Skocz do zawartości
viking

elektryczne fotele z pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniałem i byłem w takiej samej sytuacji jak Ty. Fotele i lusterka elektryczne i z pamięcią. Lusterko MUSI być z B5 FL. Lusterka w B6 miały inne narożniki i na pewno nie będzie pasowało mocowanie.

 

Co do pinów to niestety nie pamiętam ale zobacz:

http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

 

Sama wymiana i podłączenie nie jest trudna choć się jej obawiałem.

Ogólnie polecam wymianę: z prawej strony wreszcie coś widać a dodatkowo wizualnie auto moim zdaniem wygląda lepiej.

 

Jeżeli masz zapas gotówki, proponuję pokombinować/poszukać lusterek z doświetleniem podłoża. Podłączysz sobie moduł "coming leaving home" (o którym w modelu B5 też tu dyskutujemy) za jednym zamachem (będziesz miał zdjęte boczki) i będziesz miał tak, jak w reklamie VW Touareg'a :-)

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skniwasserball Dzieki za szybką odpowiedz problemem jest to że wielu sprzedawców na alledrogo podaje tylko liczbe kabli bądz pinów a ja jeszcze nie rozbierałem lusterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewien pomysł ale nie wiem czy da się to zrealizować. Mam materiałowe fotele bez elektryki kolor antracyt. Skórzane fotele w tym kolorze i z pamięcią są nie do złapania na allegro. Jak bym dorwał dwa fotele przednie z tym osprzętem potem oddał do tapicera żeby z mojego fotela przeniósł tapicerkę na stelaż fotela z elektryką. Myślicie że jest to wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonalne i to samemu możesz przełożyć nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz z pamięcią to kostka będzie pełna kabli (chyba 10 czy 12) przynajmniej u mnie tak było (podaj na PW email to Ci mogę wysłać zdjęcia moich poprzednich lusterek z pamięcią).

Poczytaj artykuły na podanej przeze mnie stronie powyżej oraz wątek Mariana, który ma lusterka z kierunkowskazami i podświetlaniem.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=62687&highlight=srebrna+strza%B3a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum! mam passka przed liftem z fotelami przełożonymi od FL i nie działa mi pamięć! Nie wiem nawet cz jest taka opcja zeby działało ? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przeszukaj forum pod hasłem "moduł komfortu" - sądzę, że pamięć foteli i lusterek jest obsługiwana przez moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem nowy na forum! mam passka przed liftem z fotelami przełożonymi od FL i nie działa mi pamięć! Nie wiem nawet cz jest taka opcja zeby działało ? Prosze o pomoc

 

 

jesli był odłączane aku to musisz aktywowac funckje pamieci zeby działa , poszukaj na forum CHARAKTEREK opisywał to jak to zrobic , jesli dobrze pamietam to musisz przesunac fotel całkiem do przodu i oparcie tez na maksa do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inicjowanie pamieci juz próbowałem i bez zmian nadal nie moge zapisywać! dziwi mnie to ze fotel ma zaprogramowane dwa przyciski z poprzedniego auta! a nowej pozycji zapisać nie można!Będe próbował w sobote walczyć dalej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po rozłaczeniu aku powinna być zapisana jakaś pamięć czy nie powinno być rekcji na zaden przycisk?bo u mnie na pierwszuch 2 przyciskach jest zapisane ustawienie! I czy jest obcja ze działała by pamięć przy podpiętym tylko plusie i minusie?Bo wyczytałem to na forum że komuś tak chodziło z pamięcią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale podłączyłeś przewody CAN i plus po zapłonie?

W zasadzie nie powiedziane że to w ogóle będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podłączyłem i nic sie nie zmieniło! Próbowałem juz chyba wszystkiego i wielka D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby podac jakas krotka instukcje sterowania fotelami z pamiecia?

zgory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak no bo w tej czerwonej kostce pod fotelem masz tylko 2 piny, plus i masa.

Na pinie 3 zdaje się masz plus, a na pinie 4 masz masę. No to kupujesz jeden przewód 000979227, który jest na obydwu końcach zakończony pinami, przecinasz go na pół i masz 2 piny. Innej opcji nie ma, chyba że sobie dosztukujesz jakoś.

Pozostałe piny w tej czerwonej wtyczce to są już te węższe 000979133 no ale Ty masz te miejsca nieobsadzone więc po co Ci to.

 

 

witam

 

próbowałem podłączyć fotel kierowcy (z pamięcią) pod "+" i "-" pod czerwoną wtyczkę ale bez żadnych efektów, zero ruchu.

Dodam tylko że u mnie w fotelu kierowcy w czerwonej wtyczce wychodzą 3 wsówki ( dwie grubsze jedna cieńsza). Może ktoś mi powiedzieć do czego jest ta wsówka cieńsza i co może być że fotel nie okazuje żadnych ruchów.

Ps. fotel pasażera działa bez zastrzeżeń po podłączeniu w czerwonej wtyczce "+" i "-"( tam wychodzą tylko dwa przewody

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy jak zamontuje fotele z pamięcią do mojego autka 2001 rok bez CANa bo będzie działać pamięć jeśli ktoś ma schematy elektryczne i wszelakie info na ten temat prosiłbym o przesłąnie mi na maila [email protected] będę podłączał takie fotele włąsnie w moim pasku i będe wszystko relacjonował ze zdjęciami manuala chciałbym zrobić. Prosze o wszelkie info pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bez CAN'a? Przecież w swoim samochodzie posiadasz CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jak robie test vagiem to że CAN niedostęny czy cośw tym stylu. zresztą jutro wrzucę fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak u siebie próbowałem podłanczyc CAN to prawe lusterko zaczeło mi szalec wiec odłonczyłem can i działa mi manualne ustawienie, pamieci brak niestety ale moze to wina modułu komfortu moze z nim cos jest nie tak , fajnie by bylo jak by sie wypowiedział ktos kto cos takiego juz robił i , wszystko mu działa bez problemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jak u siebie próbowałem podłanczyc CAN to prawe lusterko zaczeło mi szalec wiec ...

A nie jest tak przypadkiem że CAN występuje dopiero od któregoś roku w B5 3BG? Mam zrażenie że gdzieś na forum o tym czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności