Skocz do zawartości
viking

elektryczne fotele z pamiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolego - za informacje - bardzo przydatne.

 

Liczyłem się z tym, że zostanie pokrętło od pochylania, choć miałem nadzieję, że plastik boczny (tam gdzie w manualu jest dźwignia) z elektrycznego zasłoni to pokrętło :-P no cóż - widzę 2 wyjścia A) przyczepić to pokrętło na razie jako zaślepkę, aby nie było dziury, B) podjechać do tapicera, aby wstawił mądrze skórę - nawet mam pomysł jak :-)

 

W takim razie przekładam na fotel elektryczny tapicerkę. Za fotel z wiązką dałem 200 - myślę, że gra warta świeczki...

 

No właśnie po to kupowałem z pamięcią, aby spiąć z lusterkami i kluczykami, dlatego czekam na jakiś schemat, aby przewody przedłużyć i popodpinać w odpowiednie miejsca (mam końcówki z wiązką od elektrycznego, a przecież u mnie jest grzanie i poduchy, więc będę musiał dopiąć tylko 2 kostki, czyli już piny mam i męskie i żeńskie, do tego jakaś stara instalacja z lamp tył - myślę, że opanuję, bo przecież do kostek obok lewej nogi tylko dopinam kabelki, a nie tworzę nowych kostek prawda ?)

 

Pozostanie mi grzanie foteli - gdzie wrzucić na forum, że mam oryginał na pozbycie się ?:-D

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy poza wymiany sterownik na E z CAN powinienem wymienić wiązkę pod fotelem na wiązkę z CAN ? Alvarez bedzie sie ze mną wymieniać, ale aby wydobyc wiązkę musialby demontowac tapicerke oparcia (wiemy, ze mega irytujaca czynnosc) pytam, bo ja I tak zamieniam tapicere z moja or i skóra, ale alvarez musialby pruć....

 

Dużo więcej jest zabawy jak zostawimy wiązki ? Czy jak cos zle podepniemy to uwalimy sterownik czy tylko cos nie bedzie działać do momentu prawidłowego podłaczenia ?

 

Aaa nie będzie widać dziury po pokrętle od pochylania :-) wrzucę później fotę bo z tabletu jade...

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę nadal nie wiem, czy dużo jest roboty jak nie zamieni się wiązkami i już sam tego nie sprawdzę, bo wiązkami też się z Alvarezem wymieniam.

 

Nie trzeba rozwalać oparcia, bo do silnika w oparciu jest osobny kabel od sterownika. Zostawiliśmy sobie go (aby Alvarez się nie męczył :-P Z tego tytułu również pozostawiliśmy sobie wiązkę od poduchy w oparciu, a dla innych - kostki od poduchy w CANie i bez się różnią kształtem, więc pamiętajcie o tym !

ja będę zamieniał kostkę na kablu od dywanu na kostkę bez CAN - są inne kolory kabli - czy ktoś może mi napisać, który połączyć z ktorym, abym czasem nie strzelił sobie poduchą ???

 

a tutaj zdjęcie o ktorym pisałem wcześniej:

IMG_20150409_003555.jpg

 

połowa plastiku gdzie jest sprzączka od pasów pozostała mojego koloru, a druga ze sterowaniem fotelem jest od b5 czarna - trudno, w aso powiedzieli mi 153 zł :-( więc obecnie zostawiam jak jest (ktoś ma może dostęp do takiego elementu ? jakoś taniej ?)

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy fotel na pokładzie. Działa, ale nie do końca...

 

Podpiąłem:

Czerwona kostka:

- plus z zacisku "30" Przez bezpiecznik 30A (obecnie zwykły, a nie termiczny, bo w ASO chcą 70 zł ! zakupiłem na aukcji i czekam na niego)

- masę z za rączki od otwierania maski

- plus po stacyjce z zacisku "x75" przez bezpiecznik 5 A (również nie brałem oryginalnego koszyczka - kupiłem zamiennik w samochodowym za 5 zł w ASO chcą 17 zł)

 

Brązowa kostka (niektórzy mają szarą)

- Pin nr 9 (CAN-H) połączyłem z pinem nr 2 w czarnej 10-pinowej kostki w lewym przednim słupku.

- Pin nr 10 (CAN-L) połączyłem z pinem nr 3. (kostka j.w.)

 

regulacja działa, ale pamięć działa tylko z ręki - jak nacisnę przycisk manualnie :-( jak zrobić, aby:

- działała regulacja po otwarciu kluczykiem drzwi i otwarciu ich ?

Czytałem, że niektórzy mieli problem i musieli aktywować jakoś, ale w temacie nie działają zdjęcia z imageshack:

http://forum.vw-passat.pl/threads/26890-Elektryczne-ustawienie-fotela-kierowcy

Ktoś wie jak to się robi ?

 

- Jak podłączyć lusterka ? brązowa kostka ma 10 pinów, pin 9 i 10 (żółty i czarny) poszły pod CAN, więc pozostaje 8 przewodów - czy ktoś mógłby napisać który pin gdzie podpiąć ?

 

aaaaa - niespodzianka- w FL fotel miał w sobie wystające bolce nagwintowane na szynie i przykręcało się nakrętkami, natomiast w fotelu z B5 przed faceliftingiem mam otwory nagwintowane i muszę wkręcić śruby. Co najlepsze - pojechałem do ASO, koleś w programie pokazywał mi cały zestaw fotela rozebrany na poszczególne rysunki i nie odnalazł śrub :-D (hahaha) co za torby tam pracują ! tłumaczę mu jak krowa na rowie, a on - proszę o numer OE, albo przywieźć śrubę na pokaz - no kretyn, przecież mu tłumaczyłem, że nie mam po zamianie foteli i chcę kupić !:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi działa przesuwanie po otwarciu drzwi :-) po prostu źle zapamiętywałem :-)

 

1. zostawiamy otwarte drzwi kierowcy

2. przekręcamy stacyjkę

3. przytrzymujemy numerek gdzie ma zapamiętać i trzymamy aż zegary nie dadzą gonga. Od tego momentu mamy 10 sek na zakodowanie klucza:

4. wyjmujemy kluczyk ze stacyjki i naciskamy przytrzymany na około 1 sek. otwieranie drzwi - usłyszymy gong i po sprawie :D

 

Instr. fotela oraz jak podłączyć lusterka dostałem od "kolegi od sterownika" Alvarez thx:ziomal

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

aaaa - u pasażera zawitał fotel od superb UK z pamięcią :-) podałem mu plus, plus po stacyjce i masę od fotela kierowcy, ale nie mogę zapisać własnych ustawień ! czy musi też mieć CAN-a ???chyba, że coś jest nie tak z plusem po stacyjce pomiędzy kierowcy fotelem a pasażera, bo kierowcy działa wyśmienicie (sprawdzę, czy podałem na dobry pin)

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - dziwne, ale w wiązce fotel od superba angola oryginalnie nie ma plusa po stacyjce od czerwonej kostki do sterownika !

 

Czy ktoś się orientuje dlaczego ? mam go pociągnąć ? ktoś podpowie gdzie to idzie, czy znowu muszę rozebrać mój fotel kierowcy, aby zerknąć...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ja będę zamieniał kostkę na kablu od dywanu na kostkę bez CAN - są inne kolory kabli - czy ktoś może mi napisać, który połączyć z ktorym, abym czasem nie strzelił sobie poduchą ???

 

Dzięki koledze Rufus110hp"

 

kostka airbag

stara czyli Passat B5:

brązowy, żółto-niebieski, żółto-zielony

 

nowa czyli Passat B5fl:

brązowy, niebieski, czarny

 

Podłączenie kabli passat 97 3B - fotele 2000 3BG

 

kierowca:N199

 

brąz - brąz

żółty z niebieskim paskiem - niebieski

żółty z zielonym paskiem - czarny

 

pasażer:N200

 

brąz - brąz

żółty z szarym paskiem - niebieski

żółty z brązowym paskiem - czarny

:ok

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może mi pomóc ?

 

Dzisiaj "wąchałem dywan" pod fotelem kierowcy i:

W kostce czerwonej plus po stacyjce ma kolor czarno-niebieski, ale już przy sterowniku nie ma w żadnej kostce tego koloru kabelka ! gdzie on idzie ? przecież chyba nie zmienia koloru co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ktoś może mi pomóc ?

 

Dzisiaj "wąchałem dywan" pod fotelem kierowcy i:

W kostce czerwonej plus po stacyjce ma kolor czarno-niebieski, ale już przy sterowniku nie ma w żadnej kostce tego koloru kabelka ! gdzie on idzie ? przecież chyba nie zmienia koloru co ?

 

Luknij na schemat:

sterownik fotelaT28/19 -> kostka T6/5 - przewód czarno-żółty

kostka T6/5 -> kostka T10v1 - przewód czarno-niebieski

kostka T10v1 -> połączenie śrubowe 75x - przewód czarno-żółty

:luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytanie

Posiadam audi a3 8p i chce zamontowac fotel z pamiecia od passatw b6

Mam caly fotel z pamiecia

Chce to podlaczyc w mojej audi (w a3 nie bylo foteli z pamiecia)

Fotel posiada duzy modul z "B" na koncu (to chyba modul pamieci)

I jeszcze mniejsza kostke (niewiem od czego)

Z fotela wychodzi kostka 10 pinowa

Na sucho (na ziemi obok auta)

Podlaczylem 2 przewody do can getewaya, 4 przewody czerwono-....... Podlaczylem pod "+" i 2 brazowe pod "-"

w can gw do listy dodalem 36-memory seat, i can gw sterownik widzi ale nie ma mozliwosci kodowanie lecz jest tylko adaptacja i 2 opcje do wyboru

Lecz nic wiecej nie dziala

Myslalem ze po podlaczeniu +,- bedzie dzialac sterowanie fotela a po podlaczeniu can, pamiec

Moge prosic o pomoc czy jeszcze jakies moduly potrzebuje i jaki pin do czego podlaczyc z 10pinowej kostki

I czy pamiej dzialalaby bez lusterak (chodzi mi o pamiec samego fotela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mogę prosić o schemat podłączenia foteli z pamiecią? dla poliftowego?

zeby sprawdzic jaki sterownik mam czy A czy E to gdzie go znajde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3b1 959 760 A jakby co to mam taki sterownik, jeśli ktoś by miał 3b1 959 760 E, a potrzebowałby z koncówką A to sie chetnie wymienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie jak nie znajde sterownika z koncówką E to fotele pójdą na sprzedaż.

jeśli ktoś byłby chętny wyposażyć paska b5 do roku 99(bez CAN) to zapraszam na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czasem ktoś stelaża oparcia elektrycznego fotela??

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podgrzewane fotele są sterowane modułem komfortu ? passat b5 1996r. mam 2x podgrzewane fotle jeden działa bez modułu a drugi wgl nie działa, czy ktoś podpiął je na krótko może ? mogę jakoś sprawdzić czy działa jeden fotel (ten który nie grzeje) jakoś doprowadzić prąd czy cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czasem ktoś stelaża oparcia elektrycznego fotela??

A co potrzebujesz z tego stelaża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały goły stelaż bo w fotelach ktore kupilem jeden jest przetracony, mialem fotele stare z manulna regulacją i wszystko by grało gdyby nie różnica o jeden ząbek w pręcie do regulacji pochylenia oparcia, jeśli masz na handel takie oparcie chętnie odkupie

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam sterownilk foteli o numerach 3B1959760B potrzebuję z końcówką "E" jest ktoś chętny się zamienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam sterownilk foteli o numerach 3B1959760B potrzebuję z końcówką "E" jest ktoś chętny się zamienić??

Albo odsprzedac?

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę za nic ustawic pamiec fotela kierowcy , wszystko robilem wedlug instrukcji i nic nei zapamietuje a sygnal po 3 sekundach jest.

Jeszcze u mnie fotel od kierowcy dziwnie sie ustawia tzn jak nacisne przycisk w byle jaka strone to przesuwa sie 3 sekundy i stoi i musze tak za kazdym razem puscic przycisk i znow jak nacisne to tez 3 sekundy sie przesunie i stoi czy tak powinien sie przesuwac fotel kierowcy? Fotel pasazera przesuwa sie plynnie a od kierowcy przerywa, co moze byc przyczyna?jakis przekaznik? kondensator czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności