Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie dasz radę ja montowałem tempomat prawie dwa lata temu i szczerze drugi raz na pewno bym tego nie zrobił cały dzień mi to zajęło ale później jaka satysfakcja:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wtyczek dostaniesz sie od gory po wyjeciu ECU. Mi montaz z kodowaniem i zlozeniem zajal 2 godziny. A w tym jeszcze z 5 fajek i browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało się :D Tempomat zamontowany :D tylko jest jeden problem, tempomat nie działa. Sprawa wygląda tak. Podpiąłem pod VAGA, przełącznik na OFF wskazania są na 000000. przełącznik na ON wskazania są na 000001 a powinny byc na 000011 według opisu na forum. Podpowiedzcie co źle podpiąłem. Nie podpinałem przewodu idącego do pin nr 7 białej kostki tylko podpiąłem pod 14 pin przekaźnika od kierownicy multifunkcyjnej po podobno nie działał by przycisk CANCEL ale jak i tak go wciskam to na vagu nic sie nie wyświetla. Jak wciaskam RES lub SET wskazania się zmieniają czy to wcisnę na kierownicy czy na manetce.

Edytowane przez karol6376

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam inny problem. Tempomat oryginalny i kiedyś działający. Od kilku miesięcy jest martwy. Przeczytałem już chyba wszystko odnośnie tempomatu na forum. Po podpieciu komputera w grupie 6 zapalają się dwie jedynki na koncu, na wciskanie poszczególnych pedałów również reaguje. W grupie 22 sprawdziłem przełaczniki w manetce +, -, oraz reset i tez działaja. Robiłem również ponowne kodowanie. Sprawdziłem też wszelkie możliwe moduły w aucie i nie ma żadnych błędów a tempomat nie działa. Gdzie jeszcze mozna szukac przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w poście #1365 ( http://forum.vw-passat.pl/threads/40076-Jak-zamontowa%C4%87-tempomat?p=2205714&viewfull=1#post2205714 ) najpierw należy sprawdzić jakie piny są nam potrzebne. Przez to, ze ja nie sprawdziłem, musiałem to rozbierać 3 razy. Za 3 razem się udało wszystko zamontować. Rozbierałem wszystko według opisu w poście #2, oprócz rozłączania kabelków z wtyczki przy ECU. Trochę ciężki dostęp był, bo ta "tacka" z wtyczkami za daleko nie chciała wyjśc, ale się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mój problem z tempomatem rozwiązany. Przeczytałem dokładnie wszystko raz jeszcze na temat diagnostyki tempomatu i okazało się że do tempomatu nie dociera sygnał prędkości z czujnika G22. Mogą być 2 przyczyny tego stanu. Po 1 uszkodzony czujnik G22, ale wtedy komputer zgłasza błąd, a po 2 niefabryczne radio. I u mnie wystąpił ten 2 problem. W fabrycznej kostce zasilającej na pinie numer 1 jest sygnał GALA, który pochodzi z czujnika G22 przy skrzyni biegów a z tegoż samego czujnika również tempomat pobiera prędkość. Moje nowe radio na ten pin podaje sygnał SUB OUT, co powodowało zakłócenia w odczycie prędkości (podawało prędkość 0 km/h). Starczyło go wypiąć i po sprawie. Dodam też że ten problem miał wpływ na temperaturę pokazywaną na FIS oraz na klimatroniku. Temperatura spadała o trochę po czym się zawieszała i trzymało ją tak kilka godzin. Prawie rok czasu ale w końcu usterka naprawiona

Edytowane przez mariusz_czechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten temacik i bardzo zachciałem mieć tempomat u siebie. Na początek napisałem do serwisu VW z pytaniem o ceny.

Wiązka koszt 332 zł

Manetka 340 zł

 

Zostaje szukać na allegro :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio manetkę wyrwałem za 35zł + wiązka 31zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realna cena używanej oryginalnej manetki w dobrym stanie to ok 50zł + wiązka za 30. Nie przepłacaj za nowe bo nie warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
realna cena używanej oryginalnej manetki w dobrym stanie to ok 50zł + wiązka za 30. Nie przepłacaj za nowe bo nie warto :)

Pewnie że nie dam takich pieniędzy jak oni chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dziś byłem w salonie VW w Libertowie. Koszt wiązki 331 zł ! COOOO? Skąd w takim razie wziąć oryginalną wiązkę z pinami do tempomatu za normalną cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Skąd w takim razie wziąć oryginalną wiązkę z pinami do tempomatu za normalną cenę?

 

Eeee no, już tyle razy było.

Zrobić samemu - największa frajda.

Wtyczkę T10S (do manetki) z wiązki lewych przednich drzwi - sterowanie elektrycznymi lusterkami.

Piny - sklep internetowy TME - uwaga! mogą nie chcieć sprzedać "na sztuki" (gdzieś sobie skopiowałem dokładne typy w przypadku płaskich lub okrągłych końcówek - też już było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Podsumowując potrzebuję:

- sześciu kabli o długości ~55 cm i średnicy od 0.5 do 0.75mm

- dziewięć sztuk konektorów męskich, gdyż dwa kable od strony manetki łączą się w jeden o nazwie MQS F063 (Passat po 1998r)

- wtyczka T10S

Zgadza się?

 

Edit:

potrzebuję ośmiu sztuk konektorów męskich, gdyż dwa kable od strony manetki łączą się w jeden, a ten kabel, który idzie do kostki pomarańczowej należy połączyć za pomocą np. szybkozłączki, tak?

Edytowane przez Krzysiek.500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable są średnicy jak dobrze pamiętam 0.34mm a długość ~90cm mam w domu gdzieś oryginalna wiązkę w piewnicy. Do manetki ida żeńskie a przy kompie męskie do 98r okrągłe a po 99r kwadratowe piny. Można tez od śledzia z kompa i będą wtyczki do manetki pasować a przy kompie podlutowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie a co sądzicie o takim zestawie tempomatu ?

http://allegro.pl/manetka-tempomat-wiazka-vw-golf-iv-passat-b5-bora-i5230998666.html

Czy lepiej szukać oryginalnej wiązki bo ta z aukcji jest chyba nie oryginalna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wiązkę i siedzi poprawnie. Nie wypina się, nie jest luźna. Samą manetkę kupowałem za niecałe 50zł oryginalną - używaną. Jakość wysoka a co do zamiennika to niech wypowiedzą się posiadacze takowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie a co sądzicie o takim zestawie tempomatu ?

http://allegro.pl/manetka-tempomat-wiazka-vw-golf-iv-passat-b5-bora-i5230998666.html

Czy lepiej szukać oryginalnej wiązki bo ta z aukcji jest chyba nie oryginalna .

 

Same wiązki takie jak ta chodzą po 30 zł + ok. 50 zł manetka. Wiec te 125 zł to trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czytalem 1 posty i pytanko mam bo mam inna wiązkę ....

180942189_2_644x461_wiazka-kabel-manetki-tempomatu-vw-audi-skoda-seat-inne-dodaj-zdjecia_rev002.jpg

i taka manetke

183120577_1_644x461_90manetka-tempomatu-passat-b5-fl-swidnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tą wiązką ,bo mam inna wtyczkę na początku i inne kolory kabelków i teraz czy montaż jest taki sam jak w 1 poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności