Skocz do zawartości
aignaszak

[B5] Rozmiar opon do felg 17"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chce dokonac zakupu felg alu do mojego paska b5 FL.Zdecydowalem sie na felgi 17" na ktore fabrycznie montowano opony w rozmiarze 225/45.Moje pytanie brzmi:czy bedzie wszystko ok jesli chcialbym zalozyc na te felgi opony w rozmiarze 225/50 w celu poprawienia nieco komfortu w aucie? Chodzi o to czy taki zestaw zmiesci sie w nadkolu itp.

Dziekuje z gory za odpowiedzi.Pozdrawiam Andrzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie polecam kombinacji 225/50

jesli juz chcesz podnosic profil to jak juz coś wybierz 215/45 ale nie wiem czy nie bedziesz miał za szerokiej felgi na to (wtedy opona wygląda śmiesznie)

najlepiej ładuj 225/45 wcale nie jeździ sie tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie laduj 50(balony) tylko 45 i wsio bedzie ok bo na 50 to bedzie wygladal jak koszuka w d.....Jesli nie wymieiales zawieszenia na jakies sportowe czyli bedzie na standarzie i 45 beda w sam raz

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aignaszak jakie kupiles fele?? dokladnie jaki rozmiar felgi?? to ze fela jest 17" nie oznacza jeszcze, ze mozna na nia wsadzic oponke 225 !!

do opony 225 powinna byc felga 7,5"x17". 7,5" to szerogosc felgi.

Co do rozmiaru 225/50/17 to wyjatkowo "trudny" rozmiar. Bedzie Ci trudno kupic, dobra opone w TAKIM rozmiarze i na 80% ONA nie wejdzie, bo bedzie obcierac o zwrotnice.

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiazaniem bedzie 205/50/17 tylko ze maksymalna szerokosc felgi to 7,5 cala co prawda na 8 cali tez wejdzie ale boki felgi beda odsloniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kolego 225/45 na 17" będzie idealne i komfort w miarę a przyczepność idealna ;) tylko że kierownice musisz trzymać na uwięzi i zawsze będzie Ci się wydawało że masz zbieżność skopaną no chyba że droga płaska jak stół. Ja teraz przesiadłem się na 215/45 bo nie wiem co myślałem hihi ale i nie ma ani różnicy w spalaniu ani w komforcie tylko przyczepność na minus i wygląd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi koledzy. W celu uścislenia dodam ze felga ma szerokość 7 cali-jaka opona bedzie najlepsza na taka felge -chodzi o zachowanie maksymalnie komfortu jazdy. Mowa o tych felgach http://allegro.pl/item589961929_oryginal_vw_passat_17_c_b6_b5.html

Dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kolego 225/45 na 17" będzie idealne i komfort w miarę a przyczepność idealna tylko że kierownice musisz trzymać na uwięzi i zawsze będzie Ci się wydawało że masz zbieżność skopaną no chyba że droga płaska jak stół.

 

CZy myslisz, że ta konieczność mocnego trzymania kierownicy to zasługa szerokości opony, czy niskiego profilu ?

Pytam, bo przejeździlem jeden sezon letni autem A6 właśnie na 225/45/17 i faktycznie aż ręce potrafią zaboleć, poza tym dosyc to upierdliwe. Teraz zimą jeżdżę na 205/55/16 i jakby tego nie ma.

Mam tez porównanie z Passatem B5 gdzie na 15 calowych standardowych kolach w ogóle tego zjawiska nie odczuwam.

 

Chciałem się zbierać przed latem na pomiary w A6 geometrii ale moze to jest normalne i tak juz jest na takich kołach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZy myslisz, że ta konieczność mocnego trzymania kierownicy to zasługa szerokości opony, czy niskiego profilu ?

Pytam, bo przejeździlem jeden sezon letni autem A6 właśnie na 225/45/17 i faktycznie aż ręce potrafią zaboleć, poza tym dosyc to upierdliwe. Teraz zimą jeżdżę na 205/55/16 i jakby tego nie ma.

Mam tez porównanie z Passatem B5 gdzie na 15 calowych standardowych kolach w ogóle tego zjawiska nie odczuwam.

 

Chciałem się zbierać przed latem na pomiary w A6 geometrii ale moze to jest normalne i tak juz jest na takich kołach ?

 

Odpowiada za to szerokosc opony i nasze polskie koleiny.. i dlatego tzreba mocno trzymac kierownice.. Stad brak problemu na zimowych kolach u Ciebie..

 

Jesli na zimowkach wszytsko jest ok to nie ustawiaj geometrii... to wina letnich kol.. cos za cos niestety..

Edytowane przez stifii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZy myslisz, że ta konieczność mocnego trzymania kierownicy to zasługa szerokości opony, czy niskiego profilu ?

 

odpowiedz:

 

A.....szerokosc opon !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem autko miałem założone 235/40, chciałem kupić takie same ale nie udało mi się i teraz latam na 225/45. Nic nie obcierało i nie obciera ale jak autko zakłada takie kapcie to troszkę więcej pali. :P

Ale za to jak wygląda. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiffi i Zuse, to mnie Koledzy troche zmartwiliście. Miałem właśnie pomysł aby przejść na profil 235/45/17, przynajmniej na przodzie.

Mialoby to na celu zwiększenie ilości gumy między felga a jezdnią - aby zwiększyć nieco komfort i zmniejszyć zaliczanie krawężników (przy tej kombinacji błąd licznika jest jeszcze do przyjęcia, a opony w tym rozmiarze też nie są jakimś dziwolągiem).

 

No ale z tego co napisaliście wynika, że problemy z ciagłym kontrowaniem kierownicy będą jeszcze większe:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215/45 :706:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stiffi i Zuse, to mnie Koledzy troche zmartwiliście. Miałem właśnie pomysł aby przejść na profil 235/45/17

 

Niestety tez bedzie wozilo...

Albo 215 albo 255:P

Jak jezdzilem beta to miala z przodu 255 a z tylu 275 oczywiscie na 19 calach to problemu nie bylo az takiego wozenia po koleinach.. mysle ze najgorzej jst w tych granicach 225-255... Tyle z wlasnych obserwacji. Dosiadalem brata audi gdzie mialem wlasnie 235 na przodzie 245 z tylu no i cholernie w koleinach plywal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/50/17 możesz spokojnie zakładać.Nic nie obciera.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/45/17' oryginalne i jeździ się bardzo komfortowo więc nie wiem czemu zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mog zalozyc takie kola 215/50/17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie powie mi ktoś czy opony 225/45/17 będą pasowały do felg 8Jx17H2 ET35.

I jeszcze jedno pytanie odnoscnie tego ET 35, ponieważ mam na ori stalówkach ET 45 to nie wiem czy będe potrzebował jakies dystanse do nich. Jak tak to jakie i gdzie(przód czy tył).

pozdrawiam

Edytowane przez Nowicjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Panowie powie mi ktoś czy opony 225/45/17 będą pasowały do felg 8Jx17H2 ET35.

I jeszcze jedno pytanie odnoscnie tego ET 35, ponieważ mam na ori stalówkach ET 45 to nie wiem czy będe potrzebował jakies dystanse do nich. Jak tak to jakie i gdzie(przód czy tył).

pozdrawiam

Wszystko będzie pasować bez dystansów :) Opona na felgę tez spokojnie wejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko będzie pasować bez dystansów Opona na felgę tez spokojnie wejdzie

 

a o profilu 50 lub 55 to juz raczej nie wejdą ?? :614:

 

i jeszcze, które będą lepsze 225 czy 215 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności