Skocz do zawartości
piochu

Elektryczne ustawienie fotela kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Passata B5 z elektryczną regulacją ustawień przednich foteli.Fotel kierowcy ma ponadto pamięc ustawień dla trzech kierowców.Pamięc ta obejmuje również ustawienie lusterek wstecznych.Układ pamięci działał do momentu odłączenia akumulatora.Teraz wiem,że trzeba na nowo aktywowac ten układ,ale nie wiem do końca jak.Próbowałem przy otwartych drzwiach i włączonym zapłonie pojechac fotelem w krańcowe położenia,jak również lusterka,żeby zorientowac pozycje.Potem przy włączonym zapłonie i zamkniętych drzwiach ustawiłem fotel i lusterka "pod siebie" i powinien po 3 sekundach pojawic się sygnał dźwiękowy.Oznacza on wprowadzenie do pamięci ustawienia.Niestety nie ma go,a ztym i pamięci.Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Jak mowi zima18, trzeba przytrzymac jeden z przyciskow przez 3 sekundy :)

 

A inicjowanie systemu pamieci po odlaczeniu wyglada w ten sposob:

1. otworz drzwi kierowcy

2. wlacz zaplon

3. przesun siedzisko maksymalnie do przodu i w gore

4. przesun oparcie maksymalnie do przodu

 

System pamieci w ten sposob zostanie na nowo zainicjowany i mozesz wprowadzac swoje ustawienia do pamieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty.Jeden z przycisków trzymam 3 sek. i nic.Zdjęcie bardzi przydatne.Co do inicjalizacji pamięci to robiłem dokładnie tak jak pisze Krawcol,ale nic.Nie wiem czy dobrze robię,bo do przodu rozumiem,ale do góry są dwie regulacje,całe siedzenie i pochylenie przodu siedzenia (razem sześc przycisków),pochylenie oparcia do przodu ok.Gdybyście mogli sprecyzowac które.Czy do inicjalizacji pamięci muszę coś zrobic z lusterkami?Dzięki z góry za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj

siedzeniaelnx4.th.png

siedzeniael1zh1.th.png

siedzeniael2eh5.th.png

siedzeniael3al2.th.png

siedzeniael4if3.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję.Zrobiłem inicjalizację pamięci wg. instrukcji.Wszystko OK.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW czy możesz jeszcze raz wrzucić zdjęcia bo nie mogę ich otworzyć:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego moglbys krok po kroku opisac jak zrobic z ta pamiecia bo nie moge tego ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności