Skocz do zawartości
viking

elektryczne fotele z pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do działania pamięci foteli niezbędny jest Can?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to chyba potrzebny bo go później diagnozujesz po vagu możesz zobaczyć czy jest czy nie. Ale u mnie pamięć bez podłaczenia pod can nie chce pamieci trzymac nawet zapamiętać. dopiero na wiosne bede sie z tym bawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że nie potrzebuję diagnozowania, zaglądania czy jest czy nie, raczej nie będę potrzebował współpracy pamięci foteli z lusterkami czy pilotami, chcę tylko aby po wejściu w samochód można było jednym przyciskiem przestawic fotel.

Więc czy do samego działania pamięci foteli potrzebny jest Can? (mam 3B bez Can i zastanawiam się nad wstawieniem foteli z pamięcią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie nie wiem musze sprawdzić, jesli zakoduje pamięć bez podłaczenia CANu to sie da sprawdze to dzisiaj, al chyba coś o tym było

 

i kolega niżej potwierdza że było :)

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy byś czytał od początku, zauważyłbyś że w poście #13, jest to wyjaśnione, a trzy posty niżej masz podany link do schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy byś czytał od początku, zauważyłbyś że w poście #13, jest to wyjaśnione, a trzy posty niżej masz podany link do schematu.
Post 16#:
należy podłączyć przewody magistrali CAN aby elektronika fotela mogła komunikować się z innymi komputerami w samochodzie, np z licznikiem, modułem komfortu, ponieważ fotel przesuwa się automatycznie gdy otworzysz drzwi z pilota, więc gdy nie podłączysz tej magistrali to nie będzie wiedział czy Ty otworzyłeś drzwi czy nie itp.Pozdrawiam
Powiedzmy że nie potrzebuję diagnozowania, zaglądania czy jest czy nie, raczej nie będę potrzebował współpracy pamięci foteli z lusterkami czy pilotami, chcę tylko aby po wejściu w samochód można było jednym przyciskiem przestawic fotel. Więc czy do samego działania pamięci foteli potrzebny jest Can? (mam 3B bez Can i zastanawiam się nad wstawieniem foteli z pamięcią)
Więc darecki może nie warto się unosić tylko czytać (ze zrozumieniem).

 

 

Stinger: zdziałałeś coś?

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie miałem czasu bo musze jeszcze plus po stacyjce wpiąć a miałem wazniejsze rzeczy sorki

Może dzisiaj mi sie uda sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się moduł pamięci 3B1 959 760 A od 3B1 959 760 E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecuje że jutro jade sprawdzić czy sie da tak zrobić czy nie podłacze plus po stacyjce znaczy zmostkuje z zwykłym plusem i zobaczymy czy działa bez CANa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obiecuje że jutro jade sprawdzić
I jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzałem na różne sposoby po podłączeniu plusa odpowiedzialnego za pamięć czyli po stacyjce tak jakby nic sie nie da zakodować bo jak wciskam czerwony przycisk pamięci i potem chce zakodować 1 to zaczyna przesuwać sie do poprzednich ustawień zapisanych przez poprzedniego właściciela. Jak znowu nie przycisne tego czerwonego przycisku to jak wciskam 1 to sie nic nie dzieje ani nie zapisuje ani sie nie przesuwa do ustawień poprzednich. Więc nie wiem, raczej potrzebny CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można do fotela bez pamięci wstawić panel sterowania z pamięcią? czy podłączenia pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i można ale wewnątrz brakujejeszcze paru kabli bo jest różnica mam tak ii taki fotele i jak patrzyłem chwilke to sie różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może i można ale wewnątrz brakujejeszcze paru kabli bo jest różnica mam tak ii taki fotele i jak patrzyłem chwilke to sie różnią
dzięki za informację - poszukam foteli z pamięcią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj bo widziałem moduł pamięci i wychodzi taniej niż kupować fotele z pamięcią musiałbym wyjąć dwa siedzenia i porównać w czym jest różnica, bo może pare kabelków zwykłe kostki jak w słupkach i może byłoby po sprawie. Bo u Siebie chętnie tez bym przerobił zwykłą elektryke na pamięć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podać numer osłony fotela tam gdzie jest panel sterowania /fotel kierowcy i pasażera/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie mój brat ma passata b5 99r. z elektrycznymi siedzeniami. Czy ma on możliwość zrobienia w tych siedzeniach pamięci??? Jeśli tak to ma ktoś może jakiś schemat albo opis co i jak zrobić???

Edytowane przez wojtf23
poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczki regulacji sa inne w fotelach z pamiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie. czyli jednym słowem za dużo przerabiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta, czy ktoś ogarnął już temat z tą pamięcią w elektrycznych fotelach?

Bo mam taki i powoli zabieram sie do montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności