Skocz do zawartości
TOMST3R

Wymiana pompy paliwowej

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem że teraz dostępne są same wkłady za 200zł. Gdy ja wymieniałem rok temu to niestety samych wkładów nie było i pozostawał tylko serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Mam passata 2.0 tdi 140KM kombi manual i przy włanczaniu zapłonu w tylnej części słychać wyrazne buczenie przez ok.2sekundy.Czy to pompa poliwa się konczy?Z góry dziękuje za pomoc!Pozdrawiam!

 

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

 

Witam!Mam passata 2.0TDI140KM kombi 2006rok i od czasu do czasu przy włanczaniu zapłonu słychać wyrazne buczenie z tyłu auta:dolamamDzieje się to nie za kazdym razem,a są momenty(jak zimny)ze zaczyna buczeć,auto pochodzi chwile i jest ok.Czy to jest pompa paliwa?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego daje znak że żyje , gorzej jak by się nie odzywała .Jak nie za każdym razem "buczy" to na Twoim miejscu pomyślałbym o wymianie

Edytowane przez Trokadero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez juz o tym myślę bo mam przejechane 146tyś,a z tego co widzę jak koledzy tu piszą ze przy tym przebiegu to juz robili wymiane.Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz typowy objaw padającej pompy paliwa. Ja od momentu gdy usłyszałem pierwszy raz buczenie przejechałem jeszcze ok. 5000tkm. Następnie auto zgasło podczas jazdy i skończyło się lawetą. Przebieg miałem podobny do Twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc panowie.W serwisie tez powiedzieli ze"pompa się kończy"więc czeka mnie wydatek:dohPozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakol nie kupuj pompy w serwisie za 1100zł bo można to zrobić taniej - ja sie zorientowałem po fakcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzyłem na Allegro i są juz za 320zł i to takie jak na pierwszy montaż.A tak wogole to dziwi mnie to ze w takich autach tak szybko siada pompa:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie pompe u Krzyska GETEMa,cena i towar pierwsza klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sie nr pompy i potym wiadomo czy wymienia sie czy nie.Nie ma znaczenia czy fabryczna czu uzywana.

 

odnosnie oleju w paliwie to bylo juz kilka akcji na temat glowic,wtryskow,tandem pomp ale zdarza sie ze auta dalej wracaja z tym problemem pomimo napraw.

 

Czesc

Kilka dni temu mailem podobny problem jak koledzy, czyli auto szarpnelo i zgaslo na amen. Szczescie ze ok 1km od serwisu wiec kolega podholował. Oczywiście moja 1 diagnoza pompa, co potwierdzilo ASO. Jedyny zgrzyt tej calej historii to ze autoko ma przejechane niecalo 110 tys, produkcja 11.2005 na rynek niemiecki, (ale pewnie pompa z francji :( wiec bylem w szoku ze tak szybko padla. Moge zakladac ze podobnie padną mi pompo-wtryski? Leje paliwo tylko na BP ultimete ( btw. zwykly diesel na PB to produkcja LUKOIL) wiec co moze mnei jeszcze czekac ?? Autko zaczyna sie robic niebezpiecznei nieprzewidywalne. W ASO zaplacilem za pompe z robocizna 1200, a jak sie spytalem czy na pelnym baku moglbym jechac z walnieta pompa to goscie z ASO sie rozesmiali, ze to brednie. Dodatkowo ze pompe i tak musialbym kupic oryginalna VW za 1000 zl bo podrobki padaja i nie maja 2 lat gwarancji. Z braku czasu nie weryfikowalem tej informacji wiec wybralem ASO.

 

BTW: moze zajechalem pompe bo dosc czesto tj 2-3 dni w miesiacu jezdzilem na rezewie (nie smarowalo jej dobrze), poprzednio jedzilem 10 lat innym i autami (m.in.vectra) tez na rezewie i nigdy nie padla pompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc

Kilka dni temu mailem podobny problem jak koledzy, czyli auto szarpnelo i zgaslo na amen. Szczescie ze ok 1km od serwisu wiec kolega podholował. Oczywiście moja 1 diagnoza pompa, co potwierdzilo ASO. Jedyny zgrzyt tej calej historii to ze autoko ma przejechane niecalo 110 tys, produkcja 11.2005 na rynek niemiecki, (ale pewnie pompa z francji wiec bylem w szoku ze tak szybko padla. Moge zakladac ze podobnie padną mi pompo-wtryski? Leje paliwo tylko na BP ultimete ( btw. zwykly diesel na PB to produkcja LUKOIL) wiec co moze mnei jeszcze czekac ?? Autko zaczyna sie robic niebezpiecznei nieprzewidywalne. W ASO zaplacilem za pompe z robocizna 1200, a jak sie spytalem czy na pelnym baku moglbym jechac z walnieta pompa to goscie z ASO sie rozesmiali, ze to brednie. Dodatkowo ze pompe i tak musialbym kupic oryginalna VW za 1000 zl bo podrobki padaja i nie maja 2 lat gwarancji. Z braku czasu nie weryfikowalem tej informacji wiec wybralem ASO.

 

BTW: moze zajechalem pompe bo dosc czesto tj 2-3 dni w miesiacu jezdzilem na rezewie (nie smarowalo jej dobrze), poprzednio jedzilem 10 lat innym i autami (m.in.vectra) tez na rezewie i nigdy nie padla pompa...

Więcej optymizmu nie dołuj się nie potrzebnie:fajny.Ciesz się sprawnym autkiem i nie martw się na zapas,dzisiejsze samochody to loteria,ale wcale to nie jest tak że to totalne psujące się rzęchy:ok.Dbaj o Pasia nie jeździj na rezerwie i jak masz oryginalny przebieg to jeszcze nic się nie dzieje.:drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - czy w Paskach B6 z 2008 roku również występuje problem z pompą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji - czy w Paskach B6 z 2008 roku również występuje problem z pompą?
Po jakimś tam przebiegu występuje w każdym autku,które ją posiada. Przecież to jest urządzenie elektryczno mechaniczne i normalnie się zużywa po iluś tam godzinach pracy,a że raz szybciej a raz wolniej to już zależy od egzemplarza i obsługi użytkownika:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie mam najechane około 78k km. Mam nadzieję, że problem z pompą dotknie mnie jak najpóźniej. Dla pewności leję Statoila Gold ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupcie pompe u Krzyska GETEMa,cena i towar pierwsza klasa

co jak i za ile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnie ceny ale bylo wiele taniej niz w ASO i innych sklepach(nawet Niemcy w w ASO Zinnowitz sie dziwili) zadzwon do Krzyska,bardzo w porządku czlowiek,czesco oryg. i ceny rewela.Ty zwlaszcza widze moglbys odebrac co bądz osobiscie bo masz niedaleko,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtek!Możesz podać jakiś konkretny namiar na tego Krzyśka?Jakiś nr.telefonu na przykład.Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wojtek!Możesz podać jakiś konkretny namiar na tego Krzyśka?Jakiś nr.telefonu na przykład.Z góry dzięki i pozdrawiam!
Getem jest też zarejestrowany u nas na forum mozesz napisac PW do niego, albo na gg. Masz tu link do jego profilu http://forum.vw-passat.pl/member.php?u=45915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności