Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, sory ze podpinam sie ale nie moge utworzyc nowego tematu (?!) zakupiłem na prezent radio Pioneer MVH-X370BT, dla osoby posiadającej VW Passat b5 2002, deska gdzie obecnie jest oryginalne radio wygląda jak na tym filmiku :

,

Czy potrzebuję coś dokupić aby możnabyło podłączyć radio ? jakas ramke lub przejściówke?

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MVH-280 i potrzebowałem standardowo podmienić kabelki ( czerwony z żółtym czyli ta standardowa procedura ) bo nie pamiętało ustawień.

 

Jedyny zgrzyt to nie pasował mi oryginalny wtyk radia w instalacji paska i trzeba było dokupić przejściówkę. Często się słyszy, żeby kupić separator antenowy ale u mnie nie był potrzebny. Przejściówka do kupienia w każdym sklepie z takimi typowymi pierdołami.

 

Radio pasuje idealnie. Najpierw wstaw "adapter" i ramkę , a potem wsuwasz w to radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam MVH-280 i potrzebowałem standardowo podmienić kabelki ( czerwony z żółtym czyli ta standardowa procedura ) bo nie pamiętało ustawień.

 

Jedyny zgrzyt to nie pasował mi oryginalny wtyk radia w instalacji paska i trzeba było dokupić przejściówkę. Często się słyszy, żeby kupić separator antenowy ale u mnie nie był potrzebny. Przejściówka do kupienia w każdym sklepie z takimi typowymi pierdołami.

 

Radio pasuje idealnie. Najpierw wstaw "adapter" i ramkę , a potem wsuwasz w to radio.

 

Dzięki za odpowiedz, pamiętasz może jaka to była przejściówka ? bo w święta nigdzie nie kupie jak prezent juz przyjdzie;/ a to jest sam panel tego radia chyba przełoże to jakos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przejściówkę w takim stylu ale pasowały będą też inne https://car-tronic.pl/images/mini2/6/b/6bb56641bad5a98e314b5b194d9e922a.jpg

 

Wystarczy aby bolec nie miał niczego wokół siebie co by kolidowało z gniazdem.

Chodzi o to, że wtyk passatowy ma obudowę i nie wejdzie w pełni go gniazda w tym radiu, a przynajmniej tak było w moim pasku i MVH280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za pomoc, moglbys wrzucic inny link do zdjecia bo to zamieszczone nie działa ? lub podać nazwe złącza

Edytowane przez yoseph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim Passacie B5 wymieniłem wczoraj fabryczne radio BETA V na GAMMA V, do tego dokupiłem zmieniarkę cyfrową YATOUR. Wszystko gra ładnie, ale drażni mnie, że nie wyświetla czasu utworu i nazwy. Ktoś się orientuję, czy da się w opcjach radia włączyć, żeby pokazywało ten czas trwania piosenki?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wymienie glosniki w boczkach w passacie b6 bez zdejmowania tapicerki??

i jaki rozmiar glosnika jest montowany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymienie glosniki w boczkach w passacie b6 bez zdejmowania tapicerki??

i jaki rozmiar glosnika jest montowany??

 

Musisz zdjąć tapicerkę. Inaczej się nie da. Standardowy głośniczek jest średnicy 200mm (8 cali). Aby wymienić głośniki musisz kupić dystanse na standardowe 165mm (6.5 cala) albo jak gdzieś dostaniesz głośniki na 200mm, w co wątpię.

Nie napalaj się tak jakby co na te 200mm, takich zestawów jest bardzo mało a ich ceny zaczynają się chyba od 500zł albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj radio kenwood DDX4016BT jakość dźwięku jest dobra na ori głośnikach ale chciałbym zmienić na coś lepszego w przystępnej cenie. Ktoś coś poleci? Niestety na tyle nie mam i chciałbym te z przodu przełożyć. Instalacji też nie ma więc czy właściwie mi warto? Druga sprawa to po wyjęciu kluczyka reset ustawień. Da się coś zrobić aby się wyłączało ale pamiętało ustawienia?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja to nie problem, robiłem u siebie i filozofii w tym nie ma.

Co do resetu to są zamienione plusy-są dwa, jeden po stacyjce, jeden stały. Zamienić miejscami i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum orientuje się czy da radę zmienić oprogramowanie w radiu kenwood DDX4016BT? Lub wgrać jakieś kodeki do filmów? Odtwarza bardzo mało formatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz. Chyba że zmienisz radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w Passacie radio gamma i tylko dwa głośniki w przednich drzwiach (tzn. woofer + wysokotonowy po prawej i po lewej). Jest to mało funkcjonalne i zostaje mi jedynie słuchanie radia (które i tak nie działa bo wzmacniacza antenowy jest popsuty). W samochodzie panuje więc cisza.

 

Na początek chciałbym mieć możliwość odtwarzania własnej muzyki przez AUX a najlepiej za pomocą urządzenia, które "dogada się" iPhonem. Na to chciałbym przeznaczyć do 350 zł.

 

Wybór padł na następujące produkty:

 

1) Emulator zmieniarki firmy Solisto w najskromniejszej wersji (tylko wejście AUX). Niestety za możliwość podłączenia iPhona producent dość słono sobie liczy. Link poniżej. Podoba mi się, że zmieniarka wzmacnia sygnał wejściowy do radia (z tego co wyczytałem inne zmieniarki dostępne na rynku nie mają tej funkcji).

 

Link:

http://www.solisto.de/en/solisto.basic

 

2) Radioodtwarzacz Kenwood KMM361SD. Komunikuje się z Iphonem i ma mnóstwo funkcji. Na minus stylistyka, która do Passata będzie pasować jak kwiatek do kożucha. Na plus dwie pary RCA choć nie wiem czy z tego skorzystam.

 

http://allegro.pl/ke...6093362957.html

 

3) Radioodtwarzacz JVC KD-X230. Tańszy o 100 zł i ma jedną tylko parę wyjść RCA. Oczywiście równie paskudna stylistyka ale już trudno.

 

http://allegro.pl/jv...6214795853.html

 

Którą z tych 3 opcji byście mi doradzili? Po długich namysłach postanowiłem przełknąć żarówiasty wygląd radyjek i skłaniam się ku nim (wygoda podłączenia i większa funkcjionalność niż w przypadku Solisto) ale nie wiem jak z jakością dźwięku. W chwili obecnej jest to kryterium decydujące.

 

Dodam, że w niedalekiej przyszłości chciałbym fabryczne głośniki z przednich drzwi zamontować w tylnych drzwiach a do przodu wrzucić głośniki Excursion SX-6c (wyczytałem, że grają w miarę poprawnie bez wzmacniacza).

 

Uprzejmie proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O radiu gadamy na PW, ale wypowiem się co do głośników. Nie wiem jak grają SX-6C ale wiem jak fajnie grają GMS 1968 i poleciłbym ten zestaw bo grał mi elegancko na radiu, o którym Ci napisałem, ale zestaw wymaga roboty bo producent nie dołącza kabli. Trzeba kupić samemu i samemu pozakładać wtyczki co bez dobrego sprzętu jest problematyczne. Powiem za to, że te GMS grały na radiu z PW i to naprawdę miło dla ucha pyrkało. Miałem na nim też SHX-6C i wrażenie mam takie, że GMS jednak lepiej sobie radzi z niskimi tonami.

 

Nie chce mącić bo czy kupisz SX-6C czy GMS 1968 to będzie to grało bardzo dobrze, ale z doświadczenia mogę czysto polecać GMS.

Niestety potrzebna zaciskarka i konektorki - koszt około 30zł za dobry sprzęt i przyda się też na przyszłość.

Dystanse MDF sprzedawane są razem z GMS za około 300zł. Koniecznie dobra rurka termokurczliwa w miejscu łączenia kabla z konektorkiem.

Jak się chcesz bawić ( a to troche upierdliwa robota ) to bierz GMS. Producent poświęcił wszystko aby sprzedać tanio dobrą jakość dzwieku. Nie ma nawet instrukcji, a pudło jest całe białe celem obniżenia kosztów. ]

 

Bawiłeś się już w montaż dystansów MDF do drzwi przednich ? Bo tu też trzeba parę rzeczy wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to nie chcę eksperymentować, miałem okazję słuchać tych SXów i mi odpowiadały. Nie mam raczej ambicji ładować nie wiadomo czego do tak starego samochodu.

 

MDFów jeszcze nie montowałem więc przeprowadzę pionierską operację na żywym organiźmie :D Bardziej obawiam się o montaż tweeterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tweetery z SX-6C mają ten samo rozmiar co SHX-6C to będziesz poszerzał otwory. Polecam gorący nagrzany nóż i precyzyjną robotę. Szybko i łatwo poszerzysz otwory. Potem od środka uszczelnisz wszystkie klejem na gorąco.

 

 

Do MFDów kup śruby mniejsze niż 8mm. Mogą być m7 z łbem na krzyżak . U mnie w jednych i drugich drzwiach po jednej śrubie wkręcało się w dosłownie w drzwi, a nie w nakrętkę. Gwint łapał otwór montażowy drzwi przez co nie szło śruby z nakrętką skręcić. Oczywiście można wtedy otwór w drzwiach rozwiercić i po problemie. Do tego podkładki sprężynujące i nakrętki kontrujące i gitara.

 

Polecam kupić też płat gąbki GMS-02 lub tego typu i zrobić na dystansie delikatny kołnierz aby kierować dźwięk w maskownicę a nie w głąb drzwi. Kołnierz nie do samej tapicerki bo usłyszałbyś buczenie, ale taki kilka centymetrów i to pomoże.

 

Ja też okleiłem gąbką dystans w miejscu dotyku do drzwi. Wydaje mi się, że może pomóc jak by woofer zaczynał szaleć na wysokich głośnościach i basie.

 

Polecam też kupić komplet zatrzasków do drzwi aby wstawić nowe jak już będzie robota zrobiona. Stare się mogą uwalić przy demontażu.

 

EDIT: opisuje na podstawie mojego FL. Ty masz przed FL to może coś tam inaczej jest porobione.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stream ale się nakręciłeś ostatnio na Audio. Czyżbyś złapał bakcyla Car Audio?

 

wloczykij555 jak podobają ci się excursiony to kup excursiony. Tylko pamiętaj że pod innym radiem mogą grać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie życz mi tego :P Czy się nakręciłem? Raczej nie bo co ja takiego specjalnego gadam ? Raczej same śmieszne podstawy i nic nowego. Sprzęt też mam przecież podstawowy, który nie czyni mnie żadnym doświadczonym łebkiem w tej dziedzinie :)

 

I obym się nie nakręcił bo wiem z czym to się wiąże :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym posiadaczem passata B5 FL 2003 rocznik. Nie mogłem znaleźć czegoś takiego jak "powitalnia", ale na starcie mam pytanko. Mam u siebie fabryczne radio, kaseciak z płytą bez MP3. Jakie radyjko do max 500 zł (fajnie by było w okolicach 350-400) polecacie? Na wyglądzie mi w sumie aż tak nie zależy, żeby nie wyglądało jak z lat 80. Najważniejsze aby odtwarzało mp3, a nie pogardziłbym wejściem USB. Głośniki póki co zostawiam fabryczne. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności