Jump to content

sznikers23

 • Content Count

  260
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About sznikers23

 • Birthday 08/23/1978

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  zielona góra

Samochód

 • Silnik
  B3 1.9 D 68KM (1Y)
 • Rok produkcji
  1991

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A jaki jest tok postępowania z tym... Mam ubytek w progu i co po kolei? ...
 2. W uzupełneniu posta, chciałem się dowiedzieć, jak można uzupełnić ubytek w progu (dziurka)? Jest jakaś siatka, którą można założyć wraz z masą usztywniającą? Byłbym wdzięczny za wszelkie rady...
 3. Witam. Podczas próby uruchomienia auta dziś po pracy, przy przekręceniu kluczykiem stacyjki, silnik się nie uruchomił, tylko było słyszalne takie buczenie (jakby np. był przemoczony klakson, próbował trąbić, ale nie daje rady). Cofnąłem kluczyk w stacyjce do punktu wyjściowego, tak jakbym zgasił auto, po czym po chwili uruchamiałem auto i było już git. Działo się tak dziś kilka razy w różnych odstępach czasu. Pytanie co może być tego przyczyną? Czy to sprzęgiełko w rozruszniku? Jeżeli tak, to jaki jest oscylacyjny koszt jego wymiany (robocizna + materiał)? Z góry dzięki za wypowiedzi.
 4. A jeżeli chodzi o mój post to co może być przyczyną "trzepania" silnika?
 5. Witam serdecznie. Zauważyłem ostatnio, że podczas wyłączania auta (wyciągając kluczyk ze stacyjki) jakby przez ok 1 sekundę trzepało silnikiem. Co może być tego przyczyną? Czy sprawa jest normalna i się czepiam? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 6. Odpiąć kostkę od alternatora - w silniku rozumiem (tę przy samym alternatorze). Byłem dziś u elektromechanika, mówił, że gdyby to było łożysko to dźwięk sypiącego się łożyska przewyższałby pracę silnika. Prawda to?
 7. To jeżeli jesteśmy pewni praktycznie, że to łożysko na alternatorze, to jaka jest cena łożyska+jego wymiana u elektromechanika... Tak pi razy oko? No i przede wszystkim pytanie: czy jest to temat pilny czy można z tym jeździć?
 8. Witam serdecznie. Nie wiem, czy do tej pory faktycznie nie było tego słychać... nie wiem, może było. Chodzi o pracę alternatora - gdy się kręci, to co ma się kręcić podczas pracy, to ten element jest słyszalny. Nie wiem, czy powinien właśnie być słyszalny, czy też nie... Martwi mnie tylko o tyle, że może coś się w nim kończy? Było generalnie wszystko wymieniane w nim ponad 2 lata temu: szczotkotrzymacze, etc. Zrobiłem od tamtej pory ok 20.000km. Prosiłbym o rady... z góry dzięki.
 9. Jak sprawdza się nominalne wartości w bezpiecznikach i czym? (nie znam się). Przekaźnik świec to też ten w bezpiecznikach?
 10. Dodam że nie posiadam w aucie klimatyzacji... No i pytanie: czy gdyby taka awaria się powtarzała to jest to coś, co powinno mnie niepokoić? Czy np. grozi to spaleniem mi auta? Jest to jak przyznacie sami ciężkie do jednoznacznego zdiagnozowania i dla samego siebie w gruncie rzeczy idzie te 15 sekund w tym swądzie wytrzymać...
 11. Witam. Spotkałem się dokładnie z tym samym, o czym pisze konjo i niestety nie jest to swąd z okolic stacyjki? Po otworzeniu maski silnika też nie wyczułem tam tego swądu. Temat raczej dotyczy wnętrza auta. Prosiłbym o pomoc...
 12. Witam serdecznie. Szukałem na szukajce, jednak nie znalazłem ostatecznej odpowiedzi. Otóż mam przymarznięty zamek w drzwiach od strony kierowcy, tzn. po włożeniu kluczyka i próbie odkluczenia drzwi, zapadka widoczna od zewnątrz auta, którą też można zablokować drzwi od środka, nie podnosi się, tzn coś próbuje tam się ruszać, jednak nie pozwala na otworzenie drzwi auta. Mam środek do zamarzniętych zamków, jednak po jego użyciu - "wsiknięciu" w część zamka, gdzie wkłada się kluczyk, problem nie ustał. Na szczęście wszedłem do auta od strony pasażera Jak sobie z tym poradzić (oprócz czekania na wiosnę) ?
 13. Czujnik dziś dokręciłem, był jednak niedokręcony. Zrobiło się prawie pół obrotu kluczem. Uszczelka pod czujnikiem jest biała... (otoczona solą lub po prostu zniszczona)
 14. Witam. Zauważyłem, że spod czujnika chłodnicy, który jest wkręcony w chłodnicę jest mokro, tzn. delikatnie sączy się płyn chłodniczy. Chłodnica służy mi już z 2 lata, od momentu jej montowania nie było problemów z sączącym się płynem spod czujnika. Pytanie, co może być tego przyczyną? Czy po silnych mrozach mógł się ten czujnik poluzować, czy element smarny, którym się smaruje gwint czujnika przed wkręceniem mógł się skończyć? Wystarczy dokręcić, czy raczej odkręcić całkiem i dosmarować? No i czy istnieje specjalny klucz do wkręcania tego rodzaju czujników?
 15. Witam serdecznie. Szukałem na szukajce, jednak nie znalazłem interesującego mnie tematu: czy jak dolewam ok 5mm wody destylowanej do jednej celi w akumulatorze, to wymagane jest jego doładowanie? Sprawdzałem po ładowaniu aku areometrem gęstość elektrolitu - we wszystkich celach jest super, tylko w jednej jest troszkę za mało płynu, w związku z tym moje pytanie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy