Skocz do zawartości
aignaszak

[B5] Rozmiar opon do felg 17"

Rekomendowane odpowiedzi

a o profilu 50 lub 55 to juz raczej nie wejdą ??

 

i jeszcze, które będą lepsze 225 czy 215 ??

Ja wychodzę z założenia, że fabryka z jakiegoś powodu zaleca kilka rozmiarów opon i ich właśnie powinno się trzymać :)

Jak chcesz mieć wyższy profil, to nie wsadzaj 225/45/17, tylko kup 205/55/16 :) Ale wiąże się to ze zmianą felg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie pytanie w inną stronę.

Szukam właśnie 17' z oponą 225/45, czyli takich jak daje fabryka. No i mam propozycję kupna 17' ale z gumą 225/40. I stąd dwa pytania:

Do teoretyków - czy i jak bardzo będzie oszukiwał mi licznik?

Do praktyków - czy jazda na 225/40 będzie dużo mniej komfortowa niż na 225/45.

Wolał bym zdecydowanie 225/45 niż 225/40, ale czekam na opinie.

Pozdrawiam.

 

PS. Jak by co to szukam - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65340

 

PS. II Jak by co, to koxi30 niech się nie wypowiada, bo podejrzewał bym go o brak bezstronności ;)

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ja na tych felach to moze na piwo zarobie bo to kolegi a ty i tak zrobisz jak bedziesz chciał opony to 225/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolał bym zdecydowanie 225/45 niż 225/40, ale czekam na opinie.
PS. II Jak by co, to koxi30 niech się nie wypowiada, bo podejrzewał bym go o brak bezstronności
Łukasz ja na tych felach to moze na piwo zarobie bo to kolegi a ty i tak zrobisz jak bedziesz chciał opony to 225/45/17

No to chyba się juz wszytsko wyjaśniło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheee..... Spoko Grzegorz... żart ;)

Wiem już, że to 225/45 więc OK. Ale jak już padło pytanie, to może jeździł ktoś na 17' 225/40??? Pytam czysto z ciekawości.

Pozdrawiam.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekłamanie będzie rzędu 3,5%... A na temat różnicy w komforcie nie będę się wypowiadać, bo nie jeździłem na tych rozmiarach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam 205/55/17 wszystko ładnie weszło nic nie obciera komfort ok a i wygląd jak dla mnie w porządku rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wychodzę z założenia, że fabryka z jakiegoś powodu zaleca kilka rozmiarów opon i ich właśnie powinno się trzymać

Jak chcesz mieć wyższy profil, to nie wsadzaj 225/45/17, tylko kup 205/55/16 Ale wiąże się to ze zmianą felg

ok przekonałeś mnie :) a więc będzie 225/45/17 :D

Krawcol82 przyznaje Ci punkt za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 idealne sa, zobacz u mnie jak to wyglada w pasciu, czasem mam wrazenie ze troche za niski profil ale 50 to juz kartoflaki sa, pasuja jedynie do bawarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz u mnie jak to wyglada w pasciu

wyglada extra :)

mi pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do felg 17" polecam oponki 225/45/17.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżę troszkę temacik założyłem letnie kapcie 225/45/17 i właśnie na nierównej nawierzchni trzeba mocniej trzymać kierownice może mi ktoś powiedzieć czym to jest spowodowane?? Szerokość opony na to tak wpływa?? Na zimowych 16 stkach wszystko było oki.

 

Pozdr.

 

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie tez podepnę pod temacik :] ma moze ktos fotki 17 z opona 205/50 i np dla porownania 215/45 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

odświeżę troszkę temacik założyłem letnie kapcie 225/45/17 i właśnie na nierównej nawierzchni trzeba mocniej trzymać kierownice może mi ktoś powiedzieć czym to jest spowodowane?? Szerokość opony na to tak wpływa?? Na zimowych 16 stkach wszystko było oki.

 

tak szerokość i sztywność opony na to wpływa ale gdzieś kiedyś wyczytałem że pożej 255 traci się ten efekt pływania na naszych równych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem letnie kapcie 225/45/17 i właśnie na nierównej nawierzchni trzeba mocniej trzymać kierownice może mi ktoś powiedzieć czym to jest spowodowane?? Szerokość opony na to tak wpływa?? Na zimowych 16 stkach wszystko było oki.

 

Krzysiek

 

Potwierdzam, znam to zjawisko z A6C5. Kupiłem auto z takimi samymi kołami, przejeździłem jeden sezon letni ale na nastepny kupiłem nowe koła z oponami 215/55R16. Obecnie jakoś nie zauważam tego zjawiska, poprzednio aż ręce czasami bolały od trzymania kierownicy:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. Też rok temu stałem przed zakupem opon do felg 17. Stanęło na 205/55/17 i ja szczerze mogę polecić tą kompilacje. Nic nie obciera, komfort ok a wygląd? Rzecz gustu mi tam się podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz jakaś fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na oryginalnych felach vw 17 z oponami 225/45 jeżdzi się ok no chyga że trafię na ostre koleiny to trochę wozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam założone 215/50 R17, brak efektu ciągnięcia kierownicy. Kolega ma 225/45 i twierdzi że jest spora różnica jeśli chodzi o komfort jazdy.

Jak to wygląda na samochodzie?

Kliknijcie na link w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności