Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup sprzętu komputerowego -jakie parametry ?

Rekomendowane odpowiedzi

A Ja mam WD od 9 lat i śmiga rewelacyjnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem WD 120Gb i nie polecam (3lata od nowości). Nie dość, że muł to jeszcze chodzi jak 100letni diesel. Miałem od nowości Seagate 40 i 80Gb do dziś na stanie i ciągle 100% sprawne. Obecnie w kompie siedzi 160Gb SAMSUNG ale już pora na zmianę bo potrzebuje czegoś szybszego i większego, znając życie będzie to albo SEAGATE albo SAMSUNG. Te firmy to chyba najlepszy wybór. No wiadomo są wyjątki w pewnych partaich jak to powiedzieli koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy planuję zakup laptopa, tylko nie wiem z jakim systemem brać z XP czy Vista. Czy ktoś może mi napisać czy Vista chodzi płynnie, tzn. nie zawiesza się? i ile zajmuje miejsca na dysku? i ile pamięci Ram potrzebuje aby się lapek nie przycinał? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju ja tam się nie znam ma lapcokach ale Gładzina ma z Vistą i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie wszystkie sprzedawane obecnie laptopy są sprzedawane z vistą, więc wyboru raczej nie masz. Niedawno kupiłem sobie nowego lenovo i pierwsza czynność jaką na nim wykonałem to było wywalenie tego badziewia visty i zainstalowanie XP. Mam uczulenie na ten system, słowem: żal. nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktycznie wszystkie sprzedawane obecnie laptopy są sprzedawane z vistą, więc wyboru raczej nie masz. Niedawno kupiłem sobie nowego lenovo i pierwsza czynność jaką na nim wykonałem to było wywalenie tego badziewia visty i zainstalowanie XP. Mam uczulenie na ten system, słowem: żal. nie polecam.

 

Są jeszcze sklepy które dają wybór albo Vistula albo Xp, dlatego chcę się zorientować bo z Vistą nie miałem doczynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego chcesz sprzęt wykorzystywać?

Dokumenty, net? No to Vista nie powinna być problemem. Parę tygodni korzystałem z Acera TravelMate, nie pamiętam niestety jakie miła bebechy, ale Vista nie sprawiała mi żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do czego chcesz sprzęt wykorzystywać?

Dokumenty, net? No to Vista nie powinna być problemem. Parę tygodni korzystałem z Acera TravelMate, nie pamiętam niestety jakie miła bebechy, ale Vista nie sprawiała mi żadnego problemu.

 

Pawełku głównie do neta,obejżeć jakiś film,posłuchać muzyki no i napisać coś w Wordzie, Exelu itd. Czy ktoś wie ile zjmuje Vista miejsca na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista potrzebuje "książkowo" min. 15 GB wolnego miejsca na dysku, zaraz po instalacji po pousuwaniu śmieci zajmuje z tego co pamiętam coś pod 5 GB. Na starcie zżera 1GB ramu (jeszcze zależy czy basic, premium lub ultimate) do jako takiej pracy licz 2-3 GB RAM. Windows XP przy takiej konfiguracji nie działa już jako tako tylko zap***la jak emeryt z kradzionymi wafelkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec - jak wychodził xp to też tak narzekałeś i chwaliłeś 98?

 

Tak się składa, że wykorzystanie 1Gb czy nawet 1,5 przez Vistę to świetna sprawa, ponieważ vista podczas startu wczytuje do ramu wszystkie potrzebne i najczęściej używane programy (np FF czy Media Player) i kliknięcie ikonki powoduje błyskawiczne odpalenie aplikacji.

 

Narzekasz, że Vista potrzebuje 15Gb na hdd... No i co z tego? Gdy xp wchodził na rynek, to panowały na rynku dyski 10...13Gb i jakoś nikt nie narzekał.

 

Pisząc o jako takiej pracy z 2-3 Gb ramu co masz na myśli? Crysisa w FullHD w DX10 z detalami na maxa? 3Gb do tego w zupełności wystarczą. Do normalnej pracy 2Gb to już komfort.

 

 

Ludzie tak narzekają na vistę a nie zdają sobie sprawy z jednego - na jakim sprzęcie ją odpalali? ja sobie już życia z xp nie wyobrażam (chodź mam go aktualnie w NETbooku Lenovo S10). Vista nie stwarza żadnego kłopotu, widzi mi 4Gb ram, każda gierka i program działa normalnie. Siedzenie na xp to pomysł dobry dla osób ze słabszym pecetem czy właśnie netbookiem, w którym atom nie grzeszy wydajnością.

 

Vista dostaje niezłego kopa po postawieniu raidu 0 z dysków, minimum 2.

 

 

Reasumując: jeśli core2duo minimum 1,8 i 2Gb ram - inne wyjście niż vista dla mnie nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ormowiec - jak wychodził xp to też tak narzekałeś i chwaliłeś 98?

nie :)

Tak się składa, że wykorzystanie 1Gb czy nawet 1,5 przez Vistę to świetna sprawa, ponieważ vista podczas startu wczytuje do ramu wszystkie potrzebne i najczęściej używane programy (np FF czy Media Player) i kliknięcie ikonki powoduje błyskawiczne odpalenie aplikacji.

sama vista akurat nie ładuje niczego poza sobą, dodatkowe programy o których piszesz wpisują się po prostu do autostartu i działają w tle. Tak samo można zrobić w XP.

Narzekasz, że Vista potrzebuje 15Gb na hdd... No i co z tego? Gdy xp wchodził na rynek, to panowały na rynku dyski 10...13Gb i jakoś nikt nie narzekał.

nie narzekam, przytoczyłem wartość zalecaną przez MS

 

nie przekonuje mnie to, że na takiej konfiguracji na jakiej vista działa jako tako windows xp chodzi jak burza. Jeżeli mam do wyboru wyższą wydajność albo 3d przerzucanie okienek i przezroczyste ramki to chyba logiczne co wybiorę :) Poza tym XP jest po prostu wygodniejszy (ale to już subiektywna ocena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kto woli... jeśli mam wybór między taką samą wydajnością w viście a w xp, do tego 64bity visty i nowocześniejszy wygląd okienek - wybieram vistulę.

 

Ilu ludzi - tyle opinii.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co kto woli... jeśli mam wybór między taką samą wydajnością w viście a w xp, do tego 64bity visty i nowocześniejszy wygląd okienek - wybieram vistulę.

 

Ilu ludzi - tyle opinii.

 

Pozdrawiam :)

 

Dokładnie każdy ma swoje zdanie ale dziękuę za zainterowanie. Ja szału nie potrzebuję aby mi net płynnie chodził, filmik oglądnąć zdjęcia wrzucić. A będę mił procka najprawdopodobniej AMD Atlona64 dwurdzeniowego także może wezmę z Vistulą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chcę zmienić kartę graficzną PCI-Express,pytanie na jaką,troche tego jest,kwota 400-450 zł.Oglądałem na stronce proline.pl i tam zamierzam kupić.Proszę o podpowiedzi.Karta do grania dla syna,grafiką sie nie zajmuje.

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś jaką masz obecnie, brak punktu odniesienia. Ja to w tym temacie raczej słabo, ale jak podasz parametry, to na forum zawsze ktoś ci doradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął Gainwarda albo palita 9800GT jakby dobrze poszukac powinno byc kolo 450zl PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeona 4850 512 mb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może TU. Artykuł z grudnia ale ceny w miarę aktualne. Również bym Ci polecił Radeona 4850 ale jego cena kształtuje się w okolicach 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podałem bo składam komp od nowa i mam problem z kartą.procek intel core 2 duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj budżet to poskładamy :D

 

Radek 4850 jest wart swojej ceny. Zjada karty pokroju 9800GT, 8800 (poza gtx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności