Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup sprzętu komputerowego -jakie parametry ?

Rekomendowane odpowiedzi

No o tym nie doczytałem. Myślałem że zdun chce podzielić i przy okazji po wifi pościć łącze

 

No tak chciałem. Sam oczywiście to podłaczyłem, ale już nie umiałem skonfigurować :D Przyszedł kumpel i w kilka minut ustawił

 

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

 

Czy gdzieś w routerze można ustawić prędkość ściągania.

Mam Neo 1mb. Jak miałem podłączone przez modem TP to ściągało max czyli ok 120 kb/s. Po podłączeniu przez router max prędkość to 51 kb/s :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a ja tak z innej beczki.

W weekend chcialbym kupic zewnetrzna nagrywarke DVD (pod USB) i teraz zastanawiam sie pomiedzy tymi trzema:

http://www.aria.co.uk/Products/Components/CD%2FDVD+Drives/Samsung+External+Slim+8x+DVD+Writer+%28Black%29+?productId=38611

 

http://www.aria.co.uk/Products/Components/CD%2FDVD+Drives/External/USB/LG+20x+External+Lightscribe+DVDRW+Retail+Kit?productId=38654

 

http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1186556029.1262892882@@@@&BV_EngineID=ccccadejfkmjefjcflgceggdhhmdfhj.0&page=Product&fm=null&sm=null&tm=null&sku=601901&category_oid=

 

Najbardziej sklaniam sie do tego pierwszego samsunga - co Wy na to ?

Czy wypalona w takiej nagrywarce plytke bede mogl bez problemu odtworzyc na stacjonarnym odtwarzaczu DVD ?

Z gory dzieki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gdzieś w routerze można ustawić prędkość ściągania.

Mam Neo 1mb. Jak miałem podłączone przez modem TP to ściągało max czyli ok 120 kb/s. Po podłączeniu przez router max prędkość to 51 kb/s

 

Coś wydaje mi się, że nie da rady tego zmienić. Miałem kiedyś radiówkę 1mb i router też ściągał coś ok. 51 kb/s. Jest to tak jakby ograniczone aby nie pobierał on całej prędkości z 'właściwego"/podstawowego neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gdzieś w routerze można ustawić prędkość ściągania.

Mam Neo 1mb. Jak miałem podłączone przez modem TP to ściągało max czyli ok 120 kb/s. Po podłączeniu przez router max prędkość to 51 kb/s

Coś wydaje mi się, że nie da rady tego zmienić. Miałem kiedyś radiówkę 1mb i router też ściągał coś ok. 51 kb/s. Jest to tak jakby ograniczone aby nie pobierał on całej prędkości z 'właściwego"/podstawowego neta.

 

Na pewno się da.

Ja też mam Neo 1megową i poprzez router ściąga na pełnej prędkości. I od początku tak miałem nic specjalnie nie musiałem kombinować, przez to nie mam zielonego pojęcia jak Ci pomóc.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam 1 Mb i ściągam z prędkością ok 120 oczywiście po wi-fi. Może jakiś firewall w routerze włączony, tak głośno myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja tez mam 1 Mb i ściągam z prędkością ok 120 oczywiście po wi-fi

 

Teraz też mam wi-fi i ściąga i ok. 120. Co do routera, że jest ograniczenia nie jestem pewien bo ja tego nie ustawiałem bo się na tym nie znam. Też

tak głośno myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na speedtest.pl i ...niby jest dobrze.

 

 

A jest możliwość sprawdzenia czy ktoś łączy się z routerem przez WiFi :?:

bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest możliwość sprawdzenia czy ktoś łączy się z routerem przez WiFi

jest, tylko u każdego producenta wygląda to inaczej - musisz poszukać w manualu

 

jeszcze jedno masz dobrze zabezpieczone WiFi? tzn WPA2, trudne hasło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest możliwość sprawdzenia czy ktoś łączy się z routerem przez WiFi

 

A zabezpieczyłeś ? Może jednak ktos podkrada łącze ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zabezpieczyłeś ? Może jednak ktos podkrada łącze ? :)

 

Hasło ma 15 znaków.

Może z tym transferem to takie błędne odczucia, ale filmiki na youtubie np. dłużej się ładują

 

Muszę jakiegoś dobrego torrenta zassać to wtedy zobaczę jak faktycznie ściąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez dopadl problem zakupu komputera lecz troszke inny:

musze skonfigurowac i zakupic caly zestaw dla 9latka (z dalszej rodziny, niestety nie cierpiacej na nadmiar gotowki wiec licze sie z tym ze czesc bede musial dolozyc z wlasnej kieszeni). Chca cos do 1000zl. Ja chce aby zestaw dzialal z jak najmniejszymi problemami (chce uniknac potem zdan ze zaplacili a dostali cos co nie dziala i sie psuje lub to albo to nie chce sie uruchomic(juz tak mialem ze musialem poskladac kompa ''tylko do pisania w wordzie'' a potem pretensje ze gry niechodza))

I teraz pytanie: co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun, moja dziewczyna ma cerberusa dokładnie cerberus P6331-42 i cóż mogę powiedzieć, ten router to ścierwo - wiesza się b. często, notoryczne problemy z transferem i zrywaniem połączenia, słowem: gówno. Będę jeszcze próbował zmieniać firmware na jakiś z innego modelu, zobaczymy co wyjdzie, ale pewnie skończy się na wymianie.

 

---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:40 ----------

 

no tak post ze stycznia, ale odgrzałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik - 1000pln rozumiem bez monitora i peryferiów? Sama buda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1000pln rozumiem bez monitora i peryferiów? Sama buda?

 

niestety nie (ewentualnie reszte w granicach rozsadku moge doplacic z wlasnej kieszeni)

 

jak juz wspomnialem to dzieciak z malej wioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdun, moja dziewczyna ma cerberusa dokładnie cerberus P6331-42 i cóż mogę powiedzieć, ten router to ścierwo - wiesza się b. często, notoryczne problemy z transferem i zrywaniem połączenia, słowem: gówno. Będę jeszcze próbował zmieniać firmware na jakiś z innego modelu, zobaczymy co wyjdzie, ale pewnie skończy się na wymianie.

 

A mi działa bez problemów. Jak odpaliłem go na początku stycznia tak chodzi do tej pory :)

Miałem problemy z DNS, ale to wina TP była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdun, moja dziewczyna ma cerberusa dokładnie cerberus P6331-42 i cóż mogę powiedzieć, ten router to ścierwo - wiesza się b. często, notoryczne problemy z transferem i zrywaniem połączenia, słowem: gówno. Będę jeszcze próbował zmieniać firmware na jakiś z innego modelu, zobaczymy co wyjdzie, ale pewnie skończy się na wymianie.

 

---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:40 ----------

 

no tak post ze stycznia, ale odgrzałem :D

a jak dostarczasz neta do rutera kablem np z tp/netii? Jesli tak to może wina w połączeniu ruter kabel ja tez tak miałem podłożyłem papier i zapomniałem ze mam ruter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ktoś to ma ?? Jakieś opinie ?? klik lub to klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung nie wiem, ale za to brother, daje rady a co najważniejsze tania w eksplatacji, wada ze ma głowice, ale jak sie w miarę czesto uzywa, to nie ma co sie bać:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brothera odradzam z gory, wlasnie dla tego:

wada ze ma głowice, ale jak sie w miarę czesto uzywa, to nie ma co sie bać

co do samsunga sie nie wypowiadam, bo bardziej mi sie kojazy z telefonem komorkowym niz z drukarka.

na wlasnym doswiadczeniu, i po kilku drukarkach wyrzuconych na smietnik, stwierdzam, ze HP jest firma ktorej mozesz spokojnie zaufac (wiadomo zdarzaja sie wyjatki), co wazne to, to aby uzywac oryginalnych tuszy, nie napelniac, tylko kupic nowy. a gwarantuje ze odwdzieczy sie w bezawaryjnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta HP mam 5 laserówek i właśnie te tusze...Regenerowany to jeszcze 220 zł ale nówka 450 razy 4 tusze bo wszystkie mam kolory to firma mi zbankrutuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności