Skocz do zawartości
TOMST3R

Wymiana pompy paliwowej

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie coś o wymianach tych pomp przez serwis VW?

Właśnie dostałem wezwanie do dealera na darmową wymianę która potrwa około godziny. Nie wymienienie może "zakłócić użytkowanie a nawet spowodować unieruchomienie pojazdu" :D Oczywiste, chyba. No, ale ja mieszkam w IRL i tu myślą że każdy to pasterz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja to 20m5.wymienia sie pompe w zbiorniku.mozna powiedziec ze ich budowa nie byla doskonala....na wymiane jest 0.7 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wymienianą pompę w tamtym tygodniu, ale nie w ramach akcji serwisowej, poprostu samochód stanął na rondzie i trzeba było, a przejechane ma 143tyś km.

Nienstety zapłaciłem niecałe 1200PLN :/

A czas jak pisał rosiel, na fakturze 0,7 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj vin do auta to jutro sprawdze czy miales juz akcje na pompe.jesli ci stanal :) a akcja nie byla zrobiona powinni zrobic za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jadę w poniedziałek. Dzisiaj zaoaliła mi się kontrolka (żółty silnik) , to może mieć jakiś związek? Nie odczuwam żadnej różnicy w jeździe...Co to może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie wlasnie dzisiaj, o nie wczoraj .. rano przejechalem 500 m po czym zaczelo szarpac przez chwile, zaczela mmigac kontrolka spiralki i stanal mi samochod. Mam 144tys na liczniku.

Domyslam sie ze to pompa. Skad ? 2 tygodnie temu bylem u mechanika z drobnostka, zostawilem mu samochod przed wylatem w delegacje i gosc podczas tej delgacji dzwoni i mowi ze pompa walnela i ze mam "brudne paliwo". Pewnym sposobem reanimowal ta pompe, wycziscil zbiornik i powidzial zeby zglosci sie za 2 tygodnie na kontrole paliwa. No wlasnie mialem dzisiaj jechac na kontrole, ale teraz samochod stoi przy ulicy.. Co o tym sadzicie ? to tylko pompa czy cos wiecej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego napewno POMPA sam już przerabiałem temat tylko musiałem ściągać auto 150 km z drogi . Objaw ten sam szarpanie silnikiem , brak mocy , zapalona migająca kontrola świec żarowych i koniec jazdy . A co do czyszczenia pompy to trochę ściema bo pompa ma zaprasowaną obudowę i chyba nikomu by się nie chciało tego rozbierać . Moja pompa po wyjęciu z całego modułu zbiornika też zaczeła chodzić ale nikt nie wiedział jak długo i dlatego wymieniłem .

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej w paliwie to długa historia wciaz z częściowo otwartym zakończeniem.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czyszczeniem pompy to chyba nie jest jednak ściema. U mnie pompa przy przebiegu 138tys. zaczęła głośno chodzić (buczeć) i już chciałem ją wymieniać, jednak cena trochę mnie odstraszyła 900zł. Postanowiłem ją jeszcze ratować i udałem się do mechanika. Wymontował, przeczyścił, nasmarował i na razie chodzi a zrobiłem już 1000km. Podobno można wymienić sam wkład pompy ok.300zł bo serwis woła 900zł za całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wymieniłem pompę na sprawną, ale używaną z powodu awarii przed akcją serwisową na własny koszt w serwisie VW, będę objęty akcją serwisową? Nie wiem, czy ta wymieniona, używana pompa nie posiadała wady konstrukcyjnej powodującej jej szybkie zużycie, a która została wyeliminowana w nowych pompach?

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO raczej po numerze VIN sprawdzą, a nie po numerze części (pompy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rosiel co masz na mysli olej w paliwie historia z otwartym zakonczeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdza sie nr pompy i potym wiadomo czy wymienia sie czy nie.Nie ma znaczenia czy fabryczna czu uzywana.

 

odnosnie oleju w paliwie to bylo juz kilka akcji na temat glowic,wtryskow,tandem pomp ale zdarza sie ze auta dalej wracaja z tym problemem pomimo napraw.

Edytowane przez rosiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy komuś serwis wymienił darmowo pompę paliwa w zbiorniku _po gwarancji_? Nie jestem pierwszym właścicielem auta (sprowadzone z Niemiec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

podłączam siędo pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Mam ten sam problem...

W piątek w nocy spadły obroty i zgasł. Udało się go jeszcze na 5 sekund odpalić i w tym czasie zjechać ze skrzyżowania gdzie samochód został do rana.

 

Moj jest z lipca 2005, kupiłam go miesiąc temu od Szewczyka, który teraz się na mnie wypiął! Samochód miał być sprawny...

 

Samochód został odholowany do jakiegoś polecanego przez laweciarza warsztatu i cały czas go diagnozują. Podobno po podpięciu do kompa nie wykazał błędów więc sprzwdzają wszystko po kolei. Może jutro cos się dowiem.

Zastanawiam się nad tą akcją 20m5. Czy to może być pompa? Jestem 2 właścicielką i samochód był kupiony u Szewczyka, więc teoretycznie powinni już wymienić tą pąpę. Jeśli to się nie stało, to czy jest szansa, że teraz mi to muszą wymienić na swój koszt?

 

Będę wdzięczna za pomoc lub jakieś wskazówki. Jestem w 6 miesiącu ciąży i nie bardzo mam ochotę na latanie po warsztatach samochodowych...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zadzwonili z serwisu, że to jednak pompa. Spuścili resztkę paliwa i podobno bylo czarne... Ciekawe... ostatnie 2 tankowania (diesel) na stacji Neste na Ursynowie. Ściągają pompę za 600 zł, nową z Polski i jak dobrze pójdzie to jutro wieczorem samochód będzie do odbioru

 

Mam nadzieję, ze diagnoza jest trafna ;)

 

Dzisiaj rano zadzwoniłam do Szewczyka (dealer) i pytałam, czy mój samochód podlegał akcji 20m5 darmowej wymiany pompy. Pan był wyraźnie niechętny do udzielenia takiej informacji ale w końcu z wielką łaską powiedział, że mój samochód nie podlegał akcji wymiany pompy.

 

Pozdrawiam

Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się w ASO, że akcja 20m5 nie obejmowała Polski, tylko Wielką Brytanię.

 

Aha, nowa pompa 970 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Elblągu 918pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bin79

witam mnie również dotknął ten sam problem mam pasata z 2006roku 2.0 TDI u mnie objawy sa takie

-czasami nie chce odpalic,musze krecić rozrusznikiem z 30 sekund po tym czasie zazwyczaj odpala

-Jak były mrozy myślał ze zamarzło paliwo ,auto nie odpalilo po rozkreceniu filtra paliwa i dolaniu do niego ropy zapalil ale po przejechaniu 500m zgasł ,po kilku takich dolewkach zaskoczył i przez 2tyg. było dobrze .

-dzisiaj po przejechaniu 250km i po ok. godzinnym postoju auto nie odpala ,w końcu gdzieś za 10 razem załapał

-juz sam nie wiem co mu dolega ,objawy podobne jak by juz pompa paliwa była do wymiany

 

Dzwoniłem do serwisu VW w Radomiu powiedzieli ze oni nie przeprowadzają żadnych wymian pomp paliwowych

Koledzy czy według was u mnie to pada pompa paliwa czy moze to cos jeszcze innego ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności