Skocz do zawartości
Dumanek

Oświetlenie wnętrza - brak zasilania całego układu

Rekomendowane odpowiedzi

witam.bardzo bym prosil o pomoc bo jestem zielony w temacie a powalilo mi sie wszystko tzn.wyjalem schowek zeby sprawdzic dmuchawe i jak go wkladalem to mi sie posypala lampka ze schowka.probowalem ja poskladaci i ..no wlasnie.nie swieca mi lampki przy drzwiach,w progach,w podsufitce,nie otwiera sie bagaznik i klapka od wlewu paliwa,nie dzialaja elektryczne szyby....bezpieczniki posprawdzalem ale tak na oko jutro wymienie 6 14 ....jesli nie bezpieczniki to nie wiem co robic.wody w aucie nie mialem wiec modul komfortu chyba nie ..no chyba ze go uwalilem...dziekuje z gory za odpowiedz

 

 

 

 

juz wszystko okej:-)) najwyrazniej wieczorem zle sprawdzilem.bezpiecznik 14 to byl winowajca !!

Edytowane przez paolo78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem dotyczy drzwi kierowcy , mianowicie lampka nie świeci a napięcie we wtyczce 1.54V , drzwi pasażera (12,7V) i reszta oświetlenia działa . W czym tkwi problem bo chyba nie w bezpieczniku bo tak to wogóle by nie było napiecia. Boczka jakoś nie za bardzo mi się chce ściagać bo deszcz pada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem dotyczy drzwi kierowcy , mianowicie lampka nie świeci a napięcie we wtyczce 1.54V , drzwi pasażera (12,7V) i reszta oświetlenia działa . W czym tkwi problem bo chyba nie w bezpieczniku bo tak to wogóle by nie było napiecia. Boczka jakoś nie za bardzo mi się chce ściagać bo deszcz pada :P

 

to bedziesz miał troche wiecej roboty niz tylko zdjecie boczka. poczytaj cały temat a odpowiedz sam znajdziesz. musisz dostac sie do modułu komfortu, jest pod fotelem kierowcy. tam przewody sniedzieja i tak sie dzieje

 

---------- Dodano o 14:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:30 ----------

 

przy okazji ja mam problem ze jak otworze drzwi kierowcy to lampka sie zapala wszystko w porzadku, ale w drzwiach pasazera nie dział lub działa czasami . czy to ten jakis mikrowłacznik ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to ten jakis mikrowłacznik ????
Tak, mikrostyk do wymiany , bądź regeneracji.

Jeśli włącznik nie ma mechanicznego uszkodzenia(dotyczy plastikowego popychacza , pchającego blaszki styku) można go zregenerować i wielu przypadkach próba ta, się udaje.

Rozgrzaną igłą zrób dwa małe otwory w obudowie mikrostyku. Do jednego z nich zaaplikuj płyn do czyszczenia styków (nie WD40 i tym podobne !) w spray-u; ja używam "Kontak do czyszczenia potencjometrów"-polecam !

Na koniec zaślep(też "na gorąco") zrobione wcześniej otworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale w którym on jest miejscu ? nigdy go nie widziałem nawet jak on wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się w zamku. Nie jest wlutowany na płytce z obwodem drukowanym. Rozpoznasz go, po bięgnących od niego przewodach niebieskim i czerwonym.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widzę , że grubsza robota się szykuje :P trzeba będzie powalczyć w dobrą pogodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako że sam powoli tracę nadzieję że do tego dojdę może ktoś minie nakieruje na właściwą ścieżkę.

 

mianowicie po zamknięciu drzwi z pilota i otwarciu powinno się zapalić wnętrze oświetlenie na te ~30s, u mnie to działało aż do niedawna po prostu po otwarciu zapali się i od razu zgaśnie. Jak nacisnę jeszcze raz na otwarcie pilotem to zadziała. Jak otworzę raz ( nie zadziała) i wsadzę klucz w stacyjkę, przekręcę na zapłon i wyłączę zapłon oraz wyjmę kluczyk działa.

Wygląda to na moduł komfortu że szwankuje więc wczoraj go rozebrałem ( suchy) przy okazji przelutowałem luty w razie "zimnych lutów". Kable,kostki wyglądają OK bez "zieleni".

Czyli na logikę jak 1 raz poda się mu napięcie to nie zatrybi jak 2 razy się poda mu napięcie to działa.

Dodatkowo jak zapalę w podsufitce lampkę na stałe i po zamknięciu auta z pilota mruga oświetlenie, tak samo jak i otworzę.

Jest jeszcze jeden problem nie działa mi otwieranie klapy bagażnika z drzwi (działało jakieś 4 mieś. temu jak dobrze pamiętam). Napięcie tam dochodzi. Przycisk wygląda na sprawny ( rozbierany i czyszczony zapobiegawczo już. Kable raczej nie uleciały bo nic grzebane nie było przy tym. Jest jakiś dodatkowy przekaźnik bądź bezpiecznik który za to odpowiada ?

 

Zatem gdzie może być pies pogrzebany.

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu elektronicznego to kondensatory uszkodzone jesli nie trzymaja właczonego swiatłe te 30 sekund lub gdzies masz zwarcie w przewodach lub którejs lampce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw lampkę na zapalanie po otwarciu drzwi. Wejdź do środka - zapal silnik i otwieraj kolejne drzwi. Podczas otwarcia drzwi kierowcy prawdopodobnie nie zapali się lampka wewnątrz. Czyli mikrostyk w zamku będzie winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak już próbowałem , zapalony silnik każde drzwi z osobna i na wszystkich się środek zapali, na klapie bagażnika też. zastanawia mnie jedno czy tak też jest u was , czy na wyłączonym aucie po otwarciu schowka też się zapali lampka w podsufitce ( jak jest w pozycji świecenia czasowego)

 

Z punktu elektronicznego to kondensatory uszkodzone jesli nie trzymaja właczonego swiatłe te 30 sekund lub gdzies masz zwarcie w przewodach lub którejs lampce

 

z tym bym się zgodził ale mi to działa cały czas ok tylko jak zamknę zamek (czy pilotem czy ręcznie) i otworzę to 1 raz nie działa, po przękręceniu kluczyka i wyjęciu go czy otwarciu 2 raz zamka działa to normalnie za każdym otwarciem drzwi czy wyłączenia auta, aż do zamknięcia. Ostatnio mi to 1 raz za działało z jakiś tydzień temu, teraz już jakoś nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy na wyłączonym aucie po otwarciu schowka też się zapali lampka w podsufitce ( jak jest w pozycji świecenia czasowego)
tak byc nie powinno

 

---------- Dodano o 17:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:24 ----------

 

albo przewody (zwarcie) albo uszkodzony moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to ktoś jeszcze sprawdzić na b5FL czy po otworzeniu schowka (jak auto jest wyłączone kluczyka brak w stacyjce , a na podsufitce przełączone jest w prawo) zapali się lampa w podsufitce ?

 

jak się okaże że nie no to zagadka na dłuższą zabawę gdzie szukać zwarcia, całą elektrykę rozkopać. moduł raczej powinno dać się wykluczyć brak błędów z VAG, a jak by to nie działało to wogóle nie powinno działać. Zastanawia mnie też ( u mnie tego nie pokazuje) czy po otwarciu maski powinno coś na zegarach się wyświetlić bez FIS czy 1/2 FIS - zwykłe

 

ps. Wie ktoś może czy otwarcie klapy bagażnika z drzwi kierowcy jest połączone z modułem komfortu też czy idzie prosto na sterowanie silnika klapy ?

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
całą elektrykę rozkopać
odłaczaj lampki po kolei i sprawdzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mam co prawda problemu z głównym oświetleniem i napisałem osobny post ale ktoś uprzejmy wywalił go do śmietnika z niewiadomego powodu - nadgorliwość chyba. Więc napisze tutaj może się ostanie i ktoś z was mi coś podpowie.

Mam problem z podświetleniem wnętrza po włączeniu świateł postojowych nie podświetla mi zegarów włączników nawiewów itd. Na zewnątrz światła, postojówki wszystko jest ok. Czy to padł włącznik świateł bo chyba pin 58B wychodzi na podświetlenie wnętrza jeżeli się nie myle ?? Co prawda nie dobrałem się do niego jeszcze ale może ktoś z was miał taki problem i będzie wiedział co jest nie tak.

Z góry dziękuje za pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz wyłącznik , na 99% problem tam lezy w styku, przyglądnij sie też wtyczce z regulacji podświetlania w kabinie, jak tam nie będzie styku tez działać nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozbierz wyłącznik , na 99% problem tam lezy w styku, przyglądnij sie też wtyczce z regulacji podświetlania w kabinie, jak tam nie będzie styku tez działać nie będzie

własnie nie mam schematów po ostatniej awarii dysku twardego bo bym popatrzył ale dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągnąć przełącznik świateł to chyba wiesz ale napisze - wciskasz do środka przekręcasz na pozycje pokojówek i wyciągasz.

Rozbierania pisać nie trzeba , po prostu po zatrzaskach lecisz na nim :> nie da się nic popsuć tylko z czuciem rozbierać

by dobrać się do regulacji świateł to albo klapką bezpieczników i przez dziurkę albo demontuj osłonę. Po bokach są 2 zatrzaski na niej.

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=47800&d=1299690231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dziś

wszystkie lampki odpięte ,

dodatkowo tylne drzwi na słupkach - kostki wypięte

wiec wszystko skłania się ku modułowi komfortu, lub alarmowi przez którego są przepuszczone światła. Tyle że dziwne jest to że po 2 naciśnięciu działa to normalnie wiec raczej moduł nie może to być bo by cały czas nie powinno działać...

chyba zawita auto u elektryka niech on dochodzi co jest nie tak.

 

Zna ktoś odpowiedz na te 2 pytania ?

 

Zastanawia mnie też ( u mnie tego nie pokazuje) czy po otwarciu maski powinno coś na zegarach się wyświetlić bez FIS czy 1/2 FIS - zwykłe

 

oraz wie ktoś może czy otwarcie klapy bagażnika z drzwi kierowcy jest połączone z modułem komfortu też czy idzie prosto na sterowanie silnika klapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze tak post pod postem ale będzie bardziej widoczne może ktoś coś z tego wywnioskuje.

 

Zatem podsumowując moje problemy z oświetleniem.

__problem z nie działającym czasowym ściemniaczem oraz mruganiem światła ( jak się zostawi w pozycji załączonej nonstop) po zamknięciu auta ( z pilota czy manualnie bez różnicy) ___

 

Co posprawdzałem

- odpięte kostki drzwi kierowcy, pasażera , i tylne lewe - objawy takie same , podpięte lewe , odpięta kostka prawych tylnych- bez zmian

czyli mikrosyki można wykluczyć

- odpięte dodatkowo wszystkie lampki w podsufitce i tak samo zostawianie losowo jednej ( co by coś świeciło) bez zmian

-dzieje się to tylko po zamknięciu zamka i otwarciu , jak się 2 raz otworzy albo kluczem przekręci stacyjkę działa cały czas bez problemowo

-moduł jest suchy, kable wyglądają OK, jutro jeszcze je przejże dokładnie jeszcze raz rozbierając doszczętnie

-moduł raczej będzie OK skoro działa potem za każdym razem tylko 1 otwarcie jest zawsze Faill

- tu nie wiem od czego to jest zielony bezpiecznik w metalowej obudowie ( w czerwonej oprawce z zatrzaskami z góry) w dolnej części z przekaźnikami- po jego wyciągnięciu działa to OK tylko że drzwi otwiera tak jak by 2 razy czyli zwalnia ryglowanie otwiera zamek i jeszcze raz otwiera zamek - efekt taki sam uzyskuje naciskając 2 razy z pilota guzik otwarcia. Po jego wyciągnięciu nie działa licznik czyli kontrolki i cała reszta

 

Jeszcze zostało odpiąć klapę bagażnika całkowicie - i tu pytanie czy są jakieś kostki w boczkach kombika z tyłu czy idzie całą instalacja aż do klapy ? No i nie działa mi ten przycisk otwierania klapy z drzwi kierowcy.

 

zrobię filmik i wstawię by to lepiej zobrazować.

 

pozdrawiam

 

 

edit:

Klapa tylna wtyczki po obu stronach też rozpięte - bez zmian

filmik będzie tylko się wyśle

[video=youtube_share;ZrFr1IoV0kk]

[video=youtube_share;-XEVUGKf-Tc]

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności