Skocz do zawartości
Dumanek

Oświetlenie wnętrza - brak zasilania całego układu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest od tego osobny bezpiecznik?
Nie, nie ma.

Bezpiecznik jest wspólny dla całego oświetlenia wewnętrznego.

Prawdopodobne przyczyny nie świecenia lampek pod osłonami p/słonecznymi :

-uszkodzone żarówki lub ich brak

-uszkodzenie jednego (lub obu) z dwóch włączników; jeden aktywowany przesłoną lusterka, drugi daszkiem p/słonecznym.

-uszkodzenie połączenia "plusów" w wiązce progowej (przewody czerwone z czarnym paskiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem nie świeciły mi lampki a dokładniej nie reagowały na drzwi ręcznie je szło właczyć wymieniłem modul na inny i zaczeły świecić z tyłu z przód nie reaguje na drzwi czy moduły się róznią czy trzeba kupić moduł który ma wszystkie cyfry takie same mówię tutaj też o tych małych pisanych na obudowie bo coś mi się zdaje że ten nie obsługuje wszystkich funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Szukam wlasnie odpowiedzi na ten sam problem.jutro musze to rozebrac. Chodzi mi o oswietlenie wnetrza

Edytowane przez Adam Koba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam taki problem nie świeciły mi lampki a dokładniej nie reagowały na drzwi ręcznie je szło właczyć wymieniłem modul na inny i zaczeły świecić z tyłu z przód nie reaguje na drzwi czy moduły się róznią czy trzeba kupić moduł który ma wszystkie cyfry takie same mówię tutaj też o tych małych pisanych na obudowie bo coś mi się zdaje że ten nie obsługuje wszystkich funkcji.
W zamkach w drzwiach masz podzespoły które odpowiadają również za oświetlenie górne i dolne drzwiowe. Ja bym tutaj szukał problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troszkę kotleta.

Mam problem z oswietleniem nad glowami pasażerów z lewej jak i z prawej strony ( Sa to swiatełka razem z czujnikami ruchu)

Pozostałe oswietlnie tzn Lampka głowna, kopertówki, brzeczyk od swiateł , sygnalizacja na komputerze otwarcia drzwi , oswietlenie bagaznika dziala wzorowo.

Gdzie szukac przyczyny braku oswietlenia tylnich swiateł?

Gdzie prowadzą kabelki z tych czujnikow/swiateł ? Czy do Lampki glownej czy do Kostki na slupku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, nigdy bym nie znalazł tego uszkodzenia bez tej instrukcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem, lecz u mnie brak jest oświtlennia jedynie gdy otwirają sie drzwi. Gdy na podsufitce włączę przyciskiem funkcje zapalenia światła podczas otwarcia drzwi- to sie nie zapalają. Natomiast gdy włączę tą funkcję z przycisku ręcznie to światło sie zapala. Dodam że na wyświetlaczu na licznikach pokazuje które drzwi są otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od centralnego zamka i szyb jest reszta przewodów bo robiłem a teraz mam problem z oswietleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy, narobiłem sobie chyba problemu z modułem. Wymieniałem żarówkę w drzwiach pasażera i chyba zrobiłem zwarcie, nie działa centralny zamek z pilota i z zamka, całe podświetlenie w środku, otwieranie tylnej klapy, elektryczne szyby. Bezpiecznik nr 14 był spalony więc wymieniłem, inne bezpieczniki w porządku. Podejrzewałem też bezpiecznik nr 38 ale jest ok. Nie sprawdzałem jeszcze czy dochodzi prąd do tych bezpieczników bo już zrobiło się ciemno ale czy jeszcze jest jakiś bezpiecznik oprócz tych pod klapką od strony kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w oryginale. Tylko tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Koledzy, narobiłem sobie chyba problemu z modułem. Wymieniałem żarówkę w drzwiach pasażera i chyba zrobiłem zwarcie, nie działa centralny zamek z pilota i z zamka, całe podświetlenie w środku, otwieranie tylnej klapy, elektryczne szyby. Bezpiecznik nr 14 był spalony więc wymieniłem, inne bezpieczniki w porządku. Podejrzewałem też bezpiecznik nr 38 ale jest ok. Nie sprawdzałem jeszcze czy dochodzi prąd do tych bezpieczników bo już zrobiło się ciemno ale czy jeszcze jest jakiś bezpiecznik oprócz tych pod klapką od strony kierowcy?

 

I co zrobiłeś coś z tym bo mam ten sam problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj wieczorem zauważyłem, że pało mi oświetlenie wnętrza w moim Passacie:(( zauważyłem również, że nie ma brzęczka gdy otwieram drzwi. Macie jakieś sugestie od czego mogę zacząć szukać awarii? Przeczytałem parę postów w tył, ale za bardzo nie rozkminiam tematu, gdyż nigdy nie bawiłem się w elektryce w samochodzie. Lampki jeszcze nie dawno dobrze świeciły, a wczoraj zonk:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dzialaja wogole, czy po otwarciu drzwi tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam Jeżeli nie w tym miejscu pisze. Mam problem z hamulcami dobrze wszystko hamowalo do czasu jak po dłuższej trasie jak wróciłem I auto stało np noc rano pedal był miększy i na normalne korzystanie było dobrze po 2 tyg zmowy po dłuższej trasie pedały niżej i tak 3 razy po czy już wgl pprzestal hamowaćmam wyciek na tylnym tloczku hamulcowym ale to od dawna i było dobrze. Ktoktos może mógł by pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktos dokładniej opisac jak dostać się do tej wiązki . Chodzi mi o passata cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy to jest ta wiązka co przedstawiam na zdjęciu? Z tego co widzę nie widac tam tych czerwono czarnych przewodów. U mnie te rozgałęzione znajduje się przy fotelu 

20180404_152855.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z tych kabelkow odpowiedzialny jest za oświetlenie? 

20180413_141626.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z oświetleniem progów na początku przestało działać od strony kierowcy potem od strony pasażera prawa strona przodu a teraz lewa strona tył z tym że z lewej strony nie pali się tylko podświetlenie progu a za to działa podświetlenie na podsufitce i na wyświetlaczu niestety przód jak otwieram nie zapala się nic na dodatek mam jeszcze taki problem ze po wyłączeniu świateł pali mi się delikatnie podświetlenie szyb lusterek i wlewu paliwa nie wiem co jest grane proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności