Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem kupić Mobil Syst S Special V 5W-30 ale sprzedawca powiedział, że już nie produkują takiego a teraz jest olej Mobil Super 3000 X1 5W-40. Że niby to to samo. Czy ktoś z was słyszał o takiej zmianie. Czy kupić ten nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja leje castrol edge 5w40 i od jakiegos 1,5 roku jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prześledziłem cały wątek ale im wiecje czytałem tym bardziej zgłupiałem:taksobie. Prosze doradzcie mi jaki olej najlepiej wlać do mojego świeżutkiego passacika 1,9TDi z 99r (silnik AFN) Nie wiem co było wlane wcześniej przy rozmowach z mechanikami polecali mi półsyntetyka. Co wy na to i co myslicie o Castrol Magnatec 10W/40??? czy lepiej będzie wlać syntetyka?

 

Mam istny mętlik w głowie przez to. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motul 8100xcess 5w40

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valentain:

 

Lej syntetyk. Ja używam CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W-40 (na stronie producenta znajdziesz wskazówkę, jak dobierać olej). Niedawno wymieniałem i ze względu na powszechną dyskusję zapytałem sprzedawcy o pól syntetyk. Powiedział, że z racji konstrukcji w silnikach produkowanych po 2000 roku a przede wszytkim ze względu na nasze pompowtryskiwacze stosuje się syntetyki do końca ich życia. Myślę, że 1999 i przede wszystkim silnik łapią się w te kryteria :)

Edytowane przez blight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje mobil 10w40 wymieniam co 10000 tys. i jest o.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co 10000 tys.

:hmm

czyli co 10mln? ;)

:offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valentain jeździłem na Castrolu , zmieniłem na Motul półsyntetyk(6100 plus...) i jestm zadowolony od wymiany do wymiany nie dolewam oleju , zakres od max do min wystarcza na cały cykl między wymianami.Ubocznych skutków brak.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zalałem Motula Specific 5W40 505.01

Wcześniej śmigałem na Castrolu 5W40 z beczki...

Zobaczymy jaka różnica.

Co prawda oleju mi nie brał ale może coś zauważę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialem kupić Mobil Syst S Special V 5W-30 ale sprzedawca powiedział, że już nie produkują takiego a teraz jest olej Mobil Super 3000 X1 5W-40. Że niby to to samo. Czy ktoś z was słyszał o takiej zmianie. Czy kupić ten nowy?

ta pierwsza nazwa już nie funkcjonuje (mobil wymienia etykiety dość często) ale 3 dni temu kupiłem Mobil Super 3000 5W-30 z normy 505.01 bo akurat do mojej fury taka norma jest zalecana

tak że sprzedawca jest nie na czasie bo 5W-30 dalej produkują

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

 

Valentain

zgadzam się z kolegą zalej syntetyka (sam miałem niedawno golfa TDi 99r. i jeździłem na wspomnianym Castrol Magnatec- po poradzie mechanika przeszedłem na syntetyka Mobila. wg niego Castrol nie jest za dobra marką, zostawia więcej nagaru niż konkurencja tylko niestety grupa VW ma z nimi podpisaną umowę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zakupiłem niedawno Passata z silnikem TDI PD / AJM. Zaprzyjaźniony mechanik zalał mi silnik oleum VALVOLINE DuraBlend 5W40. Jak narazie wszystko OK. Słyszałem też wiele dobrych opini na temat oleum VALVOLINE. POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a bawic sie w plukanie silnika przechodzac z 10w40 na 5w40? czy poprostu jeden spuscic ,zalac drugi. oleju bierze z pol miarki na 10tys km. czyli nie dolewam nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem żadnych płukanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie. Kupilem z Niemiec Passata B5 1.9 TDI 110KM rok prod. 1999. Przebieg 257 tys. Nie wiem jaki tam jest wlany olej. Czy moge smialo wlac syntetyk z norma 505.00 czy jakis polsyntetyk - tak jak jst napisane w 1 poscie? W sklepie powiedziano mi, ze jesli nie jestem pewien jaki byl olej to wlac 15W/40 jednak chce sie upewnic i zasiegnac porady tutaj.

 

Pozdro

M@rtin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15W-40 czyli minerał??O_o

nie lej minerału w żadnym wypadku!

najbezpieczniej zalać to co firma poleca, czyli olej z normą 505.00 (naj częściej to syntetyki 5W40)

 

polecam motula 8100xcess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moge smialo wlac syntetyk z norma 505.00 czy jakis polsyntetyk - tak jak jst napisane w 1 poscie?

Zaryzykować trzeba ;)

Po czipsie z przebiegiem prawie 300 tys. śmigam na

polecam motula 8100xcess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

za tydzien bede usowal DPFa i do tej pory lalem olej MOTUL 5W30 504.00 - 507.00, jezeli filtr bedzie usuniety moge znienic olej z norma 505.01 lub 506.01, czy lepiej pozostac przy tym co byl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zakupiłem Elf Excellium DID 5W30 505.01 :) w przyszłym tygodniu wymiana, wcześniej wlałem VALVOLINE DURABLEND DIESEL 5W40 505.01 przez 13tyś km ubyło od położenia max do połowy miarki bez dolewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

za tydzien bede usowal DPFa i do tej pory lalem olej MOTUL 5W30 504.00 - 507.00, jezeli filtr bedzie usuniety moge znienic olej z norma 505.01 lub 506.01, czy lepiej pozostac przy tym co byl?

Mozesz zmienic 507.00 był tylko ze wzgledu na DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta pierwsza nazwa już nie funkcjonuje (mobil wymienia etykiety dość często) ale 3 dni temu kupiłem Mobil Super 3000 5W-30 z normy 505.01 bo akurat do mojej fury taka norma jest zalecana

tak że sprzedawca jest nie na czasie bo 5W-30 dalej produkują

Zgadza się!!! ja również leję ten olej i jest ok! Rozmawiałem w tej sprawie z gościem z VW i sam mi powiedział żeby lać Mobila i będzie ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności