Skocz do zawartości
jamal_2005

RCD 510. Jakie do tego glosniki + wzmacniacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuje porady kogos obeznanego w temacie ?? Mam juz RCD 510. tzn czeka na mnie w kraju i juz jestem bliski kupienia glosnikow do przednich drzwi. Mam dwa typy:

1.http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/9109.html

2.http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/8778.html

 

Co z tych dwoje zagra lepiej ?? zazwyczaj slucham progresywnego trancu wiec muzyka raczej ciezka. Lubie tez acid jazz i drum n bass. Chodzi mi o jak najlepsza jakos dzwieku. Druga sprawa to trzeba by je jakos napedzic wiec potrzebny bedzie wzmacniacz. Czy RCD 510 ma wyjscie na wzmacniacz ??? Jesli nie to jak to rozwiazac ?? A jesli ma to jaki wybrac. I czy niskie tony w takich glosnikach sa odczuwalne czy raczej bedzie mi ich brakowalo ?? Planuje tez wygluszyc drzwi. Mam juz maty DYNAMAT EXTREME. Z gory dzieki za wszelka pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku pierwszy zestawik powinien zagrać lepiej skoro słuchasz progressive trance. jak najbardziej się z tobą zgadzam że trzeba to napędzić konkretnym piecem, tylko zależy czy będziesz stosował do tego zestawu skrzynkę basową czy nie. Po poście wnoszę, że nie i wkładasz tylko zestaw w przednie drzwi. Także piecyk 2 kanałowy mile widziany. Skoro inwestujesz w konkretne głośniki to co do wzmaka to polecam DLS RA 25, albo μ-Dimension μ-Jr. 2-370 ale ja inwestowałbym już w 4 kanały na przyszłość może kiedyś coś na tył wrzucisz. I tu niestety pojawia się problem bo nie wiem czy ta stacja ma wyjście RCA - nigdzie nie mogłem się doczytać, nawet w podobnych modelach. istnieje możliwość dokupienia przejściówki ale nie ma co sobie głowy zawracać bo szkoda zachodu i stracisz przy tym jakość i moc dźwięku, na którym ci przecież zależy. Musisz dowiedzieć się koniecznie czy ta stacja ma wyjścia na RCA (ja też się rozejrzę) Jeśli chodzi o niskie tony to będą one oczywiście odczuwalne (pod warunkiem że wygłuszysz dokładnie drzwi) ale nie będzie to tak efektowne jak przy zastosowaniu skrzynki basowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o jakis festyn z tylu auta ( wies tanczy i spiewa ). Bardziej zalezy mi na dobrym brzmieniu niz na lubu dubu. Wszystko odpowiednio dobrane ze smakiem. Wzmacniacz raczej napewno 4 kanaly bo na tyl zdecydowanie chcialbym jakies glosniki a narazie moze pojda fabryczne ktore graly na przodzie. Dzieki za pomoc w decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że się odezwę ale nie mam dobrych wieści - nic nie znalazłem na temat wyjścia pod wzmacniacz RCD 510. Także nie pomogę zbytnio niestety. P.s. jak już podłączysz zestawik to napisz jaki efekt :) jestem ciekaw jak to brzmi. Ja u siebie na wiosnę będę montował też jakiś zestawik. Ze starego auta zostały mi prawie nowe głośniki PowerBass CK6 i wzmak, który już sprzedałem bo 2 kanałówka. Dokupię 4 i jakieś głośniczki też na pewno PB bo naprawdę ładnie grają.

A tak na marginesie to polecam ciekawą stronkę z dobrymi artykułami:

http://www.essa.com.pl - pewnie już była prezentowana.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko ładnie (czysto) zagrało nie wystarczy zamontowac samych głośników, trzeba jeszcze dobrze wygłuszyć drzwi, które działa jako pudło rezonansowe. Moim zdaniem w B6 trzeba wnieść w to więcej pracy niż w B5 - tam wystarczyła wymiana głosników i już robiło się fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zostana wygluszone. Na ile wystarczy mi taka jedna mata 18" x 32" ?? wystarczy chociaz na jedne drzwi ?? I gdzie wygluszac. w srodku + ocynk + boczek ??? czy delikatniej np sam ocynk + boczek czy jeszcze jakas inna kombinacja ?? Czy pod ktorys z pinow mozna podpiac ten nieszczesny wzmacniacz ?? Czy tylko wyjsce RCA. Bo z tylu radia sa jakies dwa biale wyjscia ale nie mam pojecia do czego one sluza ? Zastanawia mnie ten pin o nawie AMP miedzy can - a tym smiesznym znaczkiem powyzej. Wie ktos co to ???

 

 

 

 

1_img40412rg2.jpg

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyjścia we wtyczce B: 1 - kanał lewy, 2 - masa, 7 - kanał prawy. Włączanie wzmaka możesz podpiąć pod pin 10. Czy możesz napisać numer części tego radia? Może się ten "Amp" wyjaśni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amp- mozliwe ze sluzy jako remote do wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem jest ze nie mam tego radio tutaj. Lezy w polsce i czeka. Poprosze kogos zeby zerknal i dam znac. Dzieki

 

Znalazlem dwa numery:

 

VW 3C8 035 195

VW Z1Z3H3379089

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbusleri

macie możne jakaś dokumentacje, instrukcje obsługi RCD 510, najlepiej oczywiście w PDF lub w postaci linka? Ogólnie chodzi mi o to co to potrafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakie głośniki możecie polecić do fabrycznego rcd 510 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, fabryczne. A może jest jakaś możliwość poprawy dzwięku np. kupno wzmacniacza.

Dlatego prosiłem o poradę, ponieważ padły mi dwa głośniki i jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się pod temat. Otóż planuje złożyć swój zestaw, proszę o ocenę :

Radio RCD 510 (wersja na rynek USA) - chciałbym żeby zostało

Głośniki Hertz DSK 165.3 ale rozważam też morela maximo 6

Wzmak - Kenwood KAC-959 Czy wystarczy? jest 5 kanałowy ale dalej planuje głośniki na tył w 100% i być może sub LUB Rodek rn-4110

Dystanse z MDF'u - to wiadomo

Adapter RCA do radia - http://allegro.pl/wyjscie-adapter-rca-na-wzmacniacz-line-out-remote-i5652623722.html co o tym powiecie? bo inaczej nie wepnę się ze wzmakiem pod radio..

Mata w drzwi butylowa + nowe spinki w boczki ;)

Okablowanie :)

 

Czy ten zastaw jest ok? I pytanie : co zrobić z kablami po glośnikach fabrycznych, normalnie wyciągnąć? wypne je z kostek przy radiu?

 

Jeśli coś takiego było na forum prosił bym o podesłanie wątku bo już tyle się naczytałem i jeszcze mętlik w głowie..

Edytowane przez Krydziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód, tył, sub - trochę za mało tych kanałów z konwertera:))

Z tego radia jakość sygnału nie porywa, taki konwerter tą jakość jeszcze mocniej zredukuje.

Może lepiej poszukać 4 kanałowego pieca z wejściem hi-in jak już się upierasz przy tym radiu,przód i suba do niego podłączysz a tył zostawisz z końcówki radia. Wymiana grajka byłaby lepszym rozwiązaniem.

 

Z kablami nie robisz nic - zostają tam gdzie są. Do konwertera/hi-in bierzesz sygnał z dwóch kanałów instalacji głośnikowej z dowolnego, najwygodniejszego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zmieniać radia z tego względu iż poprostu mi się podoba i ładnie pasuje :) a jeśli zmieniać, to na co? tak do 800 zł polecisz coś od siebie? i co dalej, ten zestaw który podałem podpasuje? a może jest jeszcze jakaś opcja żeby ominąć ten konwenter? i jeszcze 2 pytanie, czy potrzebna będzie jakaś modyfikacja VCDS'em po złożeniu nowego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o radio chodzi,to budżecie do 800 zł można już zacnego grajka kupić pokroju : Alpine CDA-9835r , pioneer p88rs2 , clarion dbz958rmc . Są to już bardzo dobre radyjka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce zmieniać radia to nich kupi 4-kanałówke z wejściem Hi-input. Za około 200zł można dorwać Sony Xm-754hx. Chyba ostatnie dobre Sony. Potnie to sobie ze wzmacniacza, a suba ustawi sobie faderem z fabrycznego radia. Taki konwerter pewnie będzie sypał szumami.

A co do głośników to z dwojga złego lepiej Morele. Hertze mają strasznie ostrzący tweeter. Rozważ jeszcze głośniki od Excursion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie chce zmieniać radia to nich kupi 4-kanałówke z wejściem Hi-input. Za około 200zł można dorwać Sony Xm-754hx. Chyba ostatnie dobre Sony. Potnie to sobie ze wzmacniacza, a suba ustawi sobie faderem z fabrycznego radia. Taki konwerter pewnie będzie sypał szumami.

A co do głośników to z dwojga złego lepiej Morele. Hertze mają strasznie ostrzący tweeter. Rozważ jeszcze głośniki od Excursion.

 

albo U-dimensiona rm-v41 , roższy ale klasa wyższa . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RM bardzo fajny, tyle że nie ma hi-in :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności