Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w ogóle jakieś radyjko które ma stylistykę VW i jego płaszczyzna jest równa z deska?

 

Tylko seria. Warto jednak zwrócić uwagę, że poczciwa B5-ka to jedno z ostatnich aut, gdzie można zamontować zwykłe radio DIN 1. Potem już tylko DIN 2, a ostatnio to już tylko dedykowane. To jest dopiero dramat!

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

 

Potrzebuje wymienić swoje fabryczne radio w Passacie na model powiedzmy bardziej dostosowany do obecnych czasów : )

 

Koszt maksymalnie do 300 zł, jedynym wyznacznikiem jest w miare ogarnięty Bluetooth (obsługujący obecne standardy - zmiana piosenki z poziomu radia, odbiór i zawieszenie radia też itp)

 

Polecicie coś bo naprawdę jestem w tym temacie zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sprzedażą i kupnem nowego radia. Obecnie posiadam radio Alpine Cda 7894RB. Kupiłem już samochód z takim radiem. Główny powód wymiany to brak wyjścia usb

Zastanawiam się nad

Pioneer DEH-4800BT

http://allegro.pl/pioneer-deh-4800bt-radioodtwarzacz-cd-usb-bt-2016r-i5673161462.html

ALPINE UTE-72BT

http://allegro.pl/alpine-ute-72bt-usb-bluetooth-mikrofon-gratis-i5639798729.html

JVC KD-R861BT

http://allegro.pl/jvc-kd-r861bt-usb-bt-mikrofon-pendrive-8gb-gratis-i5240001376.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako zielony w temacie zapytam co trzeba brać pod uwagę kupując nowoczesne radio do B5 FL. Czy jest coś specjalnego o czym trzeba wiedzieć ?

 

EDIT: Paski B5 FL w podstawowych wersjach miały zostawione gotowe miejsca pod wstawienie głośników w tylnych drzwiach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT: Paski B5 FL w podstawowych wersjach miały zostawione gotowe miejsca pod wstawienie głośników w tylnych drzwiach ?

 

Miały, ale niestety zamiast maskownic są tam zaślepki - czyli takie cosie co wyglądają jak maskownice, ale nie mają otworów więc nie słychac zza nich głośnika. Nie wiem jak do bólu praktyczni inżynierowie VAG mogli wymyślić taki kretynizm. Nie dość, że istnieje konieczność różnicowania na dwie różne wersje, co już samo w sobie komplikuje i podraża proces produkcji, to jeszcze te zaślepki są cięższe i droższe niż maskownice.

 

Kable niestety też będziesz musiał sobie pociągnąć sam.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zaślepkami to kombinują co najmniej od 97 roku bo w swoim Golfie miałem to samo - plastikowe zaślepki pełne plastikowe a do tego brak kabli oraz ... osłon na przewody między drzwiami a kabiną! :/ . Dobrać oryginalne części to było nie lada wyzwanie. Okazało się że maskownic było kilka rodzajów...jak przypomnę sobie ten cyrk to aż mi się słabo robi... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem B5FL ale byłem przekonany, że w tylnych drzwiach ma głośniki, a nie atrapy. Auto sprawne, zadbane, okazja dobra. Pytam jak głośniki, sąsiad mówi, że nic nie charczy i nie sprawdzałem już tego dalej. Siedzę, patrzę, a tam atrapy. A byłem przekonany, że ma tam głośniki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie pochwalę, co było u mnie. Z wlepki wynikało, że powinien mieć tylne głośniki. Niestety nie miał. Miał za to amatorsko pociągnięte kable. Do tego stopnia amatorsko, że w jednym miejscu kabel został przetarty i przeżarty przez wodę z solą (wnoszoną do auta na butach). A więc już na wstępie sytuacja dziwna. Myślę, że do Polski auto przyjechało jednak z tylnymi głośnikami - z niefabrycznego montażu ale jednak.

 

Co zatem się stało z głośnikami. Podejrzewam, że podprowadził je handlarz. Był do tego stopnia chamski, że podmienił nawet maskownice na zaślepki i wyjątkowo niestarannie je przysmarkał. Podejrzewam też, że ogołocił auto również z podłokietnika, zmieniarki oraz z jednego klaksonu. Tak - z klaksonu. W dodatku nie zabezpieczył kabla od niego i przewód sobie radośnie zwisał.

 

Na szczęście pomimo chamstwa handlarza auto okazało się na tyle super, że ostatecznie nie muszę żałować zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakieś radyjko na androidzie do b5fl? Głównie chodzi o dobre spasowanie, żeby nic nie wystawało. Filmy nie będą oglądane. Najważniejsze to navi i mp3. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Posiadam konfiguracje taką jak w linku http://www.bartex-caraudio.com.pl/images/Raida/fabryczne/VW-radio_zmCD.jpg chciałbym zmienić radio ale nie wiem na jakie. Czy wejdzie tu takie z dużym wyświetlaczem (chyba 2-din tak?)? czy da się tylko wyjąć fabryczne radio i na jego miejsce wstawić nowe? co wtedy z tym odtwarzaczem cd (dodam że u mnie nie jest to zmieniarka bo tylko jedna płyta wchodzi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy. Posiadam konfiguracje taką jak w linku http://www.bartex-caraudio.com.pl/im...radio_zmCD.jpg chciałbym zmienić radio ale nie wiem na jakie. Czy wejdzie tu takie z dużym wyświetlaczem (chyba 2-din tak?)? czy da się tylko wyjąć fabryczne radio i na jego miejsce wstawić nowe? co wtedy z tym odtwarzaczem cd (dodam że u mnie nie jest to zmieniarka bo tylko jedna płyta wchodzi)?

 

Tak masz normalny kosz 2din więc wyjmujesz radio i CD i masz miejsce na duże radio 2din z ekranem 6,2-7"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak masz normalny kosz 2din więc wyjmujesz radio i CD i masz miejsce na duże radio 2din z ekranem 6,2-7"

 

dzięki wielkie kolego. a mógłbyś polecić jakieś dobre radio na te 2 din?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpinie czy Pioneer? a dokładnie to Pioneer DEH-4800BT czy ALPINE UTE-72BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Passata B6 2008 rok z radiem RNS300. Od kilku dni próbuję znaleźć jakiś sprzęt grający i mam już mętlik w głowie, nie wiem już czy szukać fabrycznych jednostek typu RCD510, czy czegoś na Win CE / Androidzie dedykowanych do Passata czy może 2 DIN uniwersalnych znanych marek jak Pioneer, Alpine, itd. ...

Pomóżcie podjąć decyzję w którym kierunku podążać. Głównym powodem wymiany RNS300 jest fatalna obsługa i brak wejścia AUX. Najważniejszym priorytetem jest dla mnie możliwość odtwarzania z nośników cyfrowych a szczególnie obsługa iPod'a classic 160GB (mam na nim kolekcję zbieraną przez wiele lat). BT dobrze aby był, mogę z niego zrezygnować jedynie w wypadku kiedy za moduł do fabrycznego radia trzeba byłoby zapłacić tyle co za radio. Nawigacja nie jest najważniejsza ale jeśli już to musiałaby być możliwość instalacji AutoMapy (częste aktualizacje), nawigacja powinna również dobrze współpracować w trakcie odtwarzania muzyki. Obsługa Spotify byłaby miłym dodatkiem ale wtedy rozumiem, że zamykam się wyłącznie na stacje z Win CE lub Android ew. iPhone przez AUX. Sprzęt może być używany, budżet ciężko określić ale chętnie wydałbym jak najmniej do powiedzmy max. 2.000zł.

 

W którą stronę pójść bo z tego co widzę mogę wydać ok. 500zł jak również 2.000zł tylko czy jest sens i czy rzeczywiście te kombajny pracują tak znakomicie, bez męczącego zawieszania się, itd. ...?

550zł - RCD 510 gość ma prawie nówki z kodami http://allegro.pl/vw-rcd510-6cd-sd-aux-usb-kamera-lcd-dostawa-24h-i5739236436.html

1.600zł - Pioneer AVIC-F9210BT http://allegro.pl/pioneer-avic-f9210bt-komplet-seat-skoda-volkswagen-i5732269587.html

1.700zł - GMS 6501 http://allegro.pl/gms-6501-radio-2din-bestseller-montaz-gratis-w-wa-i5736197433.html

1.600zł - stacja na Android 4.4.4 http://allegro.pl/vw-golf-v-5-passat-b6-b7-dvd-gps-wifi-android-444-i5739273670.html

 

Nie mam kierownicy wielofunkcyjnej więc powinno być fizycznie pokrętło lub przyciski do zmiany głośności, chciałbym również abym nie musiał zbyt mocno przerabiać czegoś w aucie, jakość dźwięku powinna być na wyższym poziomie, jednostka powinna uruchamiać się w miarę szybko, to samo z szukaniem muzyki (foldery, iPod).

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi, czytam o sprzęcie już od kilku dni i mam totalny mętlik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum :)

Posiadam Passata B6 i chcialbym kupic jakies radio z Navi i nie wiem co dobrego kupic ma ktos jakies prosil bym o jakies opinie na temat jakis radii. Mam jednego faworyta tylko nie wiem nic o nim :(

http://allegro.pl/vw-8-cali-b6-golf-5-leon-ii-nawigacja-dvd-bt-usb-i5732663009.html takie cos mam namysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Chce kupić radio do 1300 zł cos Ala RNS 510 tylko chce aby było tv . Czy te RNS 510 z funkcja tv jest to dobry odtwarzacz? Dobrse gra ? Ktoś podeśle jakiś link z takim radyjkiem ? I czy bedzie na fis pokazywać info z tego radia. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem wczoraj chińczyka dedykowanego do B6 z 8" wyświetlaczem, Android 4.4, QuadCore A9 1.6GHz z firmy navipremium.pl - dokładnie ten model: http://navipremium.eu/pl/produkty/nawigacje-vw/nawigacja-vw-detail

Wygląda świetnie, gra całkiem przyzwoicie ale nie ma róży bez kolców niestety :/ Czy ktoś z Was używa podobnego radia i podzieli się wiedzą na temat problemów, które wczoraj zauważyłem?

1. radio nie wyszukuje stacji kompletnie, w sklepie na biurku kiedy oglądałem radio przed zakupem, grało na jakimś kawałku kabla, słabo bo słabo (nie odbierał RDS i lekko trzeszczało) ale grało a sprzedawca tłumaczył tym, że zamiast anteny jest kawałek kabla, jednak po zamontowaniu do auta za pomocą separatora zupełnie nic, bez separatora na kablu długości 5m również zero, na forum Alfy ktoś pisał że ma to samo.

2. iPhone 5S, książka się zsynchronizowała i można wybierać po nazwiskach, natomiast w trakcie połączenia przychodzącego widzę wyłącznie numer bez opisu.

3. nie mam kamery cofania i jej nie potrzebuję lecz denerwuje mnie, kiedy włączam bieg wsteczny wszystko całkowicie ucicha i na czarnym tle jest wyłącznie komunikat brak sygnału, czy można to jakoś wyłączyć? To moja pierwsza styczność z systemem Android i może nie potrafię znaleźć opcji?

4. myślałem, że jak w sytuacji powyżej fabryczne czujniki cofania pokażą się na ekranie, stacja podłączona jest przez moduł CAN Bus ale OPS nie jest wyświetlany.

5. po zgaszeniu silnika, dopóki nie wyciągnie się całkiem kluczyka radio gra ok. 5 min a potem podejrzewam, że po CAN samochód wysyła informację aby wyłączyć radio, nie ważne że w radiu ustawiam że po zgaszeniu ma działać jeszcze przykładowo 60min, 5 min i radio się wyłącza.

6. po kilku przełączeniach się powiedzmy pomiędzy spotify, muzyka, radio korektor dźwięku się zawiesza, dźwięk staje się płaski i sporo cichszy, pomaga zamknięcie aplikacji i ponowne uruchomienie.

7. po włożeniu kluczyka stacja startuje ale wyłącza się w trakcie uruchamiania silnika (spadek napięcia) i ponownie uruchamia, wiem że dość powszechne ale zastanawiam się jak odbije się to na "zdrowiu" stacji ...

 

Będę wdzięczny za wszelkie info, sam również służę pomocą i informacjami.

 

Poniżej zdjęcia jak prezentuje się stacja w moim B6.

 

And1.jpg

And2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii radia powiem, że warto się wstrzymać i poczekać te 2 - 3 miesiące aż wysypie się trochę przyszłościowych konstrukcji z obsługą DAB+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi brakowało paru opcji w radiu ale szukałem czegoś możliwie zbliżonego do oryginału z USB, MP3 i BT. Dokonywałem wyboru bardziej oczami niż parametrami z przekonaniem, że technika poszła mocno do przodu a i tak ogranicza mnie oryginalny zestaw głośników którego zmieniać nie chce. Trochę zaryzykowałem bo w necie niewiele było na temat BLAUPUNKT NEW JERSEY 220 BT - takie kupiłem. Dla mnie to był strzał w 10. Bez zbędnych wodotrysków a gra o niebo lepiej niż oryginał. Nie sądziłem, że z oryginalnych głośników da się tyle wyciągnąć. Przy Audio Streaming`u z Poweramp`a na smartfonie robi się z niego demon dynamiki. Pewnie lekko przesadzam ale efekt przerósł znacznie moje najśmielsze oczekiwania. Poza ceną 680 zł na plus zagrało to, że przecież to BLAUPUNKT czyli marka, która bywa montowana oryginalnie w VW, o ile się dobrze orientuje. Trochę można narzekać na jakość rozmów w trybie głośnomówiącym bo mikrofon jest wbudowany i trzeba dosłownie dość głośno mówić aby po drugiej stronie rozumieli ale można się przyzwyczaić. Generalnie polecam! Dla zainteresowanych real foto w załączeniu

20151117_171733.jpg

20151117_171706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Blaupunkt podaje informacje z RDS na wyświetlacz FIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności