Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia nawiewów powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

To już ekstremum,musiałby być niezły syf żeby nie było nic widać

 

Właśnie chodzi o to ze syfu nie było. Był to chyba jakiś środek do konserwacji skóry. Jak to zmywałem to wyglądało tak jakby była to farba, aż się wystraszyłem ale wyszło ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chodzi o to ze syfu nie było. Był to chyba jakiś środek do konserwacji skóry. Jak to zmywałem to wyglądało tak jakby była to farba, aż się wystraszyłem ale wyszło ok

 

Bardzo możliwe że ten preparat poprostu "pozaklejał" ten plastik i nie przewodził światła tak jak miał ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy męczą się z wyjęciem żaróweczki potwierdzam to co pisze kolega tomnik:

 

Nieprawdą jest,że zaczep,który mamy podważyć w celu wyciągnięcia oprawki znajduje się w miejscu,które wskazuje zielona(moja) strzałka(patrz zdjęcie poniżej).Zatrzask ów jest na końcu "rowka"(pisząc koniec,mam na myśli tą niewidoczną,schowaną część oprawy,z której "wychodzi" żar.),znajdującego się "pod" oprawką i stanowi integralną całość z czerwonym światłowodem."Początek" rowka zaznaczyłem strzałką żółtą i pewnie w to miejsce trzeba włożyć jakieś narzędzie(np. grubszą,dłuższą igłę).

 

Stoczyłem z wyjęciem żaróweczki kilkugodzinną walkę. :doh Dopiero kiedy do rowka z tyłu żarówki wsadziłem gwoździk grubości ok 1,5 mm na głębokość ok. 30mm (niebieska strzałka), przy jednoczesnym wyciąganiu kombinerkami żarówki, puścił zaczep w gnieździe (zielona obwódka) zahaczony o mały występ żaróweczki (czerwona strzałka). Od tej pory żadna żaróweczka nie sprawiła mi problemu czego i wam życzę.

Gniazdo_zarowki_swiatlowod.jpg

zarowka_tyl.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że przed ponownym włożeniem tych żaróweczek ja nożykiem ścinam na skos krawędź żaróweczki, tą która jest właśnie problemem przy wyciąganiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli ktos nie ma podswietlania to ciagniemy od kratki do kratki po wyciagnieciu a zasilanie od panelu z klima lub zapalniczki

Nie ma takiej potrzeby w każdym aucie jest wypuszczone zasilanie tzn wtyczka która znajduje się po ściągnięciu zaślepki w kokpicie od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gdyby ktoś miał przypadkiem zbędne czerwone "światłowody" kratek nawiewów, ich osłony oraz oprawki żarówek, to chętnie przejmę lub zanabędę drogą kupna :)

W moim 'czarnuchu' kratki nie są podświetlane fabrycznie i mnie to wnerwia, bo się przyzwyczaiłem w poprzednim B5. W związku z tym chcę podświetlenie dołożyć, ale wolałbym raczej zrobić to tak, jak 'fabryka dała', niż kombinować z ledami...

Polecam się zatem pamięci szanownego grona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas ale się napociłem by te debilne żaróweczki wyjąć- sama kratka ok, pierwsza żaróweczka ok, a z drugą mendą kombinowałem chyba ze 40min. A po kiego grzyba oni to tak wymyślili to nie wiem- podobnie jak żarówka od schowka:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Potwierdzam to co napisał kolega basser. Ja również zrobiłem fotki jak już to cholerstwo (tzn. żaróweczkę) wyjąłem. Jak już się wie jak to wyjąć to rzeczywiście wydaje sie to być pikusiem. Zapodaję swoje fotki. Może komuś sie kiedyś przydadzą i zaoszczędzą kilkudziesięciu minut żmudnej straconej roboty okupionej litrami potu i tonami przekleństw.:ok

pod?wietlenie nawiewĂłw 1.jpg

pod?wietlenie nawiewĂłw 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,przejrzałem sporo na forum o podświetleniu nawiewów.Z pomocą forum udało mi się zdjąć nawiewy, wymienić żaróweczki itd.(koszt ASO N.Sącz 17.40) No i właśnie do kosztów bo poszły kolejne i już chyba aso nie zarobi na tych żarówkach .Tu moja prośba gdzie najlepiej dać rezystor,bo w tej oprawie nie ma szans,oczywiście chcę diode dać w orginał VW oprawie ,czy dajecie na przewodzie przed wtyczką czy jakieś inne opcje .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym serdecznie podziękować Cyrylowi i Basserowi za wyjaśnienie, jak należy wyciągnąć tą skubaną żarówkę, bez waszej dokumentacji fotograficznej zapewne rozwaliłbym cały nawiew ze złości, jeszcze raz dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy w ASO kupie takie coś (ten plasticzek z żarówką)?Jeśli tak to może ktoś zna nr tej części......będę wdzięczny. Okazuje się że aby mieć podświetlane nawiewy muszę kupić dwie takie rzeczy.

cfJ3r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazuje się że aby mieć podświetlane nawiewy muszę kupić dwie takie rzeczy.

cfJ3r.jpg

Sama żaróweczka z oprawką kosztuje 18 zeta w ASO.

 

A o numery częsci pytamy w tym temacie Numery części - - - klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepaliły mi się wszystkie cztery żarówki i nawiewach. Niby mi to nie przeszkadzało, ale po przeczytaniu tego wątki złapało mnie natchnienie by to zrobić. Mam zielone podświetlenie i z tego co czytałem żarówki obecnie dostępne w ASO VW nie pasują. Odpowiednie można dostać w ASO BMW za (uwaga!!!) 21 pln za sztukę (i właśnie tekie miałem w swoim aucie). Nie uśmiechało mi się tyle dawać za taką pierdołę. Poszukałem trochę na mieście i znalazłem podobną za 4 pln-y. (Wstawiłbym fotkę, ale nie wiem jak). Musiałem jedynie pozbyć się końcówek na przewodach, by podłączyć te żarówki. Kupiłem ostatnie 4 i jedna była wadliwa i nie świeci. Moja rada; być cierpliwym i szukać zamienników. Bez tego jakiś czas można jeździć. Delikatne różnice nie robią różnicy w wyglądzie auta, ale za to w kieszeni nie robią spustoszenia. Jak ktoś chce mogę odstąpić 3 spalone żarówki z oprawką do przerobienia. kontakt na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mnie naprawa nawiewów kosztowała 2,80 zł (4x70gr za żarówki 12V 1,2W) i 1,5 godzinki roboty i teraz wszystko gra :) wielkie dzięki!!!:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość goldpedro

witam czy wie ktos jak zmienic podswietlenie w nawjewach ze skody superb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie sa te seryjne zarwki czy dody jakie o jest oznaczenie b chcialem moje wymienic bo nie swieca?

 

Zaprzyjaźnij się wreszcie z wyszukiwarką!!!!!!!!! Chyba trzy posty powyżej masz napisane,poza tym na pierwszej stronie tego wątku http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=432791&postcount=5 Aż takie trudne??Raczej nie...

P.S. To jeżeli chodzi o oryginał z oprawkami,jak jesteś obeznany z lutownicą to wystarczy że kupisz takie żarówki: 12V 1,2W,takie malutkie.Wsio w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za fotki Też miałem problem z tą cholerną żarówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąlem się za naprawe podświetlenia nawiewów, okazało się że spaliły się wszystkie żarówki już jakiśczas temu, więc postanowiłem sobie to zrobić.

Wyciągnięcie nawiewów nie było skomplikowane w 10 minut miałem wszystkie w ręce, problem się pojawił jak trzeba było wyjąć te cholerne żarówki ale małe kombinerki mocniejsze szarpnięcie i obyło się bez igieł :D zadzwoniłem do nomy 2 w katowicach mieli te zaróweczki po 19,90 za sztuke ale mieli tyko 3 wiec zadzwoniłem na tarn-góry tam były tańsze bo po 18,63 też drogo ale cóż, teraz wszystko śmiga jak powinno ale te ceny są z kosmosu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariuszzk85, trzeba było kupic diody i wstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale tak naprawde to nie chciało mi sie z tym bawić. Nastpnym razem będę kombinować z diodami może będzie to mocniej świecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności