-
Liczba zawartości
22 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O łysy24
- Urodziny 01/24/1964
Informacje osobiste
-
Imię
PIOTR
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
go-ce
Samochód
-
Silnik
B4 1.9 TDI 110KM (AFN)
-
Rok produkcji
1996
-
Pompa próżniowa służy do wykonania próżni ,czyli pozbycia sie powietrza w którym w jakimś stopniu jest wilgoć.Ale nie osuszy uładu,w tym celu montuje się filtr osusacz różnie to zwią.Co do rozszczelnienia układu/pękniety skraplcz/mało prawdopodobne jest zalanie go wodą,chociaż może się to wydarzyć.Sprężarka przy całkowitym braku czynnika się nie włączy czyli nie zasśie powietrza.Mnie w szczególności nie chodziło o sam fakt popowania powietrza do spręzarki,tylko że zazwyczaj w zbiorniku kompresora jest woda ,która pomyka wraz z powietrzem .Taka sytuacja spowoduje że spec ,który będzie ci ją nabijał dostanie ładnie w kość,i trzeba ędzie płukać układ.Ja w swoim passacie miłem dziurę w skraplaczu,ukłd parę lat był pusty, ale wystarczyłoa sama wymiana skraplacza,próżnia i napełnienie.Już pótora roku chodzi i jest okey.Ja naprawiam urządzenia chłodnicze,samochodów nie robię ,ale zasada dziłania jest ta sama i oba czynniki r-12,r 134a też występują.Moja uwaga nie była wymądrzaniem się,tylko radą pozdrawiam
-
najtanszy ,najlepsze pędzel i mydło z wodą zrobić pianę i posmarować ,najlepiej w czasie pracy .Wtedy tam jest większe ciśnienie
-
żarówka do podświetlenia włącznika świateł Passat B4
łysy24 odpowiedział kret_007 → na temat → Elektryka, oświetlenie
w tarnowie masz serwis i powinno byc taniej chyba 19 zł -
zrób to wszystko co przy czynniku 134 czyli płukanie instalacji ,olej taki jak do 134 czyli pag lub inny i napełnij klimę 134 tylko co do ilosci to delikatnie może na początek trochę mniej a póżniej dopełnij jak będzie trzeba problem między r12 a r134 to tylko olej a jeszce jakbyś poszukał u chłodników to może jeszce posiadają r-12 bo import ze wschodu jeszcze działa i wtedy po problemie
-
nie chcę cię kolego smucic ale u mnie było podobnie a i jeszcze sprzęgło nisko brało a teraz pasek stoi u mechanika/łapa się rozleciała no i jeszcze tarcza cieniutka i do wymiany/ a jak wsteczny wchodzi bez problemu bo u mnie na koncu to tylko ze zgrzytem wchodził a potem nastąpił koniec no ale moze u ciebie coś innego i tańszego pozdr.
-
[silnik] przewody podciśnieniowe - ktory gdzie.
łysy24 odpowiedział mhyjek → na temat → Dokumentacje, opisy
sorry ale nieznalazłem mozesz jeszcze raz lub daj namiar na tego posta -
[silnik] przewody podciśnieniowe - ktory gdzie.
łysy24 odpowiedział mhyjek → na temat → Dokumentacje, opisy
Gural mam prośbę mógłbys wrzucic cały opis do podciśnienia afn z b4 -
zamykanie obiegu powietrza nie działa
łysy24 odpowiedział łysy24 → na temat → Klimatyzacja, ogrzewanie
mam klimatyzację nanualną i przycisk do zamykania obiegu wcześniej zaminiłem zawór e 75 z tym drugim co jest przy filtrze powietrza bo muliło mi samochód czy może to mie jakiś wpływ na ta sytuację -
szukałem w spisie tematów ale nic nieznalazłem nie zamyka mi się klapka od obiegu powietrza co może by przyczyną
-
Podświetlenie zintegrowanego przełącznika świateł B4
łysy24 odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
mała w plastikowej obudowie ,ja płaciłem 20 zł w serwisie -
miałem to samo w swojej b3 mechanik powiedział ze można z tym jeżdzić chodzi o jakieś pierśćionki które kręcą się w tę samą stronę tak że nic nie powinno się stać naprawa 300 zł 100 skrzynia 200 demontaż skrzyni i montaż
