić? Cały zderzak z przodu rozebrać? Co za centralka? Gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki leca po zderzaku ale oczywiscie trzeba zdjac gril poruszaj moze sa gdzies przelamane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabelki leca po zderzaku ale oczywiscie trzeba zdjac gril poruszaj moze sa gdzies przelamane

 

Grill też już rozbierałem, kabelki niby idealnie wyglądają. To co mogło się uszkodzić to tylko jak sądzę, ta część która odchodzi z głównej wiązki i idzie do tego lewego czujnika. Może trzeba by odciąć całkiem te kabelki i nowe dać??

czujnik park.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie dostep super mozna sprobowac wtedy bedziesz krok do przodu w poszukiwaniach a jak trafisz to po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za centralka? Gdzie tego szukać?
Centralka jest z tyłu w bagażniku po prawej stronie za poszyciem błotnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grill też już rozbierałem, kabelki niby idealnie wyglądają. To co mogło się uszkodzić to tylko jak sądzę, ta część która odchodzi z głównej wiązki i idzie do tego lewego czujnika. Może trzeba by odciąć całkiem te kabelki i nowe dać??

[ATTACH=CONFIG]112821[/ATTACH]

 

Kolego sprawdziłeś miernikiem czy nie ma zwarcia w wiązce zderzaka, a kostkę od wiązki zderzaka sprawdziłeś czy tam nie ma zwarcia. Trzeba tam psiknąć kontaktem bo często tam się woda dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego sprawdziłeś miernikiem czy nie ma zwarcia w wiązce zderzaka, a kostkę od wiązki zderzaka sprawdziłeś czy tam nie ma zwarcia. Trzeba tam psiknąć kontaktem bo często tam się woda dostaje.

 

No właśnie też pomyślałem jeszcze o mierniku, przecież idzie nim sprawdzić czy któryś kabelek jest przerwany.

A gdzie szukać kostki od wiązki, widać ją bez demontażu zderzaka? Pisze i pytam bo auto mam na parkingu przez blokiem, nie zawsze łatwo sprawdzić wszystko samemu. W dodatku coś ochłodzenie idzie.

A może ktoś będzie wiedział które kabelki gdzie idą?

 

DSC_2822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie masz opis gdzie są kostki łączące wiązkę zderzaka z wiązką centralną. Sprawdź kostki, popsikaj jakimś siuwaksem a jak nie pomoże to sprawdź kawałek po kawału wiązkę zderzaka gdzieś musi być przetarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat.

Od jakiegoś czasu od czasu do czasu pojawiał się błąd jednego czujnika chromowego(szczególnie jak padał deszcz) na wyświetlaczu radia RNS510 pokazuje jakby przeszkoda była przed autem, jednak nie miałem czasu się tym zająć. W dniu dzisiejszym zaczął pokazywać błąd dwóch czujników przednich (prawego oraz lewego chromu) oraz dwóch tylnych środkowych . Brzęczki działają naprzemiennie informując o zbliżeniu się do przeszkody. Nadmienię że przeczyściłem wszystkie czujniki szmatką gdyż samochód jest po dość długiej trasie i jest bardzo brudny jednak to nie pomogło. Problem nasilił się jak temperatura po kilku deszczowych dniach spadła poniżej zera.Czy możliwe że jednocześnie strzeliły 4 czujniki. Co sprawdzić gdzie szukać czy może ten model tak ma. pozostałe czujniki pokazują odległość do przeszkody bezproblemowo.

 

 

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam uszkodzony czujnik (jeden lub więcej) parkowania - po aktywacji poprzez wrzucenie wstecznego prawie zawsze ciągle piszczą, niezależnie czy jest przeszkoda czy też nie. Zanim je powymieniam chciałbym zmienić (a dokładniej zmniejszyć z 15 km/h na np. 5 km/h) prędkość, przy której wyłącza się sygnalizacja (piszczenie).

 

Wciskanie przycisku po prawej stronie dźwigni zmiany biegów nic nie daje - zastanawiam się nawet po co jest ten przycisk :swirus ?

 

Czy da się to zrobić i ew. jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Przejrzałem temat i ciągle widzę pytania jakie czujniki i jak je wymienić. Zaglądajcie do zakładki WARSZTAT B6 B7. Tam są instrukcje. Sam jedną napisałem nt. wymiany czujników tył. Jest też dokładny opis wymiany czujników przód. Są podane symbole ori i zamienniki.

Polecam lekturę i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu mam problem z czujnikami parkowania. Po wrzuceniu biegu wstecznego, bądź po wciśnięciu przycisku Parkowania pojawia się ciągły sygnał, migający przycisk a efektem jest całkowity brak działania wszystkich czujników (mam oryginalne 4 przód + 4 tył). Sprawdziłem błędy przez VCDS i okazał się błąd lewego środkowego czujnika przód - błąd poniżej:

 

Address 76: Park Assist Labels: 3C0-919-283.lbl

Part No SW: 3C0 919 283 C HW: 3C0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan 004 0013

Revision: 00004000 Serial number: 90640805802925

Coding: 0000024

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 295DF997FB39

 

1 Fault Found:

01628 - Sensor for Parking-Aid; Front Mid-Left (G254)

009 - Open or Short to Ground

 

Zrobiłem wymianę czujnika prawego z lewym, błąd dalej został po lewej stronie. Sprawdziłem wtyczkę, rozebrałem, kable idealne we wtyczce. Myślę że sprawdziłem już wszystko, ale dalej mam ten sam problem:kwasny.

Dodam że problem zaczął się po wymianie czujnika otoczenia, gdzie rozbierałem atrapę przednią.

Pomocy, co mogło wysiąść?

Czy mogło coś stać się modułowi?

 

No i problem rozwiązany, kabelek od czujnika tak długo ocierał się o ramę karoserii, że go trafiło. Po zdjęciu przedniego zderzaka wszystko okazało się oczywiste. Kilka godzin pracy i problem zażegany:)

Poniżej fotki

 

czujnik 2.JPG

 

Aaa, i okazało się, że kabelek od czujnika temperatury zewnętrznej też już był na wykończeniu. Przy okazji ten też zalutowałem:)

czujnik 1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z prawymi czujnikami. W opc przedni prawy jest caly czas na czerowno (pierwszy najbliższy) i to zdarza się zawsze jak zaczyna się wilgoć w powietrzu. Natomiast tylny prawy jest na czerwono ale druga kreska- i tak piszczy mi raz jeden a raz drugi. Oczywiscie czujniki mają dni kiedy wsio jest ok. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności