Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Nio w sumie to auto holda mam,ale nie uzywam tego,ani recznego zbytnio?!i dzieki za ciekawostke bo nie wiedzialem o tym?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sprawdziłem ze stoperem rano, jak czekałem aż żona zejdzie do auta,

 

dokładnie po 3 minutach sam sie zaciągnął ręczny

lampka od ręcznego się nie zaświeciła

 

 

Tez sprawdzilem jest te 3 minuty a lampka zapala sie po odpieciu pasa i pewnie po otwarciu drzwi kierowcy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lampka zapala sie po odpieciu pasa i pewnie po otwarciu drzwi kierowcy .

 

zgadza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem podobną sytuację w ostanich dwóch dniach.W ubiegły czwartek umyłem swojego Paska a następnie przez 4 dni odpoczywał sobie w garażu.W poniedziałek rano odpaliłem go i wszystko ok.Natomiast jak dojechałem do roboty i zaciągnąłem ręczny zaczęło się:( Na pulpicie widniała przekreślona literka P oraz czerwony wykrzyknik(ręczny).Przycisk którym załączamy ręczny również migał a kiedy ruszyłem dochodził do tego nieznosny dzwięk.Zaznaczam że mimo tych dolegliwości(migających kontrolek) ręczny sam w sobie działał.Chociaż wyczułem,że ręczny "trzymał" tylko jedno koło od strony kierowcy.Wróciłem wczoraj do chaty i oczywiście poczytałem o tej przypadłości na Naszym forum.Stwierdziłem że najpierw udam się podłączyc auto pod kompa.Pojechałem do znajomego ale komp który akurat posiadał coś nie mógł się połączyc.Miałem podjechac jutro a on miał miec innego VAGA.Zawiedziony trochę stwierdziłem że podjadę jeszcze na myjke.Czytając forum stwierdziłem że może coś się zapiekło.Do tego dochodziło to jedno koło jeszcze.Na myjni gorącą wodą płukałem tylko prawe koło które "nie łapało".Wsiadłem do auta,zaciągnałem ręczny i delikatnie go na nim "przeciągnąłem".Po chwili....stał się cud i wszystko odpuściło:)Znikły kontrolki i póki co jest ok.Mam nadzieje że nie chwilę ale to sie okaże" w praniu":)

Edytowane przez mkosa81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że nie chwilę

na chwilę na chwilę podejżewam, że też pękła Ci obudowa i przekładnię szlak trafia ja bym nie zwlekał odkręcił silnik i rozebrał ustrojstwo.

Ja właśnie to przerabiam :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że jednak przycisk był uszkodzony. W salonie Skody skasowali mi błędy i juz ie wystepuje problem. Ale przy okazji wycieli mi piszczałkę od pasów bezpieczęństawa. tzn wszystko jest ok ale nie piszczy jak nie zapnę pasów. No i zauwazylem ze nei informuje mnie że kończy sie spryskiwacz Zastawiam się teraz czy do nich wracać. Moze następnym razem to naprawią a inne przestanie działać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji wycieli mi piszczałkę od pasów bezpieczęństawa. tzn wszystko jest ok ale nie piszczy jak nie zapnę pasów. No i zauwazylem ze nei informuje mnie że kończy sie spryskiwacz

 

Ja pi*$e jaka amatorszczyzna,

ja bym do nich wrócił i kazał włączyć inf. o płynie

ciekawe ile czasu by im to zajęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem po naprawie silniczka, wyniosło mnie wszystko 55 zł a w aso za wymianę zaśpiewali 1700 zł, także jestem zarobiony 1645 zł :victory

 

zauważyłem tylko, że silniczek, który naprawiłem głośniej pracuje, ale cóż lepiej głośniej niż drożej :dobrze

 

p.s. jak ktoś potrzebuje jakieś porady przy naprawie ewentualnie zdjęć elementów - zapraszam.

Edytowane przez Andrewk28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wrzuć zdjęcia na forum, i napisz jak naprawiłeś, będzie dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z tym nieszczesnym reczny..Otoz rowniez jak w innych opisywanych przypadkach (swieci sie zolta przekreslona literka P i czerwony !) Itak na przemian swieci sie i piszczy!!Doprowadza do szalu! Natomiast gdy wlaczam przycisk P to reczny sie wlacza(gdy probuje ruszyc to czuje ze obydwa kola trzymaja) natomiast gdy jeszcze raz nadusze P czuje ze zwalnia sie reczny (z tym ze gdy probuje ruszyc to czuje ze tylne prawe kolo trzyma)????Pytanie moje co moglo pojsc : czy ten nieszczesny przycisk ,czy raczej cos przy silniczku???Dodam ze odlaczylem akumulator i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym przycisk. Koszt 121zł ale do 2009r się psuje. Miałem to samo w listopadzie. Wymieniłem przycisk w ciemno bez podłączania do kompa. Potem reset pamięci komputera poprzez odłączenie minusowej klemy i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
p.s. jak ktoś potrzebuje jakieś porady przy naprawie ewentualnie zdjęć elementów - zapraszam

 

 

to wrzuć zdjęcia na forum, i napisz jak naprawiłeś, będzie dla potomnych

 

Popieram ,skoro masz wyslac obojetnie komu ,to umiesc to tu i gitara .Szkoda by sie to zmarnowalo ,skoro to fotorelacja krok po kroku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram ,skoro masz wyslac obojetnie komu ,to umiesc to tu i gitara .Szkoda by sie to zmarnowalo ,skoro to fotorelacja krok po kroku .

 

Popatrz w post nr2 http://forum.vw-passat.pl/threads/116160-Passat-3C-(B6)-Dane-techniczne-wymiary-parametry-Instrukcje-do-pobrania?p=1604204#post1604204 coś tam znajdziesz do poczytania na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Popatrz w post nr2

 

Dzieki to juz mam ,liczylem raczej od kolegi na fotki domowej zabawy z tym mechanizmem . Czyli mniej bla bla , a super foty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki to juz mam ,liczylem raczej od kolegi na fotki domowej zabawy z tym mechanizmem . Czyli mniej bla bla , a super foty .

nie mam teraz za bardzo czasu na fotorelację, może znajdę chwilę w weekend to postaram się coś sklecić i umieszcze kilka fotek z opisem co i jak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam teraz za bardzo czasu na fotorelację, może znajdę chwilę w weekend to postaram się coś sklecić i umieszcze kilka fotek z opisem co i jak zrobiłem.

 

Niech Ci się szczęści dobry człowieku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z ręcznym...moja żona wróciła po pracy lekko zmęczona, zobaczyła na wyświetlaczu napis w stylu: "nie zaciągaj ręcznego" ale jakoś tak odruchowo kliknęła na przycisk i przy -36C zaciągnęła ręczny...szybkie od klikniecie nic nie dało, zapaliły się kontrolki i tyle. Tyle miałem szczęścia że za 140zł kupiłem praktycznie nowy silnik(zestaw z zaciskiem), założyliśmy i śmiga to była jedyna awaria jaka nam się zdarzyła w passacie :cool

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ma może ktoś schemat podłączenia przewodów do j540 (modułu od hamulca ręcznego nr 3C0.907.801.B) ponieważ ma problemy z ręcznym:

-brak komunikacji z vag-com na CAN,

-brak działania na włączonym zapłonie, na wyłączonym zapłonie i naciśniętym przycisku silniczki się zamkną i od razu otworzą

-błędy 02779 oraz 00473 - z tego co wyczytałem to jest to brak komunikacji

-czy moduł może być z inną końcówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wykrecilem nieszczesny silniczek, odkrecilem tloczek ktory przylegal do tarczy i uniemozliwial ruch....i puscilo!Po ogledzinach silniczka tyle co moge stwierdzic to to ze obudowa jest troszke peknieta, ale nie wydaje mi sie zeby to mialo wplyw na dzialanie mechanizmu!?Chyba silniczek padl....?<Moje pytanie ile to kosztuje w servisie, i czy moze ktos ma namiary na rzeczy uzywane/z drugiej reki,itp...?Rowniez zastanawiam sie czy mozna kupic sam silniczek, czy nalezy kupic go w komplecie z zaciskiem hamulcowym?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności