Skocz do zawartości
Charakterek

Zakup sprzętu komputerowego -jakie parametry ?

Rekomendowane odpowiedzi

e7600

 

e8400 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun_VW - za tą cenę - będziesz zadowolony z tego konfigu. Zapytaj tylko, czy monitor ma 1680 x 1050 czy 1920 x 1080. Jeśli ma tą pierwszą rozdzielczość dołóż do 1920 x 1080, by mieć full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest full HD. A karta graficzna dobra jest :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra - ale jeśli dało by radę dać jej gigowy ram było by nie od rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobra - ale jeśli dało by radę dać jej gigowy ram było by nie od rzeczy.

 

rozwiń myśl, bo nie czaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiń myśl, bo nie czaje

 

Wybrałeś karte 512 mega a char pisze że dobrze by było wręcz rewelacyjnie jakby 1 giga miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy jest nie teges w tym proponowanym zestawie.

1. Xeno obudowa z niepotrzebnym wyswietlaczem czyli taki WT

2. Modecom - mozna dostać lepszą zasiłke za podobną cene

3. Asus P5E3 płyta niepotrzebnie za droga jak na zestaw za 3100 i niepotrzebna obsługa ddr3

4. DDR3 nie oferuje nic lepszego niz DDR2 a niepotrzebnie kosztuje pare złoty więcej

5. E7600 lub E8400 po co? mozna bez problemu wyciągnąć 3-3,5GHz z E5200

6. Seagate ostatnio mial dużą wpadke z dyskami 500GB

 

Zobacz taki: http://proline.pl/?id=konfigurator&0:DUALCORE+E5200+2.5G;1:ASUS+P5Q+PRO;2:AC+FREEZER+7PRO;3:KHX8500D2K2%2F4G;4:ASUS+GTS250+512;5:WD+WD5000AAKS;6:COOL+RC-335-KKN1-GP;7:CHIEF+GPS+500AB-A;8:PIONEER+DVR-216DBK;9:SAMSUNG+22+2233BW

 

To oczywiście jest zestaw do grania, jak nie grasz w gierki to mozna z grafiki ująć z 3 stówki.

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybrałeś karte 512 mega a char pisze że dobrze by było wręcz rewelacyjnie jakby 1 giga miała.

 

aaa :D

 

Dzięki Damianie.

Zobacze w poniedziałek jak to będzie cenowo wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do HD w monitorze to przy 22" nie ma takiej różnicy między rozdzielczościami 1680x1050 a 1920x1080 a im większa rozdzielczość to tym lepsza karta grafiki potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej karty, to będe mógł podłączyć jakiś tv LCD pod nią :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kablem HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, kablem HDMI.

 

A, no dzięki :)

 

Monitor to może i faktycznie z full HD nie potrzebny, ale mam w pracy iiyame właśnie full HD i jakoś tak się do niej już przyzwyczaiłem. A jak zmieniać to na lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idżama jest :ok:

Kwestia tylko w gierkach które na tej samej karcie graficznej beda mniej plynne przy wiekszych rozdzielczościach (jak podłączysz monitor cyfrowo to bedzie caly czas pracowal na max rozdzielczosci)

 

Więc znacznie lepszym rozwiązaniem jest tandem: mniejszy monitor do gierek i podłaczenie TV FHD do filmów.

 

EDIT:

Np na GTS250 przy gierce F.E.A.R 2 masz 61 fps na rozdzielczosci 1680x1050 a 49 fps przy 1920x1080

 

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

 

Karte jeszcze można tą rozważyć przy dobrze wentylowanej obudowie:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GAINWARD+4850+GLH

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że na chwilę obecną nie mam telewizora z HD, w najbliższym czasie dopiero planuje go kupić.

A można zrobić tak, że LCD-ka będe podłączał poprzez HDMI, a monitor będzie na innm łączu podłączany :?:

 

Dodam, że komputer do gier będzie służył sporadycznie, czasami w CoD lub inne tego typu gry lubie zagrać, ale to może raz- dwa razy w tygodniu. Priorytet to filmy, muzyka, internet no i praca w wordzie i excelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie do gierek to nie ma sensu wydawać duzo na karte graficzna, w zupełności wystarczy ASUS 9600GSO na ten przykład.

 

Możesz podpiąć nawet obie rzeczy na HDMI, w zależności od karty graficznej natomiast monitoir prawdopodobnie podłączysz przez DVI czyli takie HDMI komputerowe.

 

EDIT:

Taki konfig:

 

Płyta Asus P5Q Pro P45 s.775

Procesor Intel Dual-Core E5200 2.5 GHz s. 775 Box

Pamięć Kingston HyperX 4GB DDR2-1066 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC

Karta graficzna ASUS EN9600GSO TOP 384MB HTDP PCI-E

Dysk twardy WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB

Obudowa Cooler Master Elite RC-335 Black B/Z

Zasilacz Be quiet! Straight Power E6-400W

Nagrywarka DVD Pioneer DVR-216DBK Sata OEM Black

Monitor Samsung 22 SM 2233BW Czarny

 

Cena 2788 zl

Edytowane przez gregor666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie rezygnował z DDR 3 - wkrótce ich potencjał zostanie wykorzystany. I jak piszę - nie od rzeczy było by kartę dać z 1 giga ram - rozdzielczość będziesz miał dużą i karta 512 może się pocić przy grach...

 

Co do Seagate, to miało wpadkę, ale w dyskach 320 GB i wystarczyło tam zmienić firmware i wsio jest ok. Wiem, bo sam mam dysk z tego pechowego wypusku, po zmianie firmware działa juz półtora roku absolutnie bez zająknięcia. Więc nie słuchaj ludzi - bierz, co skonfigurowałeś, jeśli nie chcesz sprzęta zmieniać po roku - dwóch. Zawsze to po mojemu lepiej wziąć coś nowszego (skoro jest dostępne, a cenowo nie różni się nadto).

 

Co do płyty - ja wyznaję zasadę. To kręgosłup i szkielet kompa. Więc warto brać najlepszą na jaką nas stać. Więc zostań przy swojej. Tak samo jak zawsze odradzam i odradzał będe overclocking procesora. Po mojemu najlepiej, jak wsio zostanie tak, jak producent sobie wymyślił, co gwarantuje stabilność i niezawodność.

 

Reasumując - zostań przy swoim. Jedynie co, to zasiłkę rzeczywiście możesz z modecom na chieftec zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie o takie coś chodzi. Jak brać to już coś dobrego. Grać nie będe często, ale jak już zagram to chce żeby to wszystko wyglądało :) I nie jestem z tych co zmieniają komputer co roku ;) Co do tych DDR3 to podobnie tłumaczył mi facet w sklepie, że warto już to brać. Podjade jutro do jeszcze innego sklepu i zobacze na ile tam mi wycenią taki zestawik, może uda się coś urwać $ A kartę to faktycznie, wezme 1GB. Skoro chiefteca jest lepszy to zobacze jaka jest róznica w cenach, jak nie duża to go wezme :)

 

Dzięki za wszelkie porady i sugestie :) Potrafie sporo zrobić z komputerem, ale w sprawach technicznych jestem zielony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ gregor666. Wybacz, ale troszeczkę Ciebie nie rozumiem. Skoro Piotrek ma do wydania określoną gotówkę i skonfigurował sobie dobry sprzęt, to czemu mu polecasz coś, co ja mam w kompie od 2 lat i już wtedy to nie był top, a raczej wyższa średnia półka, a obecnie to średniak. Nie rozumiem po co dajesz mu do wyboru taki program oszczędnościowy i to przy różnicy 300 zł. Skoro za 300 zł więcej ma naprawdę bardzo dobry jak na dzisiejsze standardy konfig, a nie tylko przeciętniaka... I dodatkowo polecasz monitor 1680x1050, a o tym już rozmawialiśmy, że Piotrek będzie miał full HD.

 

Piotrek - z niczego nie rezygnuj - dodaj te dwie rzeczy o których mówię i będziesz zadowolony na długie lata!

 

PS Piotrze! Jednak przy takiej rozdzielczości zainwestuj w jedno. W klawiaturkę z szybkim zoomem stron. Bo czasami to trzeba sobie koniecznie coś powiększyć, bo literki są małe...

 

Ja mam Zestaw Logitecha MX 5000 i z powiększania korzystam bardzo często. Wygodne to i bardzo praktyczne.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie rezygnował z DDR 3 - wkrótce ich potencjał zostanie wykorzystany.

Czyli jak? Tym bardziej bez OC.

I jak piszę - nie od rzeczy było by kartę dać z 1 giga ram

Przy 256 bitowej szynie pamięci to 1,2,18 giga to tylko wyciąganie od ludzi kasy

Co do Seagate, to miało wpadkę, ale w dyskach 320 GB i wystarczyło tam zmienić firmware i wsio jest ok

Mialo i ma wpadke z dyskami ST3500320AS czyli 500GB SATA 32mb cache z serii SD15 i zmiana firmware czasem nic nie daje.

Co do płyty - ja wyznaję zasadę. To kręgosłup i szkielet kompa. Więc warto brać najlepszą na jaką nas stać. Więc zostań przy swojej.

Droższe płyty mają lepsze wyposażenie którego nie wykorzystasz i mozliwosci ekstremalnego OC którego nie wykorzystasz więc gdzie ten sens?

Tak samo jak zawsze odradzam i odradzał będe overclocking procesora. Po mojemu najlepiej, jak wsio zostanie tak, jak producent sobie wymyślił, co gwarantuje stabilność i niezawodność.

Chyba żartujesz, własnie popularność osiągnąl Intel w ostatnim czasie z powodu mozliwosci podkrecenia, jesli podkrecisz nieduzo na domyslnym napieciu to nie widze powodow zeby mialo dzialac niestabilnie wiec po co przepłacac

 

Reansumując nie pisz Charakterek herezji

 

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

 

@ gregor666. Wybacz, ale troszeczkę Ciebie nie rozumiem. Skoro Piotrek ma do wydania określoną gotówkę i skonfigurował sobie dobry sprzęt, to czemu mu polecasz coś, co ja mam w kompie od 2 lat i już wtedy to nie był top, a raczej wyższa średnia półka, a obecnie to średniak. Nie rozumiem po co dajesz mu do wyboru taki program oszczędnościowy i to przy różnicy 300 zł. Skoro za 300 zł więcej ma naprawdę bardzo dobry jak na dzisiejsze standardy konfig, a nie tylko przeciętniaka...

 

Piotrek - z niczego nie rezygnuj - dodaj te dwie rzeczy o których mówię i będziesz zadowolony na długie lata!

 

Pisze o czyms na czym się znam a ty widze niebardzo, powtarzasz opinie które można znaleźć w w EasyPC. Ciekawy jestem co tam masz w kompie od 2 lat.

A daje mu zestaw tańszy o 300zl który jest równie dobry i takie zestawy konfiguruje dziennie bo tym się zajmuje zawodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor666 proszę - nie zarzucaj mi herezji. Po prostu Twój punkt widzenia różni się od mojego.

 

Ty wolisz z silnika 1,8 wycisnąć 180 koni, a ja wolę mieć tą samą moc z silnika V6. O i tyle. Cała różnica. Tylko frajda z jazdy V6 jest niewspółmiernie większa niż z 1,8, choć parametry na papierze będą miały takie same...

 

Edit. Załóżmy, że Piotrek zakupi proponowany przez Ciebie zestaw i on nie spełn i jego oczekiwań. Jesreś gotów przyjąć taki konfig spowrotem i zwrócić mu kasę? Bo ja widzę, że on sobie coś wymarzył, a Ty konsekwentnie chcesz postawić na swoim...

 

A teraz OK zajmiemy się podkręcaniem. No kupi ten zestaw proponowany przez Ciebie i podkręci go do parametrów proponowanych przez niego. No ok - po tym zabiegu ma takie same parametry. Ale za to jak podkręci zestaw, który sobie wymarzył, to co? Twój konfig znów zostanie w tyle...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności