Skocz do zawartości
Dumanek

Oświetlenie wnętrza - brak zasilania całego układu

Rekomendowane odpowiedzi

"This video is privet"

Nie wstawiłeś czasem jakiegoś privet :hyhy filmiku :D

 

problem z nie działającym czasowym ściemniaczem
Elektronika czasówki (ściemniacza) umiejscowiona jest w module komfortu. Tam też szukaj awarii. Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic poddaje się z tym, wszystko przekopane dziś jeszcze raz , przewody , lampki itd. wiec wychodzi na moduł komfortu że świruje, parę razy zadziałało to dziś poprawnie reszta nie na powiedzmy 100 otwarć/zamknięć raz zadziała normalnie. Całego modułu kupować z powodu tego nie bardzo wiec pozostaje przywyknąć chyba, aż się bardziej zd..y . Dziwne że nie działa za 1 razem , a za drugim jak impuls dostanie to działa ( stacyjka albo otwarcie ponowne)

Swoją drogą może coś takiego powodować odblokowanie otwierania szyb z pilota lub ustawienia vagiem jakiś funkcji typu "bip" przy zamykaniu auta i otwieraniu itp. ?

 

 

Eidt:

drzwi kierowcy rozebrane , mikrostyki przelutowane + mikrostyk w zamku od lampki wyczyszczony

działa normalnie błędów nie ma. Jedynie zostało to migotanie jak w linku co wstawiłem, ale lampka działa poprawnie przy otwieraniu, na zapalonej tylko coś nie tak - podejrzany - komfort na stół jeszcze raz i przelutować all, ale tego juz mi sie nie chce może latem :> , zresztą kto zamyka auto przy załączonych lampkach cały czas :P

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do posiadaczy chematu

mam brak podświetlenia sterowania lusterek i regulacji szyb u kierowcy

za co odpowiada pin 31 we włączniku swiateł?

wiem że za podświetlenie ale jakie elementy- napięcie na podświetleniu mam tylo na pinie 58d i 58

Edytowane przez Maciej 77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 starcie 1-0 dla Passata(zapadł zmrok i się poddałem :wsciekly)

rozebrałem tapicerke drzwi plastik pod kierownicą dostałem się do "kostek" przy słupku

bezpieczniki 6 /14/38 OK

zanim zaczne jutro cd. niech mie ktoś oswieci kto umie czytać schematy...

mianowicie mam brak podswietlenia przycisków od szyb u kierowcy-podswietlenia reg lusterek,i brak zasilania grzanych lusterek

(podswietlenie dolne drzwi iel. szyby działaja lusterka też)

Gdzie szukać braku oświetlenia???przewody OK żadnego mechanicznego uszkodzenia.

Z reg. natężenia oświetlnia wychodzi o ile sie nie myle szaro/niebieski + i ginie w "czeluścach " kabli...

schemat.jpg

na drzwiach już nie widze tego koloru. moze ktoś wie jaki kabel odp za to oświetlenie...

wszelkie sugestie mile widziane

:)

Edytowane przez Maciej 77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dumanek,bardzo fajnie żeś to opisał,z braku czasu dosłownie rok jeździłem bez oświetlenia wnętrza. Już dawno to czytałem,w końcu zrobiłem (dobrze że mamy święto od pracy :marecek i jest światło w końcu. I w bagażniku (wariant) też światełko zrobione tu pomogło o dziwo wudu-4zero,kostka która jest przy mechaniźmie po środku klapy z trzema brązowymi kablami lekko pośniedziała no to wudu i kostka przy samym zamku na dole też wudu też było widac pośniedziałe w środku i duuużo wudu do samego zamka bez wyciągania go i pomogło (zobaczymy na jak długo):gitara::hurra:

Edytowane przez weekendrunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, mam problem i pytanie w związku z tym. Dzisiaj chciałem odłączyć lampkę w drzwiach od str kierowcy (po prostu ją wyciągnąć) i niestety przez przypadek zrobiłem zwarcie i coś "tykło" - żaróweczka cała, a oświetlenia nie mam, ani w drzwiach, ani w bagażniku, ani w środku.

Na dodatek szyby el. nie działają ani z przodu ani z tyłu no i zamek w klapie z tyłu zamknął się i nie mogę otworzyć.

Proszę o poradę, gdzie znajdę skrzynkę bezpieczników i jakie bezpieczniki odpowiadają za ten stan? Mam nadzieję, że to tylko bezpieczniki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o poradę, gdzie znajdę skrzynkę bezpieczników i jakie bezpieczniki odpowiadają za ten stan? Mam nadzieję, że to tylko bezpieczniki
Sprawdź nr 6 i 14

http://forum.vw-passat.pl/threads/1523-Rozmieszczenie-i-opis-bezpiecznikow-i-przekaznikow?highlight=bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo - 14 zawiniła :)

 

A jeszcze tak przy okazji, wszystkie oświetlenia są sprawne poza jednym - tym w drzwiach od pasażera z przodu, nie podaje napięcia, lub niekiedy (bardzo rzadko) o połowę niższej wartości (około 5, 6V).

Co mogę zrobić? gdzie szukać przyczyny?

Napomnę tylko, że jak otwieram te drzwi - oświetlenie wewnątrz auta zapala się.

Edytowane przez bartheezzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo - 14 zawiniła :)

 

A jeszcze tak przy okazji, wszystkie oświetlenia są sprawne poza jednym - tym w drzwiach od pasażera z przodu, nie podaje napięcia, lub niekiedy (bardzo rzadko) o połowę niższej wartości (około 5, 6V).

Co mogę zrobić? gdzie szukać przyczyny?

Napomnę tylko, że jak otwieram te drzwi - oświetlenie wewnątrz auta zapala się.

 

Swojego czasu miałem taki sam problem z oświetleniem bagażnika, za niskie napięcie pomogło pożądne zalutowanie diody w lampce ale nie pamiętam czy w drzwiach też są diody w lampkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mogę zrobić? gdzie szukać przyczyny?
Mikrostyk zamka, ten poza jego płytka z przewodami czerwonym i niebieskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem szukałem i nie znalazłem podobnej usterki jaka występuje i u mnie a wiec tak:

Mam cos takiego nie działaja mi oświetlenie przednie i tylnie. w bagażniku działa wszystko bez zarzutu. brzeczyk jest działa jak nalezy. ale gdy przełączę przycisk w lewa strone ''przycisk'' to nic sie nie pali, wróce w położenie zerowe zapalaja sie główny środkowy i boczne(ten na środku) a gdzy przełącze w prawa strone to wszystkie zaczynaja się żarzyć (ta środkowa cała z tymi bocznymi i te z tyłu). Ma ktoś może pomysł, albo miał podobnie i to zwalczył. bo ja juz siedze 3 dzień i nie moge tego zwalczyć;/ a i jeszcze jedno czy powinno byc tak że na tych 3 przewodach dochodzących do oświetlenia to na 2 musi być prąd i jeden jest masowy??

Edytowane przez Zawa91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z oświetleniem wnętrza, polega on na tym, że raz działa podświetlenie a raz nie działa. Nie mam pojęcia od czego to zależy, po prostu jest tak, że wsiadam do auta - nie działa, przejadę np. 15km i wysiadając z auta, otwierając drzwi oświetlenie wnętrza już się załącza. Wczoraj po przyjechaniu do domu oświetlenie działało, dziś jak otworzyłem drzwi również się zaświeciło ale jak na chwile odszedłem od samochodu i jak wróciłem to już nie działa oświetlenie. Ktoś może orientuje się od czego to może zależeć? Co jest nie tak? Z góry dziękuje za odpowiedź

 

@chciałbym dodać jeszcze jedno - bywa również, że po wyciągnieciu bezpiecznika od modułu komfortu i po włożeniu go z powrotem oświetlenie zaczyna działać i wszystko świeci jak należy ale nie zawsze to pomaga a jak pomoże to i tak wnet przestanie świecić

Edytowane przez maideneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. MAm problem, mianowicie: po otwarciu drzwi tylnych lewych załącza się oświetlenie, reszta drzwi nie działa, po otwarciu żadnej reakcji, wiązka pod nogami sprawdzona, nie było nawet zielonego nalotu na kablach. Możliwe że mikro styki w 3 drzwiach padły( nie wiem jak zaczęło się psuć, czy na raz, czy stopniowo, dopiero kupiłem auto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z oświetleniem troszkę inny przeszukałem już chyba wszystko i nic posprawdzałem wszystko i tez nic

U mnie oświetlenie wnętrza działa na takiej zasadzie świeci w momencie ustawienia na włączanie przy otwartych drzwiach i nie gaśnie dotyczy to wszystkich lampek w momencie zamknięcia samochodu z pilota gasną tylko tylne a przednie zamruga zaświeca się tylne przy otwarciu ale nie reaguje na otwieranie drzwi przekręcanie zapłonu, najbardziej dziwi mnie to że światło cały czas świeci w pozycji otwarte drzwi a w pozycji świecenia się nie świeci sprawdzałem wszystko moduł, kable w progu styki raczej dobre komputer pokazuje otwarte drzwi światło pod nimi jest jest brzęczyk???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wosiu1993

Witam!

Dzisiaj robiłem jak w instrukcji i działa wszystko. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem...Tylne lampki poddrzwiowe świeciły , ale reszt nawalała.

Dziś dostałem się do wiązki przy module pod siedzeniem , zalutowałem te złącze , które łączy 1 czerwono-czarny kabelek z modułu z innymi 6-oma czerwono czarnymi. Niby wszystko gra , oprócz przednich poddrzwiowych!? Reszta ok.

Sprawdziłem próbówką te lampki to "+" świeci na próbówce bardzo jasno (pomarańczowo-czarny) , ale "-" ledwo co , ale świeci (kabelek brązowo-czarny). Ten "-" ma świecić? Co może być nie tak??

Jutro jeszcze raz przelutuję tą wiązkę...zobaczę co będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem Passata 97r. i też mam problem z oświetleniem wnętrza, generalnie żadna lampka oświetlenia nie działa. Problemem jest także to, że czasami nie otwierają się drzwi tylne pasażera (otwieranie z pilota) oraz występuje problem z zamykaniem szyby kierowcy (po domknięciu się szyby od razu się otwiera i tak w kółko jak trzymam przycisk zamykania szyby). Mam pytanie czy jest to może problem z modułem komfortu czy może coś innego? Dzisiaj rozebrałem tapicerkę i dostałem się do modułu komfortu. Na pierwszy rzut oka przewody wyglądają na dobre (nie rozbierałem jeszcze izolacji), nie było też ani grama wilgoci. Moduł komfortu i plastikowa obudowa wygląda jakby wyjechała przed chwilą z fabryki. Jedyną rzeczą która mnie zaniepokoiła to dziwnie wyglądające luty na płytce drukowanej modułu. Poniżej zamieszczam zdjęcie tego modułu. Proszę o pomoc w diagnozie.IMAG142011111.jpg

IMAG1420.jpg

Edytowane przez krzyhu0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Generalnie wygląda to tak że bezpiecznik nr 6 odpowiada za lampkę w podsufitce, lampki umieszczone na dole w przednich drzwiach, lampki nad głowami pasażerów z tyłu i lampkę w bagażniku. W sumie 6 lampek. Od tego bezpiecznika leci sobie czarno-niebieski kabelek do niebieskiej kostki umieszczonej w słupku z lewej strony obok nóg kierowcy. Kabelek ten o ile dobrze wyśledziłem, wychodzi z drugiej strony kostki i leci sobie dalej do modułu komfortu. Początkowo ten właśnie kabelek podejrzewałem.

 

Z modułu komfortu zaś wychodzi czerwono-czarny kabelek (nr 7 na rysunku), który łączy się z sześcioma (również czerwono-czarnymi) kabelkami odpowiedzialnymi za każdą z lampek:

1. Lampka główna w podsufitce.

2. Lampka w lewych przednich drzwiach

3. Lampka w prawych przednich drzwiach

4. Lampka nad głową pasażera z tyłu z lewej strony

5. Lampka nad głową pasażera z tyłu z prawej strony

6. Lampka w bagażniku

 

[ATTACH=CONFIG]106863[/ATTACH]

 

Połączenie tych siedmiu przewodów znajduje się pod izolacją dokładnie w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. To właśnie to połączenie szlag trafił. U mnie dokładnie jak u Krzyśka - połączenie po prostu się rozsypało w zielony proszek. Po zlutowaniu wszystkie światełka zaczęły działać....

Kolego za takie porady to trzeba Ci tylko brawo bić! :kciuki Zrobione wszystko według Twojego opisu i mam teraz we wnętrzu jasno jak pokoju :) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z oświetleniem ale nie całym. Światło wewnątrz mam natomiast nie świecą mi się lampki pod osłonami słonecznymi jak się osłonę lusterka podniesie. Czy jest od tego osobny bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności