Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem juz 3 oryginalne uszczelki w serwisie (96 PLN)
To skromnie. Jeszcze pare lat i czesci przekrocza wartosc auta ;)

 

Trzeba bylo zrobic tak jak pisalem na forum, czyli zrobic uszczelke pod nawiew z pianki ocieplajacej do rur - taka szara. U mnie patent sprawdzil sie w 100%, a i tak tego nie widac, bo jest schowana pod obudowa.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

funky_dude - jesteś pewien, że woda nie dostaje się poprzez blachy od el.szyb w drzwiach?
Sadze, ze wszelkie mozliwe przyczyny zalewania paszteta woda zostaly juz opisane na forum. Wystarczy poczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funky_dude ta pierwsza uszczelka jest taka zwykła gąbka, która jest w srodku podstawy filtra przeciwpyłkowego.

nie wiem po co ona tam jest, raczej nie spełnia robi uszczelniającej przed wodą, tylko ma za zadanie wypełnić lukę miedzy plastikową podstawą, a ścianą grodziową(tak mi sie przynajmniej wydaje)

Ale jak jest przewidziana to ją zakupiłem :)

 

Panowie dalej nie wiem czy te uszczelki starczą czy potrzebny jest jeszcze tam silikon ??????

z tego co przymierzałem te uszczelki to za bardzo nie ma tam miejsca na silikon, no chyba ze na upartego.

Chciałbym tylko wiedzieć czy fabryka tez dawała silikon czy tylko te uszczelki i koniec.

Może coś wiecej w ETCE będzie pisać na ten temat?

Edytowane przez mariano2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sadze, ze wszelkie mozliwe przyczyny zalewania paszteta woda zostaly juz opisane na forum. Wystarczy poczytac.

 

Ja to wiem, ale w większości przypadków za mokre dywany odpowiadają właśnie te blachy w drzwiach... Według mnie kolega funky_dude szuka nie tam gdzie trzeba ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Chciałbym tylko wiedzieć czy fabryka tez dawała silikon czy tylko te uszczelki i koniec.

Może coś wiecej w ETCE będzie pisać na ten temat?

 

Nie, fabryka nie dawała silikonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie dawajcie sylikonu , bo ten w połączeniu z wodą i wilgocią narobi więcej szkody niż pożytku .

Też miałem problemy z wodą w drugim passacie + całej operacji był taki że i tak zmieniałem wnętrze z jasnego na czarne więc miałem wsio wymontowane , zamiast sylikonu użyłem czarnego uszczelniacza dekarskiego , dostępny w castoramie , wszystkie blachy drzwi + obudowa filtra , komputera , linka od maski zostały właśnie nim uszczelnione , drugi rok spokój z wodą w aucie .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie prawdopodobnie leje się woda przez obudowę komputera i fitra przeciwpyłkowego

zakupiłem juz 3 oryginalne uszczelki w serwisie (96 PLN)

8D1 907 619

3B0 819 211

8D0 819 165 B

 

i teraz mam pytanie czy oprócz tych uszczelek tam jeszcze gdzieś idzie silikon? czy tylko same uszczelki.

uszczelki są piankowe i zastanawia mnie czy zatrzymają wodę.

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 20160226_133242.jpg Wyświetleń: 50 Rozmiar: 44.8 KB ID: 142014Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 20160227_141518.jpg Wyświetleń: 50 Rozmiar: 177.8 KB ID: 142015Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 20160227_141523.jpg Wyświetleń: 48 Rozmiar: 168.6 KB ID: 142016

 

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 20160227_141535.jpg Wyświetleń: 49 Rozmiar: 177.4 KB ID: 142017Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 20160227_141541.jpg Wyświetleń: 48 Rozmiar: 189.8 KB ID: 142018Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 20160301_140603.jpg Wyświetleń: 45 Rozmiar: 53.5 KB ID: 142019

mariano2004 być może temat nieaktualny, ale w moim przypadku jak pytałem w serwisie to akurat od ręki mieli też tą gąbkową (która akurat nie jest potrzebna) i jak poznałem cenę (ok. 45-48PLN) to się zastanowiłem nad rozwiązaniem "alternatywnym", bo uszczelka która puszcza wodę do środka jest wylana z pianki poliuretanowej w obudowie. Sprawdziłem cenę całego wlotu/obudowy filtra i to było 50-60PLN za nową u kolegi maciejek z forum. Ta piankowa uszczelka trafia na środek wywiniętej krawędzi blachy otworu w półce podszybia. Co ciekawe obudowa ma komplet uszczelek (tą gąbkową uszczelkę już przyklejoną...) Ta uszczelka, którą pokazujesz na zdjęciu w kształcie podstawy obudowy filtra jakby uszczelniała po zewnętrznej stronie otworu, u mnie takiej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek przerabialem ten temat z przeciekajacym podszybiem. Zwyczajnie zakładasz nowe uszczelki i skrecasz całość.Oczywiście warto najpierw udroznić odpływu i wszystko osuszyć. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mirek przerabialem ten temat z przeciekajacym podszybiem. Zwyczajnie zakładasz nowe uszczelki i skrecasz całość.Oczywiście warto najpierw udroznić odpływu i wszystko osuszyć. Powodzenia.

Dokładnie Marek, ja zrobiłem to samo nowe uszczelki z serwisu i test wody zaliczony.

wszystko szczelne;)

jestem zadowony.

mam nadzieje ze wytrzymają dobre kilka lat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem VW Passata b5 z 2002 roku od pewnego czasu obserwuję, iż na podłodze pod nogami kierowcy stoi woda.W czasie deszczu zauważyłem że woda dostaje się przez dwie dziurki widoczne na zdjęciu. Jak myślicie którędy ta woda tam się dostaje.

DSC_0421.jpg[ATTACH=CONFIG]144593[/ATTACH

]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam tez tutaj.

 

z wykładziną tez mam problem tzn nie tyle problem ale na razie rozbebeszyłem tył samochodu powywijałem ile sie dało, popodpierałem i jeżdze bez tylnych foteli, pousuwałem z podwozia te gumowe zaślepki żeby woda spłynęła, zobacze czy to wystarczy, w razie czego będę demontował przednie fotele i wyjmował cała wykładzinę, ona sama w sobie to pikus , gorzej z tym filcem który jest pod spodem, chłonie wode jak gąbka

mam nadzieje ze tylna część dna samochodu jest niżej niz przód i siła grawitacji woda zejdzie w te rejony

 

co do przyczyny zalania:

u mnie to ewidentnie uszczelki wewnątrz drzwi, na złość wszystkie cztery puszczały, robiłem próbe wody lejąc z wiadra po szybach i ciekło

odpływ pod akumlatorem miałem drożny, obudowa filtra powietrza jest ok, linka klapy też w porządku tzn ta uszczelka na granicy kabiny i przestrzeni silnika

 

robota poszła szybko i sprawnie, demontaż tapicerki nie jest kłopotliwy ale bez wskazówek innych użyszkodników z forum z pewnościa bym sobie nie poradził, całośc prac zajęła mi ok 3 godziny, a jestem amatorem jesli chodzi o prace przy samochodzie

 

- wkręt przy podświetleniu dołu drzwi

- dwa wkręty w uchwycie

- kilka zatrzasków dookoła

- linka od klamki

- kostki z głośników i automatyki

- całość należy lekko unieść do góry aby wysunąć górną część tapicerki drzwi z listwy pod szybą

 

zrobiłem w ten sposób ze wewęntrznej blachy drzwi nie demontowałem tylko poluzowałem na śrubach mocujących i pomiędzy nie wsunąłem uszczelkę gumową (taka wąska coś a'la do okien o szer 5 mm - 10 zł), lekko dokręciłem śruby i dopiero w szczelinę wpuściłem uszczelniacz na bazie gumy (taki do obróbek blacharskich za 15 zeta), następnie dokręciłem śruby i wszystko objechałem najlepszym narzędziem jakim jest palec wskazujacy żeby elegancko leżało, wyglądało i zatkało wszelkie szpary

 

po próbie wody zamontowałem tapicerke na powrót

mam nadzieje na pozbycie sie problemu wody w aucie

dam znac co i jak po nastepnych deszczach

 

dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to B5 sedan , przedlift posiadający szyberdach .

Wczoraj po dość mocnej ulewie mokre jest siedzenie kierowcy , jest to już drugi raz , pierwszym razem myślałem że nie domknąłem drzwi .... No ale po wczorajszym deszcze już wiem że nie w tym problem i drzwi były domknięte . Dywanik itp wszystko suche , jedynie fotel kierowcy... miał ktoś taką sytuacje ? Gdzie szukać przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję zlikwidować nieszczelność przy komputerze na podszybiu ponieważ woda mi podcieka na dywanik kierowcy, i teraz moje pytanie, czy jak odepnę komputer to nic się nie rozprogramuje, proszę o odpowiedź z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie gdzie wychodza odplywy z szyberdachu w tylnych slupkach?pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,mam pytanie gdzie wychodza odplywy z szyberdachu w tylnych slupkach?pozd

 

Chyba w tylnych nadkolach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 wychodziły w tylnych nadkolach, w B5 będzie podobnie jak pisze Wojtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ręce mi już opadają aktualnie nie mogę dostać się do auta z powodu połamanej nogi jednak brat jeżdżący autem stwierdza że woda leje się wszędzie. Co zrobiliśmy do tej pory; wymiana uszczelek i dodatkowe uszczelnienie obudowy filtra przeciwpyłkowego, uszczelki pod komputerem.

 

Woda jednak leci dalej albo to pozostałości nie wiem :/ podczas skręcania w lewo lub w prawo woda leci na nogi....

Zrobiłem jakieś zdjęcia wygląda to tak;

 

DSC_1030.JPG

DSC_1036.JPG

DSC_1037.JPG

 

Cóż to może być? wcześniej jak włączyło się nawiew to chlapało wodą z kratek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie również pojawiła się woda w aucie... mnóstwo wody. Udrożniłem chyba wszystkie odpływy, zauważyłem że woda dostaje się przy uszczelkach i to we wszystkich czterech drzwiach

20160806_060637.jpg

Na zdjęciach widać o które miejsca chodzi.

Czy ktoś potrafi mi odwiedzić czy wystarczy wymienić uszczelki czy może jest jakaś inna przyczyna?

20160806_060412.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ściągnąć tapicerki i uszczelnić połączenie blachy z drzwiami, bo pewnie tam się uszczelki porkuszyły i woda cieknie do środka.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności