Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup sprzętu komputerowego -jakie parametry ?

Rekomendowane odpowiedzi

gregor666 proszę - nie zarzucaj mi herezji. Po prostu Twój punkt widzenia różni się od mojego.

 

Ty wolisz z silnika 1,8 wycisnąć 180 koni, a ja wolę mieć tą samą moc z silnika V6. O i tyle. Cała różnica. Tylko frajda z jazdy V6 jest niewspółmiernie większa niż z 1,8, choć parametry na papierze będą miały takie same...

 

Tak jak napisałem wcześniej, konfiguruje zestawy codziennie i wiem co producenci sprzętu wciskają klientom żeby tylko sprzedaż była na poziomie.

 

Porównanie motoryzacyjne troche nieadekwatne bo jeśli 1.8 i vr6 chodzilyby dokladnie tak samo to róznica dla kierowcy bylaby tylko na stacji benzynowej.

 

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

 

Bo ja widzę, że on sobie coś wymarzył, a Ty konsekwentnie chcesz postawić na swoim...

Spoko tylko on sobie nie wymarzył tylko się nie zna i sprzedawca zaproponował mu cos co wg mnie jest niepotrzebne.

 

A teraz OK zajmiemy się podkręcaniem. No kupi ten zestaw proponowany przez Ciebie i podkręci go do parametrów proponowanych przez niego

 

Poczytaj o tym procku to się dowiesz że każda sztuka sie da kręcic

 

opinie masz na saym dole

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=DUALCORE+E5200+2.5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ gregor666 mam wrażenie, że nie do końca czytasz, co napisałem, lub też nie bardzo chcesz rozumieć słowa pisanego... No dobrze, ok składasz codziennie, masz rację mistrzu. Chylę czoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drwij kolego bo gadasz o czymś na czym się znasz średnio.

 

Jak zadaję jakieś pytanie na forum to właśnie mam nadzieje że odpowie na nie ktoś kto zna się na rzeczy bo się tym zajmuje a nie 30 osób którym się coś wydaje, coś tam myślą czy gdzieś coś tam wyczytały

 

Pozdrawiam

 

Koniec OT

 

OC.JPG

 

Masz wynik mojego 5200.

5200 kosztuje 250zl a 8400 650zl

Widzisz różnice.

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz różnice.

 

No widzę, ale widzę też, że jak właściciel 8400 zacznie swój procek podkręcać, to 5200 raczej nie wydoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o spokój i nie robienie OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie co sadzicie o czyms takim

 

quad q8200

plyta gigabyte GA-EP45T-UD3P

Pamiec 2x 2gb ddr3 1333 MHZ kingstona

seagate 500 gb st3500418as

msi radeon hd4850 512 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzę, ale widzę też, że jak właściciel 8400 zacznie swój procek podkręcać, to 5200 raczej nie wydoi...

No własnie nie, do porównania masz środkowy wynik czyli i7 940 czyli procek za 2 tysiące i do tego podkręcony.

To nie jest kwestia który procesor jest lepszy, tylko który ile kosztuje i co w zamian oferuje.

 

a powiedzcie co sadzicie o czyms takim

 

quad q8200

plyta gigabyte GA-EP45T-UD3P

Pamiec 2x 2gb ddr3 1333 MHZ kingstona

seagate 500 gb st3500418as

msi radeon hd4850 512 gb

 

Co wy z tym ddr3? To nie jest ani troche lepsze do ddr2 a trzeba dopłacać. Po co?

A MSI i do tego Radeona to bym omijał z daleka.

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie w weekend, napiszę więc kilka słów teraz.

 

Seagate miało problem nie z 320 ani z 500Gb dyskami tylko ogólnie z całą serią 7200.11. Obecnie sprzedawane 7200.12 to moim zdaniem najlepsza opcja zakupu - zwłaszcza 500Gb model. Są ciche, mają jeden talerz więc są najbardziej wydajne ze wszystkich dostępnych.

 

 

DDR3? Zgadzam się, że kompletnie nie warto. Niewypał i koniec. Co do pamięci DDR2 1066 CL5 to się nie zgadzam - 800 z CL4 będą wydajniejsze. np takie A-Data Vitessa 2x2Gb są moim zdaniem najlepsze z popularnych.

 

 

Procesor? 8400 to hit. Mój pierwszy 8400 robił około 3,8, później sprzedawane egzemplarze z rewizji E0 są jeszcze lepsze. Obecnie mam drugą sztukę E8400 i diabeł bez nadmiernego grzania się robi 4,0 a po zwiększeniu napięcia zrobił 4,2. Taki 5200 może się w pompę cmoknąć, przyrost wydajności jest powalający. I nie ze względu na megahertze a Cache, którego jest w e8400 3 razy więcej w stosunku do e5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate zgadza się że miał problem z całą serią ale najwięcej było reklamacji na 500-ki bo ich się najwiecej sprzedało.

Co do zakupu 7200.12 to ja dziękuje narazie, poprzednie dyski 500GB tez przez pierwsze kilka miesięcy były hitem, szły jak ciepłe bułki a potem zonk więc ja już zaufania do nich nie mam.

DDR2 1066 cl5 pójda bez problemu na 800 cl4 ;) A co do firmy to A-data, Kingston HX czy Partiot bez różnicy.

 

8400 napewno jest lepszym prockiem ale tez kosztuje 3 razy tyle a mi się wydaje że w zestawie do 3000zl to jest najlepsza opcja (miałem Q6600,E8400 i nie widziałem tych różnic ogromnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o takim zestawie dla gracza:

AMD Athlon X2 7750 BE na Gigabyte GA-MA770-UD3, no i do tego Gigabyte GeForce GTS 250?

Chodzi mi głównie o ocenę proca. Cena ~250 zł, czy jest sens szarpać się i dokładać 2x tyle do Intela E7400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kręcenia procka 7750 będzie dobrym wyborem.

 

Dla porównania 3DMark Vantage CPU test:

AMD 7750 BE - 4334pkt

Intel E7200 - 4969pkt (E7200 do E7400 to jakies niecałe 300MHz na procku więcej)

 

Tak więc róznica nieduża a w cenia znaczna.

Gorzej już przy OC bo E5200 za taką samą kase zjada 7750BE na śniadanie.

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podkręcania nie odradzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam podkręcam na potęge :D :D (patrz post 83)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. kompa odbieram jutro, więc ten problem z głowy, ale....

 

 

jaki polecacie router do neozdrady :?: Oczywiście taki nie za drogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra. kompa odbieram jutro, więc ten problem z głowy, ale....

 

 

jaki polecacie router do neozdrady :?: Oczywiście taki nie za drogi :)

hehe... dobry ma być czy nie za drogi?

bo jak nie za drogi, to wszystko jedno - np. Asmax (lub Pentagram; jeden i ten sam shit i raczej szkoda kasy), najbardziej popularne na rynku neo są DLinki no ale to już 100+ do ceny asmaxów

a jak dobry to raczej w kierunku LinkSys'a bym sie kierował - nówki w media z modemem adsl powinny być od 260,- (to tylko 20-40 pln wiecej niż DLink a jakość lepsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksysa polecam :)

Chociaz ostatnio Duzy kupil Edimaxa i jeszcze mu nawet dziala :P chyba bo nie widze go na forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja domowa sieć chodzi na edimaxie już z 1,5 roku i to zupełnie bezobsługowo ;) Zasięg też raczej wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item658802299_us_robotics_router_wifi_modem_adsl_print_serwer.html

 

budowałem dawniej wiele sieci kablowych, kilka bezprzewodowych również, wszystko na sprzęcie US Robotics. Sprzęt którego na zachodzie nie trzeba reklamować. No i print serwer ma, a to w przypadku kilku komputerów w sieci bardzo ułatwia życie - każdy ma dostęp do drukarki bez włączania komputera z nią połączonego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item658802299_us_robotics_router_wifi_modem_adsl_print_serwer.html

 

budowałem dawniej wiele sieci kablowych, kilka bezprzewodowych również, wszystko na sprzęcie US Robotics. Sprzęt którego na zachodzie nie trzeba reklamować. No i print serwer ma, a to w przypadku kilku komputerów w sieci bardzo ułatwia życie - każdy ma dostęp do drukarki bez włączania komputera z nią połączonego...

wiesz... na zachodzie (patrz niemcy) nie trzeba reklamować takiego sprzętu jak Medion/Tevion, co nie świadczy o jego rewelacyjnej jakości... ;)

ja osobiście wolę "standard przemysłowy" stąd preferuję LinkSys (Cisco) :)

choć muszę przyznać, że opcja PrintServer'a jest bardzo ciekawą propozycją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy obeznani ze sprzętem... Poproszę o poradę jaki laptop kupić, bo moja wiedza dot sprzętu skończyła się gdzieś na celeronie 300A (pewnie już nikt takiego nie pamięta...)

 

Kryteria:

-sporo pamięci, bo zdarza mi się korzystać z wirtualnej maszyny

-grafika średnio istotna, jestem niegrywający...

-do 15 cali - większego nie będę targał :)

-budżet ~3000 zł

-procek tylko intel

-nie ASUS :)

 

Myślałem o :

Lenovo SL500 - http://www.allegro.pl/item658251088_ibm_lenovo_sl500_t5870_3gb_250gb_raty_sklep_w_wa.html

 

czy może warto kupić coś innego, i na co mam patrzeć ( w szczególności na jakim chipsecie ma być), oczywiście oprócz długości gwarancji.

 

EDIT: licencja na oprogramowanie nieistotna - mam akademicką

Edytowane przez zielonysmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności