Skocz do zawartości
sznikers23

Ciężko wchodzące biegi...

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nagle zaczęły się nagle problemy typu:

a. wrzucam 3 trafia pomiędzy na opór: ląduje gdzieś między 3 a 5

b. redukcja z 5 na 4 tez idzie nie wiadomo gdzie. Wcześniej paluszkiem wchodziły biegi.

c. redukcja z 4 na trókę - trafia gdzieś między 3 a 5 ze wskazaniem na 5

d. lewarek zamiast wrócić na postoju w pozycję neutralną zostawał gdzieś indziej.

 

No nie dało się jeździć! Powiedziałem mechanikowi o tym, poszedł do warsztatu, wziął jakiś specyfik w spray'u a la wd40, kazał otworzyć maskę i ruszać lewarkiem na boki ile się da a on psikał tam przy skrzyni biegów. Teraz biegi chodzą idealnie. Redukcje jednym paluszkiem jak za dawnych lat ;) Minuta roboty i póki co obyło się bez żadnych wymian sprzegła, pomp itp cudów.

Edytowane przez kaszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równierz mam podony problem. Wcześniej był kłopot ze znalezieniem 3-ki i 1-ki. A teraz doszły problemy z 4-ką i 5-ką. Żeby wrzucić 3 bieg muszę najpierw wrzucić 4 i wtedy dopiero jakoś wchodzi 3. 5-ka czasami wypada gdy nie wciśnie się jej bardzo, do końca. Czy za to tez jest odpowiedzialna tulejka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę cię kolego smucic ale u mnie było podobnie a i jeszcze sprzęgło nisko brało a teraz pasek stoi u mechanika/łapa się rozleciała no i jeszcze tarcza cieniutka i do wymiany/ a jak wsteczny wchodzi bez problemu bo u mnie na koncu to tylko ze zgrzytem wchodził a potem nastąpił koniec no ale moze u ciebie coś innego i tańszego pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mie jest raz na 100 przypadków problem z 1-ka. niechce wejść i muszę lekko popuścić sprzęgła wtedy wchodzi albo przeładować na 2 i 1-ka wejdzie wtedy normalnie.

może ktos wstawić fote tej magicznej tulejki? czy to tez jej wina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taperson jak przeczytalem Twój post to pomyslałem że jechałes moim autkiem:) Tzn mam identyczne objawy. Raz na jakis czas nie moge wbic jedynki, wtedy popuszczam lekko sprzegło i wchodzi. To samo podczas jazdy czasami cięzko trójeczke wbic. Tulejka??, regulacja?? Mi to w sumie strasznie nie przeszkadza, ale czasami jak żona mnie zwozi z imprezki to troche mi płacze że coś źle działa i jak nie naprawie to mnie nie bedzie odwozić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie biegi wchodziły hmmm normalnie, czasami był problem z jedynką tak jak u was, wymieniałem olej w skrzyni - troszkę lepiej. Rozleciała mi się tarcza sprzęgła, wymieniłem całe sprzęgło i biegi wchodzą teraz jak po maśle :) jednym palcem można zmieniać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam podobny problem dlatego uderzam z pytaniem do was...mam nadzieje ze ktoś podpowie rozwiązanko :) na wstępie prosze o wyrozumiałość bo mało znam sie na samochodach:)

Otóż wczoraj wróciłam z 300 km wyprawy a dziś gdy odpaliłam autko żaden z biegów nie chciał wejść. Dopiero na wyłączonym silniku wszystko lekko chodziło. Zauważyłam też, że sprzęgło jakby delikatnie się przycinało, po naciśnięciu nie wraca płynnie. Wczoraj po przejechaniu 150 km wszystko niby grało. Ale gdy ponownie wsiadłam do auta, sprzegło nie pracowało jak na początku i kolejne 150 km do domu miałam stracha, że coś przestanie działać. No i przestało następnego dnia. Problem jest też taki że sprawdziłam dodatkowo poziom oleju a na wskaźniku nie było go nawet minimum. Nie zatrałam przypadkiem silnika? Wogóle ten problem z biegami ma jakiś związek z olejem? Dodam ze mam hydrauliczne sprzęgło... Moze ktoś podpowie co mogło się sypnąć. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do biegów to raczej sprzęgło się sypnęło konieczna wymiana i trzeba je odpowietrzyć

co do silnika to mogłaś zatrzeć silnik skoro nie było oleju a czy pod czas jazdy nie zauważyłaś kontrolki lub nie słyszałaś pisku takiego jak przy włączonych światłach i otwartych drzwiach kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! U mnie natomiast jest problem ze wstecznym.Wchodzi super,ale żeby go wybić trzeba mnóstwo siły,trzeba go wręcz wyrywać.

Może ktoś przerabiał podobny problem...

Pozdrawiam:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacza właśnie z powodu Zony che to zrobic

 

adams sprzeglo mam dobre -dam sobie za nie rece poobcinać ..hm.. i noge jedna dołożę:)

 

ale na tym mechanizmie na skrzyni w komorze silnika jest taki jakby ciezarek i ta czesc z nim ma dosc wyraźny luz.

czy to moze byc powodem??

no i nadal czekam na fotke tej magicznej tulejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie wogóle nie wchodza zacieły sie i nie wchodzą a jak wyłacze silnik wchodza bardzo ładnie powie ktos dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co ty Frajtek. Wczoraj sprzegło w połowie sie zacinało a dziś po naciśnięciu zostało w podłodze i dopiero butem go zawróciłam. Masakra! Będzie cholowanko do mechanika.

Co do twojego pytania Mielke to nie słyszałam żadnego pisku, kontrolka od oleju też sie nie paliła dlatego nie pomyślałam że olej może ubyć tak bardzo. Słyszałam tylko dwa dni wcześniej zgrzyty przy kole ale nie powiazałam z ubytkiem oleju.

Dziś dolałam 1,5 l i wskaźnik już piknie pokazuje poziom. Silnik też wyglada jakby mu nic nie było, może sie nic nie stało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest też taki że sprawdziłam dodatkowo poziom oleju a na wskaźniku nie było go nawet minimum. Nie zatrałam przypadkiem silnika? Wogóle ten problem z biegami ma jakiś związek z olejem? Dodam ze mam hydrauliczne sprzęgło... Moze ktoś podpowie co mogło się sypnąć. Z góry dzięki.
olej w silniku nie ma związku ze sprzęgłem.Sprzęgło chodzi na płynie hamulcowym.Ojawy które opisujesz pasują na padnięty wysprzęglik lub pompkę sprzęgła.Co do min poziomu oleju to jeśli auto ci nie zgasło chodziło do końca i przyjechałaś pod dom to dolej tylko do poziomu i powinno być ok.Jak by był zatarty to zgasł by ci po drodze i więcej już byś go nie odpaliła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłam olej i wydaje się ze wszystko ok. Dzięki za podpowiedź z tym silnikiem, bo już miałam niezłego stresa. Co do sprzęgła, diagnoza w przyszłym tygodniu bo dopiero dziś znalazł się na warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobujcie pobawic sie wybierakiem u mnie to pomoglo mialem dokladnei ten sam problem :) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne posypały się dwie rzeczy : siłownik sprzęgła i pompka (przeciekała). Niestety bez mechaniora obejść się nie dało. Teraz sprzęgło działa zupełnie inaczej. Części do tanich nie należały, ale cóz poradzić autko musi śmigać. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojawy które opisujesz pasują na padnięty wysprzęglik lub pompkę sprzęgła.
a nie mówiłem.Dobrze że działa szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Części do tanich nie należały

Hmmm... ja dałem za wysprzęglik 130zł (nówka), a za komplet naprawczy pompki dałem 15 zł....Czy to jest drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtekhalski

ja bym sprawdził stan oleju bo piąty bieg jest wysoko i może być nie smarowany podczas jazdy przerabiałem ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do mnie to taniocha, ja niestety poniosłam wieksze koszty : siłownik 170, pompka 150. troche kasy poszło....

co do poziomu oleju to teraz bede naprawde uwazać. dzieki. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności