Skocz do zawartości
Dumanek

Oświetlenie wnętrza - brak zasilania całego układu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pwaldi

Wielkie dzięki za tak szczegółowy opis problemu, szczególnie dla darek_tz ... dzięki Wam w moim autku zaswieciło dzisiaj "słońce" pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Passata od tygodnia, nie dzialalo oswietlenie wnetrza, dzieki kolegom z forum polutowalem nieszczesne czerwono czarne kabelki i wszystko swieci, tylko troche za bardzo, tzn. nie wylacza sie oswietlenie to nad szyba przednia i nad drzwiami pasazerow. Oczywiscie moge wylaczyc calkiem ale wtedy nie reaguja na otwarcie drzwi. Moze miał ktos cos takiego i wie co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam Passata od tygodnia, nie dzialalo oswietlenie wnetrza, dzieki kolegom z forum polutowalem nieszczesne czerwono czarne kabelki i wszystko swieci, tylko troche za bardzo, tzn. nie wylacza sie oswietlenie to nad szyba przednia i nad drzwiami pasazerow. Oczywiscie moge wylaczyc calkiem ale wtedy nie reaguja na otwarcie drzwi. Moze miał ktos cos takiego i wie co z tym zrobic?
sprawdź ustawienie lampki środkowej nad lusterkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wszystko jest tak jak powinno byc, okazalo sie ze jestem troche niecierpliwy, wszystko gasnie tyle ze po ok. minucie , niewiem czy to dlugo czy krotko, wczesniej takich bajerkow nie mialem, wazne ze gasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. Wszystko jest tak jak powinno byc, okazalo sie ze jestem troche niecierpliwy, wszystko gasnie tyle ze po ok. minucie , niewiem czy to dlugo czy krotko, wczesniej takich bajerkow nie mialem, wazne ze gasnie
jak wsiadasz do auta i włożysz kluczki w stacyjkę i przekręcisz je na zapłon to od razu powinny zgasnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodek55

Dzięki wszystkim za informacje a w szczególności Darkowi za opisy i zdjęcia. Dzięki wam bez problemów mam znów światło w samochodzie. Syn mimo początkowemu sceptycyzmowi naprawił wszystko bardzo szybko.

Jeszcze raz wszystkim dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zabrałem się dzisiaj za naprawę oświetlenia w pasku wg wcześniejszych wskazówek i nadal nic... :/ Objawy: nie świecą lampki w podsufitce oraz w drzwiach i bagażniku (tam akurat może mieć to związek z krańcówką w zamku tylnej klapy) krańcówki w drzwiach są dobre wszystko działa prawidłowo central, domykanie, brzęczek świateł.

Kable czerwono-czarne zostały przeze mnie poprawione i dalej nic.. ciemność :( Brak napięcia na tych że kablach :(

 

Gdzie jeszcze szukać...?? POMOCY!

Edytowane przez valdi83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Szukać przewodu niebieskiego z szarym paskiem o średnicy zewnętrznej około 1,5 mm. To jest przewód idący od modułu komfortu do lampki centralnej. Jeśli jest przerwany (zgnił pod dywanikiem kierowcy) to padnie całe oświetlenie we wnętrzu oprócz zdaje się oświetlenia pod drzwiami (ale tego nie jestem pewien). Sprawdź, czy u Ciebie tak nie jest?

P.S.: A w ogóle to jakie masz błędy w module komfortu??? Wyciągnij bezpiecznik od modułu (nr 14, wartość prądu 10A) i włóż go ponownie. Może komfort zgłupiał i mu przejdzie? Sam moduł nie ma korozji wewnętrznej?

Edytowane przez eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość steku

Przepraszam że wchodzę w inny temat ale dzisiaj rano jakieś "gnojki" wybiły mi tylną boczną trójkątną szybę. W jaki sposób ona jest montowana? Jest mi to bardzo potrzebne w jutrzejszych poszukiwaniach nowej szyby. Z góry bardzo dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i u mnie kabelek niebiesko-szary jest i rozchodzi się później na 3... rozebrałem środkowe światełko na podsufitce i jest tam kabel czerwono-czarny który idzie do niebieskiej kostki przy lewym słupku (ma pełne przejście, sprawdzałem w omach)... zastanawiam się czy mogę podłączyć do czerwono-czarnego kabla 12V na krótko, nie wiem czy takie napięcie tam wchodzi a nie chciałbym czegoś spalić :/ a tak w ogóle to ten kabel czerwono-czarny to raczej wyjście napięcia :| a który odpowiada za wejście napięcia do modułu odpowiadający zaś za oświetlenie?? bo wszystko inne działa (climatronik, fotele, lusterka, central itd)

 

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

 

miernik, latarka, ŻUBR z limitowanej serii i nastała jasność :D wszystko ładnie świeci :D

przyczyna: zimny lut na module :/

koszt: troszkę własnych nerwów i 3,20zł za ŻUBR-a ;)

Edytowane przez valdi83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem z oświetleniem. Mianowicie kiedys mi zniklo oswietlenie, wiec sprawdzilem wiazke kabli od modulu komfortu , kabelki byly naturalnie przesniedziale. Polutowalem wszystko jak nalezy. Sytuacja wyglada tak ze nie swieca mi lampki w tylnich drzwiach oraz w bagazniku. Sprawdzalem zarowki, wszystkie ok. ale brak napiecia w tych miejscach. Czy idac dalej po wiazce bedzie jeszcze jakies miejsce gdzie mogle zasniedziec kabelki ?? . W poprzednich postach widzialem zchemat pogladowy kabli od oswietlenia, tylko u mnie kabelki ida troche inaczej. tj. od miejsca zlutowania wszystkich 6 kabli to 2 ida w strone slupka kierowcy i one sa ok (jeden jest od oswietlenia drzwi kierowcy a drugi od calego oswietlenia podsufitki w calym aucie). natomiast w storne bagaznika ida 4 kabelki z tym ze 1 idzie do slupka pasazera za kierowca natomiast pozostale 3 skrecaja za fotelem kierowcy (jeden z tych 3 kabelkow jest ok gdys zaswieca mi sie podswietlenie przednich drzwi pasazera). Tak wiec wniosek taki ze napiecie gdzies sie gubi na tych pozostalych 3 kabelkach, tylko pytanie gdzie by to moglo byc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie mam oswietlenia wnetrza nie wiem co jest rozebralem drzwi i poprawilem zimne luty niestety nie pomoglo, pojawilo sie tylko swiatelko tej diody kolo rygielka drzwi kierowcy. czy to moze nyc ta wiazka przewodow kolo modulu konfortu??? dodam ze nie mam masy na bezpiecznikach chyba nr. 3 i 4. odpowiadajace za podswietlenie schowka. brzeczyk i centralny dziala. nagle zniknelo oswietlenie calego samochodu w srodku... czego to moze byc wina. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie prosze czy aby dobrze sie dostac do tej wiazki- tak aby ja lutowac trzevba wykrecac fotel.

ja sie do niej dostalem tylko poprzez podniesienie podlogi- oczywiscie uprzednieop demontujac prog, podnozek i "oboknożek"

ale miejsca pod dywanem bylo jak na lekarstwo- ledwo dlon sie dalo wlozyc wiec z pracowaniem- lutowaniem moze byc ciezko.

fotel oczywiscie odsuniety na max do tylu.

trzeba wykrecac fotel czy nie?? mam elektryczne z pamiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie prosze czy aby dobrze sie dostac do tej wiazki- tak aby ja lutowac trzevba wykrecac fotel.

ja sie do niej dostalem tylko poprzez podniesienie podlogi- oczywiscie uprzednieop demontujac prog, podnozek i "oboknożek"

ale miejsca pod dywanem bylo jak na lekarstwo- ledwo dlon sie dalo wlozyc wiec z pracowaniem- lutowaniem moze byc ciezko.

fotel oczywiscie odsuniety na max do tylu.

trzeba wykrecac fotel czy nie?? mam elektryczne z pamiecia

Tak kolego żeby mieć wiecej miejsca musisz odkrecic i odsunac wtedy fotel na maksa. Wyjdzie od wtedy z prowadnic, wyciagniesz go na zewnatrz i bedziesz mogl podniesc wykladzine do gory. Wtedy nie bedziesz mial problemu zeby polutowac, wystarczy wykladzine czyms podeprzec do goru jakims kijem belka i masz dobry dostep do wszystkich kabli.

 

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:20 ----------

 

witam. nie mam oswietlenia wnetrza nie wiem co jest rozebralem drzwi i poprawilem zimne luty niestety nie pomoglo, pojawilo sie tylko swiatelko tej diody kolo rygielka drzwi kierowcy. czy to moze nyc ta wiazka przewodow kolo modulu konfortu??? dodam ze nie mam masy na bezpiecznikach chyba nr. 3 i 4. odpowiadajace za podswietlenie schowka. brzeczyk i centralny dziala. nagle zniknelo oswietlenie calego samochodu w srodku... czego to moze byc wina. ???
Sprawdz bezpieczniki obok drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z oświetleniem. Przyczyną była zalana podłoga, gdzieś spod maski dostała mi się woda do wnętrza, Po wyciągnięciu wykładziny był niezły syf.

Zabrałem się za to dopiero gdy zaczął szwankować centralny zamek.

Wszystkie styki polutowałem na nowo i wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kolego żeby mieć wiecej miejsca musisz odkrecic i odsunac wtedy fotel na maksa. Wyjdzie od wtedy z prowadnic, wyciagniesz go na zewnatrz i bedziesz mogl podniesc wykladzine do gory. Wtedy nie bedziesz mial problemu zeby polutowac, wystarczy wykladzine czyms podeprzec do goru jakims kijem belka i masz dobry dostep do wszystkich kabli.

 

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:20 ----------

 

Sprawdz bezpieczniki obok drzwi kierowcy.

 

 

 

wszyskie bezbieczniki sa ok. tylko nr. 3 i 4 nie ma masy jak sprawdzalem reszta ma. wiec gdzie szukac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyskie bezbieczniki sa ok. tylko nr. 3 i 4 nie ma masy jak sprawdzalem reszta ma. wiec gdzie szukac??

 

Sprawdz tak jak kolega wczesniej pisał czy nie masz czasem zalanej podlagi badz nie miales wczesniej, jak miales wode to mogla dostac sie do modulu komfortu i moglo tam zasniedziec badz do poprawienia sa niektore zimne luty na plytce modulu, kolejne do sprawdzenia sa kable pod wykladzina, jak podwazysz wykladzine do gory to masz wszytskie kable na zewnatrz sprawdz czy czasem sie nie poprzerywaly gdzies, jesli sa przerwane to kawalek kabla lutownica cyna i dzialasz, jesli nie to bedzie ostatecznym wyjsciem podlaczenie komputera pod vaga badz bieganie z miernikiem i sprawdzanie po kawalku gdzie masz przerwany obwod na kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz tak jak kolega wczesniej pisał czy nie masz czasem zalanej podlagi badz nie miales wczesniej, jak miales wode to mogla dostac sie do modulu komfortu i moglo tam zasniedziec badz do poprawienia sa niektore zimne luty na plytce modulu, kolejne do sprawdzenia sa kable pod wykladzina, jak podwazysz wykladzine do gory to masz wszytskie kable na zewnatrz sprawdz czy czasem sie nie poprzerywaly gdzies, jesli sa przerwane to kawalek kabla lutownica cyna i dzialasz, jesli nie to bedzie ostatecznym wyjsciem podlaczenie komputera pod vaga badz bieganie z miernikiem i sprawdzanie po kawalku gdzie masz przerwany obwod na kablach

 

mialem zalana podloge tam ale do modulu konfortu nic sie nie dostalo w tej skrzynce bylo w srodku sucho. a ktoredy mogla dostac sie tam woda pod dywanik??? i mowisz o zimnych lutach na module konfortu czy te w drzwiach????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moduł też miałem suchy ale gdy od modułu sprawdzalem kable centymetr po centymetrze to sie dojrzałem zgnilych przewodów tak wiec fotel na maksa do tyłu ,jak najwiecej unies do góry wykładzine wyjmij moduł i sprawdz cała wiazke kabli ja mialem co roku z tym problem az wkoncu przenioslem, moduł pod kiere i teraz jest git:dobrze

 

a zapomnialem napisac tam gdzie moduł jest umieszczony mialem suchutko ale pod pedałami i dywanikiem bajoro takie ze az strach było zagladac ale idzie to zrobić powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem zalana podloge tam ale do modulu konfortu nic sie nie dostalo w tej skrzynce bylo w srodku sucho. a ktoredy mogla dostac sie tam woda pod dywanik??? i mowisz o zimnych lutach na module konfortu czy te w drzwiach????
Woda może dostać Ci sie przez wiele dojsc miedzy innymi przez ujscia wody ktore sa pod akumulatorem, przez zuzyta uszczelke pod komputerem, itd jest do tego specjalny temat wiec sie nie rozpisuje. Mowilem o module nie o zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności