Skocz do zawartości
aignaszak

[B5] Rozmiar opon do felg 17"

Rekomendowane odpowiedzi

witam u mnie da sie zauazyc komfort jazdy wczesniej mialem 16 cali i opony 205 na 55 teraz mam 17cali opona 225 na 45 i jest inaczej chetnie bym zalozyl znowu 16 cali:P pozdro:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jeżdżę latem na 225/45 17" a na zimę mam 225/50 17" i jest różnica w komforcie jazdy. Teraz już mam założone lato i przez tydzień się musiałem przestawić na omijanie dziur. Oczywiście na 45 wygląda lepiej, ale na zimę 50 sprawowały się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim miałem 225/45 17 zmieniłem na 205/50 17 i jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziu 2710 masz normalne zawieszenie czy sportowe/gwintowane? Też myślę nad zmiana opon ale boje się ze obniży mi to jeszcze bardziej auto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich co powiecie o falgach 18 cali jaki jest komfort jazdy? jakie sa wasze opinie warto kupic 18" czy zostac przy 17 ktora obecnie posiadam pozdrawiam forumowiczow;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki może być komfort ? tylko na - chyba ze lubisz jeszcze bardziej wszystkie nierówności odczuwać i kiere trzymać jeszcze bardziej :drive:. Tu jedyny + to będzie wygląd nic poza tym. Sam mam na lato 225/45/17 i powiem szczerze ze na przyszły rok to raczej zmienię na 16" bo az tak równy asfalt u mnie nie jest a na banach często nie bywam wiec wozi mi autem na koleinach jak ^^$%* do tego każda dziura jest odczuwalna + zawieszenie dostaje bardziej w dupe. Zima teraz jest a tam mam 195/65/15 i powiem ze teraz auto sie przyjemnie prowadzi .... jakieś małe stuki z zawieszenia zamilkły opony to niwelują :cwaniak:

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz racje zimowe tez mialem 16 cali i bylo ok ;] ale korci widok u innych jak sie tocza na 18 lub 19 cali:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coby nie zaczynać nowego tematu:-) podepne się tutaj

 

na początku witam wszystkich! jestem tu nowy i to mój pierwszy post :-)

 

zapytam o opinie bo właśnie kupiłem Passata i opony trochę ma dojechane i przyczepność pozostawia trochę do życzenia bo bieżnik ledwo zipie i parcieja powoli. poprzedni właściciel średnio o niego dbał... :-( obecnie ma założone 215/55/17 alu ori vw i wg Was to już wieloryb jeśli chodzi o wygląd? komfort na tym profilu całkiem ładny i na dziurach mało wozi (a wozi trochę ogólnie bo zawieszenie tylne i tuleje belki do wymiany). z tego co się orientuje to przekłamanie ok. 5km/h więcej wiec nie wiem czy to znosnie czy juz dużo. czy lepiej założyć 215/45? nie chce jakoś 225 zakładać ze względu na trzymanie kierownicy. czy idąc tym. tokiem rozumowania kupić 215/50/17? wg mnie jakoś źle to nie wygląda ale to kwestia gustu tez:-) co sądzicie o pozostanie na 215/55/17? nie wiem dokładnie jakie jest oznaczenie felgi niedługo zrobię dokładniejsze fotki to w weekend zrobię temat z mim nabyciem i pokaże go ogółowi a tymczasem możecie zobaczyć jak to u mnie wygląda na zdjęciu z sygnatury:-) czekam na wasze opinie

Edytowane przez DarAss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż 215/50R17 lub 205/50R17 i będzie dobrze.

Na 215/45R17 będziesz musiał już bardzo na dziury uważać.

215/55R17 które masz teraz to już niestety"tarpan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież fabrycznie na 17 też wyjeżdżały :) ja mam 225/45 i w porządku, wcześniej miałem 205/50 i też ok było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 215/50? bo podejrzewam ze felgami na 205 będzie odkryta

 

Edit:

ok ostatecznie zostaje 205/50 chyba. Dziś sprawdziłem i jednak felga węższa niż sądziłem a miejsca między oponą co mam teraz czyli 225 szeroką a wahaczem górnym jest na tyle że się da ołówek wsadzić tylko ;) więc węższa będzie ok ;)

Edytowane przez DarAss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NiR1

Dobry wybór z 205/50. Osobiście każdemu polecam stosowanie fabrycznie montowanych rozmiarów opon, niestety nie każdy pamięta, że zmieniając dowolnie szerokość i profil opony zmienia się obwód koła- adekwatnie do tego mamy przekłamania na prędkościomierzu a i podzespoły takie jak ABS pracują błędnie.

Osobiście polecam kalkulator, dzięki któremu można sprawdzić jak zmienia się obwód koła względem szerokości i profilu:

http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon

Błąd w normie to ok 2,5%,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nabyłem 205/50/17 i puki co rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Miałem może 2 mieś 225/50/17 i juz nigdy nie zaloze takich opon . Po pierwsze odarły mi Gałki wiem moja Glupota bo były bez dystansów . Po Drugie Nadkola wydarte i opona jedna przecieta . Komfort jak dla mnie taki Sobie . Teraz mam 225/45/17 i o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Miałem może 2 mieś 225/50/17 i juz nigdy nie zaloze takich opon . Po pierwsze odarły mi Gałki wiem moja Glupota bo były bez dystansów . Po Drugie Nadkola wydarte i opona jedna przecieta . Komfort jak dla mnie taki Sobie . Teraz mam 225/45/17 i o niebo lepiej.

 

Bo 17' przynajmniej w FLach fabrycznie były ubierane właśnie w 225/45...

Co do gałek i nadkoli się nie wypowiadam, chociaż, to dziwne, że 225/50 Ci to zrobiły...

Co do komfortu (zakładam, że chodzi o ewentualne przenoszenie nierówności i dołków), to chyba jednak na 225/50 będzie teoretycznie przynajmniej bardziej komfortowo, niż na 225/45. W końcu profil robi różnicę.

Jednak różnica między /50 i /45 jest tak mała, że z jednej strony kolosalnych zmian w komforcie nie powinno być, ale z drugiej strony, też /50 nie powinna narobić tyle szkód w zawieszeniu, o których napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Widocznie mam zawieszenie nie standardowe . Szkoda ze nie mam Foto tej oponki i nadkola To bym Pokazał . No Komfort moze nie byl az taki straszny ale napewno Lepiej mi sie jezdzi na tych co mam teraz ale tak jak mówisz niby to jest jeden profil mniej a róznica wielka . Jeszcze jak przyjechałem zmieniac opony do Wulkanizatora to sie zlapał za glowe i powiedzial czy jestem nie powazny zeby takie opony wsadzac bo galki były juz calkiem wydarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam opony 205/50/17 passat 2002 1.9 tdi 131 KM

Ile pompować koła z przodu i z tyłu ? na klapce od baku jest przód: 2.3 , tył 2.1 ale dla jakich opon ?

mam tak napompowane ale na "oko" wydaje mi sie ze jest za mało...

Prosze o pomoc bo szkoda mi nowych opon

Edytowane przez TomaszK___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam opony 205/50/17 passat 2002 1.9 tdi 131 KM

Ile pompować koła z przodu i z tyłu ? na klapce od baku jest przód: 2.3 , tył 2.1 ale dla jakich opon ?

mam tak napompowane ale na "oko" wydaje mi sie ze jest za mało...

Prosze o pomoc bo szkoda mi nowych o

 

Spokojnie :) wydawac się moze wiele:) w zaleznosci jak stoi :D

 

Na zime 2.3 i 2.1 jest ok, bo wtedy lepsza przyczepnosc przy hamowaniu :)

teraz jeszcze spokojnie podpompował bym do 2.5 :)

Masz mniej wiecej opony ori:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem że przód spokojnie moge napompowac do 2.5 a co z tyłem ?

 

---------- Dodano o 18:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:08 ----------

 

u nas na stronie znalazłem tabelke:

225/45R17

ciśnienie przód 2.1 - 2.3 atm

ciśnienie tył 1.9 - 2.9 atm

225/45R17

ciśnienie przód 2.3 - 2.5 atm

ciśnienie tył 2.1 - 3.1 atm

 

Ale ja ma inny rozmiar ( 205/50/17 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności