Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup sprzętu komputerowego -jakie parametry ?

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie dostałem od siostry 600 zł z bojowym zadaniem zakupu kompa dla chrześnicy. Więc stoję przed dylematem zakupu używki, lub odreanimowania mojego starego kompa i dokupu nowych rzeczy. Czy lepiej kupić całą używkę, czy lepiej zakupić za 600 zł potrzebne komponenty (mam dobry procek 2.40 GHz P IV, zasilacz ATX 350 W Chieftec, obudowę ATX i 2 giga ram Kingston PC 400. Reszta się ulotniła. Ja bardziej skłaniam się jednak do zakupu rzeczy nowych, z gearancją i w zasadzie dokupienia HDD, DVD, Karty graf i płyty głównej... Jakbym płytę na SATA kupił, to napędy można by było na SATA dograć. A no i monitor SONY się został i wszystko od roku w piwnicy się kisi. Zatem co zrobić?

 

//zmieniłem temat - Deszczowy

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy masz tylko procka bez płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych pieniądzach nc nadzwyczajnego raczej nie kupisz z używek. Dokupuj brakujące elementy i składaj swojego kompa. z przeróbka na SATA nie powinno byc problemów bo z grosze idzie już kupic przejściówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - tak też postanowiłem. I zakupiłem:

 

http://www.allegro.pl/item477782401_salon_goodram_ddr_1gb_1_gb_3200_mb_s_szybka_vat.html (tu muszę liczyć sprzedaż mojego ram - szwagrowi drugiemu spylę, już jestem obgadany - bo płyta nowa piszą, że obsłuży jeno 2 giga, to kupiłem 2 giga :D Tylko nie doczytałem, czy 2 giga na port, czy 2 giga w sumie...

 

http://www.allegro.pl/item476923662_p_color_x1650pro_agp_512mb_ddr2_dvi_tv_box_pro.html to za tą kasę wydaje się być najlepszy produkt

 

http://www.allegro.pl/item474804169_plyta_glowna_gigabyte_ga_8i848pm_prescott_nowa.html oto płyta

 

http://www.allegro.pl/item474461297_samsung_320gb_hd322hj_sata2_3lata_gw_promocja.html i dyskol.

 

W sumie wyniosło wsio 636 PLN, ale spyliłem RAM za 65 2 giga szwagrowi, to nawet miałem luz, więc szarpnąłem się na:

 

http://www.allegro.pl/item474656122_arctic_silver_5_najlepsza_pasta_termoprzewodzaca.html

 

A ponieważ na płycie są kontrolery IDE, to zostawiam nagrywarę DVD, która o dziwo działa (DVD normalne chrobotnęło, a nawet jakby, to napęd nie jest aż tak pioruńsko drogi. No i w sumie to mam rzeczy nowe z gwarancją i całkiem przyjemny sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 giga w sumie. a czemu sprzedales swoj ram i kupiles inny? swoj miales ddr czy ddr 2?

 

i podlaczajac dysk pamietaj zeby nie wyciagnac z niego zworki bo niestety ta plyta obsluguje predkosc 150 ;)

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem zworkę zostawię na miejscu. Czemu sprzedałem swój RAM? Np bo miałem 2 GB w jednej kości. A tu piszą, że płtya osługuje 2 Giga max. Czyli jak ma 2 gniazda, to...

 

Poza tym grafika - to mnie najbardziej interesi. Czy ujdzie?

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karty graficznej to najlepiej byłoby znaleźć coś 512MB/256bit bo 128bit to troche za mało i nie bedzie takiej dobrej wydajności karty. Tylko nie wiem jak cenowo z tymi lepszymi.

Przepatrzyłem teraz cenowo no i 256bit zaczynają się od 270zł. Więc w tej kasie to jest dobra karta którą wybrałeś. Jeszcze pogrzebać trochę przy niej i odblokować potoki które są niedostępne to byłoby git.

Także możesz brać to kartę, ale zaznaczam nie spodziewaj się rewelacji.

Pozdrawiam

Edytowane przez SlawekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dla 11 letniej dziewczynki, która gra w Barbie salon piękności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak dla 11-letniej dziewczynki to możesz śmiało brać te części co wybrałeś. Zarówno ona jak i Ty bedziecie zadowoleni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy parafianie. Jako że mój komp domowy jak mi napisał kolega Duży - dziadek, zapragnąłem mieć nową maszynę. Z racji że od 6 lat nie interesowałem się co w trawie piszczy a dysponuje kwotą 2500zł, proszę o poradę co za to można kupić - oczywiście chodzi o samą skrzynkę. Nie musi to być hiper maszyna do najnowszych gierek bo aż tak dużo nie gram, ale sprzęt który przez powiedzmy 3 - 4 lata mi dobrze posłuży. Był taki wątek ale nie wiadomo czemu ktoś go usunął. Czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byl taki temat i szkoda, że ktos go usunął, bo podane w nim były linki do pomocnych stron i sporo rad ludzi ogarniających temat, ehhh.....

na stronie http://www.grall.pl masz konfigurator.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

679 zł

 

Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer 64 Pro PWM (socket 754,939,AM2)

79 zł

 

Płyta główna:

Asus P5Q /intel P45/

499 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

220 zł

 

Druga pamięć RAM:

-

-

 

Dysk twardy:

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

235 zł

 

Drugi dysk twardy:

-

-

 

Kieszeń HDD:

-

-

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce 9600GT SilentPipe 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

399 zł

 

Karta dźwiekowa:

-

-

 

Głośniki:

-

-

 

Napęd FDD:

-

-

 

Napęd CD/DVD:

-

-

 

Nagrywarka CD-RW:

-

-

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black)

99 zł

 

Karta sieciowa:

-

-

 

Tuner TV:

-

-

 

Klawiatura:

-

-

 

Mysz:

-

-

 

Obudowa:

-

-

 

Zasilacz:

BeQuiet StraightPower E6 550W

369 zł

 

Listwa zasilajaca:

-

-

 

Monitor:

-

-

 

Drukarka:

-

-

 

Kabel do drukarki:

-

-

 

Skaner:

-

-

 

System Operacyjny:

-

-

 

Oprogramowanie:

-

-

 

Oprogramowanie:

-

-

 

Suma:

2579

zł brutto

2113.93

zł netto

 

 

 

 

Reasumując: 2500 to pół roku temu była optymalna kwota. Dolarek wzrósł, ceny się podniosły i... ja bym te 200 pln dołożył. Bo tyle brakuje na jakąś dobrą obudowę...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Właśnie o taki zestawik mi chodziło z tym że wkład własny podniosłem do 3 tys więc starczy na obudowę i grafikę bo jestem fanem radków. Pytanie czy starczy na radka 4850 czy na 4870. Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

679 zł

 

Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer 64 Pro PWM (socket 754,939,AM2)

79 zł

 

Płyta główna:

Asus P5Q /intel P45/

499 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

220 zł

 

Druga pamięć RAM:

-

-

 

Dysk twardy:

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

235 zł

 

Drugi dysk twardy:

-

-

 

Kieszeń HDD:

-

-

 

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI

639 zł

 

Karta dźwiekowa:

-

-

 

Głośniki:

-

-

 

Napęd FDD:

-

-

 

Napęd CD/DVD:

-

-

 

Nagrywarka CD-RW:

-

-

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NP20 SecurDisc (black)

90 zł

 

Karta sieciowa:

-

-

 

Tuner TV:

-

-

 

Klawiatura:

-

-

 

Mysz:

-

-

 

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred

259 zł

 

Zasilacz:

BeQuiet StraightPower E6 550W

369 zł

 

Listwa zasilajaca:

-

-

 

Monitor:

-

-

 

Drukarka:

-

-

 

Kabel do drukarki:

-

-

 

Skaner:

-

-

 

System Operacyjny:

-

-

 

Oprogramowanie:

-

-

 

Oprogramowanie:

-

-

 

Suma:

3069

zł brutto

2515.57

zł netto

 

Jeśli 3000 to granica ostateczna a procesora jręcić nie masz zamiaru to możesz odpuścić sobie freezera.

 

O 4870 ciężko tu myśleć, ponieważ koszt to ponad 300pln więcej. Nie wiem co się porobiło z cenami, ale kupując 4870 w lipcu zapłaciłem w esc za niego 730pln! Dziś kosztuje 950!!

 

Radki są bardzo fajnymi kartami i ja bym swojego za nic nie zmienił...

 

Przy 4950 warto procesor puścić na 3.2... 3.3, w testach syntetycznych dopiero wtedy karta rozwija skrzydła. Dla Radzia 4870 wypadałoby zrobić proca na więcej niż 3.5... u mnie robi 4.2 bez wysiłku.

 

 

No i na koniec info o dysku: Seagate ma felerną serię 7200.11 (problem z firmware - jeśli ktoś takowy dysk posiada niech koniecznie zaktualizuje FW). Tobie polecam 7200.12 różniący się tym, że jest chłodny, cichy i nieco szybszy z racji tego, że jest zbudowany na jednym a nie na dwóch (7200.11) talerzach. Transfery prezentują się tak: 7200.11 około 85-87M natomiast 7200.12 robi ponad 100M.

 

 

 

I jeśli jesteś zainteresowany, to mam dwie sztuki 7200.12 z esc które kupiłem, ze względu na problemy z 7200.11 i strach przed padnięciem dysku (a mam 3x500 w raid0). Gdy już kupiłem, okazało się, że Seagate dla dysków 7200.11 wydał tego samego dnia poprawiony FW i nie musiałem zmieniać obecnej macierzy. No i mam dwie sztuki które popracowały 5 czy 6 godzin. Porobiłem teściki, posłuchałem ich i... położyłem na półce.

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany, to po 200pln + przesyłka oddam ;)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem się zastanowię a co do grafiki to wybrałem Radeon 4850 Gigabyte 1 GB 2xDVI (PCI-E) Multi-Cooling, bo faktycznie 4870 ceny kosmiczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardzo zastanowił nad tym dyskiem Seagate. Mam kolegów, którzy sprzedają komputery (jak pewnie wiecie ze Wspaniałych, mam zaprzyjaźnioną firmę, która komputery składa. I oni ostatnio odradzają Seagate, bo ludzie bardzo na te dyski narzekają i oni mają sporo reklamacji. Podobnie jest wśród innych moich znajomych, którzy się handlem komputerami zajmują. Czas chyba janwyższy porzucić stereotypy i kupić Samsunga. Chrześnicy kupiłem i ma już go od pory, kiedy temat założyłem. Cichy, szybki i naprawdę dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chrześnicy kupiłem i ma już go od pory, kiedy temat założyłem. Cichy, szybki i naprawdę dobry.

 

polecasz dysk, który chodzi bez awarii od 3 miesięcy :) ? czy nie piszesz o temacie, w którym teraz się wypowiadamy? sorry, ale co to za osiągnięcie :P 3 miesiące dla dysku :P

 

Seagate jak pisał cervandes miały felerne serie. Być może ten sklep o tym nie wie?

Miałem do czynienia z samsungami w pracy jak i w domu (padały na raidach w serwerze, padały przy zwykłej pracy w komputerach-maszynach do pisania). Masakra. Najgorszemu wrogowi nie polecam samsunga. Ostatnio nawet pracujące w RAID-0 dwa dyski samsunga (inne modele) padły jednocześnie.

 

Można się zastanowić nad WD albo sprawdzonymi Seagate ale napewno nie samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż napisałem o 7200.11, zresztą i tak już o ich padaniu pisać nie można, bo seagate przyznał się do błędu i wypuścił FW naprawiający usterkę, wystarczy poświęcić 10 minut i po kłopocie.

 

Co do samsungów? Ok, ale do niedawna. Kiedyś Spinpointy F1 były na 2 talerzach i były bezkonkurencyjne. Aktualnie produkowane to 3 talerzowce, z jednym talerzykiem wykastrowanym, mające mierną opinię.

 

Jeśli ktoś się boi Seagate'ów, to WD z serii AAKS - ale tutaj jest średnio z wydajnością, głośno, lecz bezawaryjnie. Ale samsunga? brrrrr... niedawno w jednej z maszyn które składałem padł raid z F1. Wcale takie bezawaryjne nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można się zastanowić nad WD albo sprawdzonymi Seagate

WD jak się nie mylę stosuje Dell, a Seagate daje dyski dla IBM - do tej pory żaden nie padł, Samsung - jeden albo dwa przypadki z serii sprzed 4/5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności