Skocz do zawartości
czarny0531

Montaż zabezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno mnie zastanawia , czy w tej wiązce do ECU są jakieś światłowody ? Czy to co omyłkowo wziołem za cienki czarny przewód i po rozcięciu wylazły z tego tylko białe szkuty , więc albo to jest jakaś linka nośna , albo mam przesrane . Czy może mnie ktoś w tym temacie oświecić ? Czy tą pokrywkę od ECU da się zdjąć bez demontażu podszybia? Wielkie dzięki za wszelkie sugestie.

 

pzdr.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tą pokrywkę od ECU da się zdjąć bez demontażu podszybia?

 

Oczywiście, pod ramieniem wycieraczki masz zaślepkę umożliwiającą swobodny dostęp do najbardziej "upierdliwego" wkręta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tą pokrywkę od ECU da się zdjąć bez demontażu podszybia? Wielkie dzięki za wszelkie sugestie.

Ja każdorazowo demontuje podszybie. Jeśli przekaźnik ma być solidnie polutowany a przewody od sterowania mają "niewidocznie" wchodzić do kabiny to potrzebny jest dobry dostęp i nie ma co oszczędzać godziny czy dwóch. Czasem taki szybki montaż mści się w postaci awarii, oczywiście w najmniej spodziewanym momencie (zgodnie z prawami Murphy-ego :) ) Co doświatłowodów to udało mi się już kilka omyłkowo uszkodzić, ale nie było to w pasku, więc spokojna głowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolego Andrzeju,czy mógłbys mnie również pomóc w kwestii zabezpieczenia pojazdu Passat B5 1,8T AEB oraz Passat B5 1,9TDI AFN.Pisałem juz kiedys do Ciebie na forum i na prv a nawet na GG...Oczywiście jeśli nie masz ochoty udostępniać mi takich informacji,to poprostu napisz.Do tej pory nie odzywałeś się wogóle więc ja próbuję dalej;)Jeżeli będziesz jednak miał ochote mi wskazać jakąś drogę,to konkretne pytania prześlę na prv lub e-mail.Z góry dzięki!

Pozdrawiam!

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem juz kiedys do Ciebie na forum i na prv a nawet na GG...

 

Proszę o wyrozumiałość, jestem mocno zajętym człowiekiem, ponadto ostatnie cztery tygodnie to był dość gorący dla mnie okres. Skrzynkę PW mam zawaloną i nie mam na tyle czasu aby spróbować ją odkopać. Co do GG sprawa ma się podobnie, więc proponuję atakuj wtedy jak jestem dostępny i pomoc uzyskasz na 100%. Przy okazji przepraszam wszystkich którzy pisali do mnie na PW i nie otrzymali feedbacku- nie jestem w stanie przerobić tylu wiadomości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,no bez przesady nie jestem psychopatą i doskonale rozumiem co to brak czasu:)Sam zap... od rana do wieczora i na forum zaglądam okazjonalnie więc nic dziwnego ,że się mijamy.Ja osobiście posiadam tego 1,8T AEB i zastanawiam się co i gdzie najlepiej odciąć.myślałem o rozruszniku lub pompie,tylko nie wiem co zdrowsze dla silnika?Jakich przewodów szukać.Gdzie zrobić samą odcinkę to wykombinuję(wiadomo ,ze nie przy samej stacyjce:D ),ale znając kolory przewodów będę mniał jakiś punkt zaczepienia i nie narobię sobie szkód...:)Jakie ewentualnie przekaźniki zastosować czy lepiej kupic gotowy zestaw?Pytania może proste,ale w gruncie rzeczy odpowiedzi będą bardzo pomocne. Chce tez pokombinowac z gniazdem diagnostycznym ale do tego to już wogóle nie wiem jak się zabrać:(

Co do 1,9TDI AFN jest to autko kolegi i co do tej sprawy ,to musze jeszcze z nim skonsultować co będziemy robić,ale tak samo kolory i info.o mozliwościach będą nieocenione...

Sorki za ten wywód...:)

Jeśli znajdziesz chwilkę ,to podrzuć cos na prv czy e-mail

Pozdrawiam raz jeszcze

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Panowie gdzie znajdę czerwone (h1) złącze konektorowe:?: Po potrzebuję w tym złączu przewodu biało-czarnego 2,5mm^2 (blokady silnika 10A).

 

P.S. To nie jest tam w podszybiu:?: Chodzi mi o te złącze

poprawione0013.jpg(fotka z montowania tempomatu), ale nie widzę tu przewodu biało-czarnego o przekroju 2,5mm^2. Chodzi oczywiście o auto z mojego profilu.

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie znajdę czerwone (h1) złącze konektorowe Po potrzebuję w tym złączu przewodu biało-czarnego 2,5mm^2 (blokady silnika 10A).

 

Nie to auto, nie ta bajka :) Na mailu masz aktualną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stern Dzięki za pomoc ale jakbyś mógł mi pomóc w zlokalizowaniu przewodu zielonego (z KD) do końcówki w drzwiach kierowcy. Nie znalazłem przewodu brązowo/białego wychodzącego z drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem przewodu brązowo/białego wychodzącego z drzwi.

 

Rozumiem, że chodzi Ci o przewód sterujący lampą? Jeśli tak to on nie wychodzi z drzwi, znajdziesz go w tych złączkach koło progu. Jasnobrązowa złączka jak mnie pamięć nie myli. W pierwszym rzędzie od góry w każdym razie. Sprawdz jednak jak KD będzie z tym kablem dobrze współpracował, radzę dać diodę. Gdybyś chciał krańcowy z drzwi ciągnąć to masz go w środku drzwi kolor brązowo czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,dzięki raz jeszcze!!!

Pozdrawiam!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 1,9 TDI AHU

Wyczytałem że można zrobić odcinkę 15..

Popatrzyłem na schemat i takie moje pytanie czy dobrze zrobie jeśli przetne przewód z pinu 33 przy ECU i zastosuje przełącznik w kabinie?

Nie będzie żadnych błędów i czy ta odcinka unieruchmi samochód?I jeśli mogę tu zrobić odcinkę i się sprawdzi to jaki gruby zastosować przewód i jak mocny musi być przełącznik?długość przewody nie wpłynie na działanie ECU?

 

Jeśli źle rozumuje to proszę o sprostowanie mnie i w miare możliwości udzielenie informacji gdzie i jaki przewód ciąć (kolor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie ECU? Spowoduje błędy we wszystkich modułach, które się komunikują z ECU (skrzynia automatyczna, airbag, komfort, ABS/ESP, deska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie który przewód ciąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 131

Andrzej (Stern) wysłałem do ciebie wiadomość z prośbą o pomoc.

Odezwij się. W sobotę/niedzielę chcę przystąpić do montażu zabezpieczeń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treść dotyczy kolegi Stern ale może ktoś jeszcze może pomóc. Przeciąłem pierwszy pin pompy wtryskowej ale po ok. 30 sek. od włączenia zapłonu zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych. Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciąłem pierwszy pin pompy wtryskowej

 

Jaką masz złączkę pompy? 8? 10? Pierwszy pin tniesz na osmiopinowej złączce. Do dziesięciopinowej użyj przekaźnika z większą liczbą zestyków i odetnij jeszcze nastawnik. Błędy zapiszą się tak czy siak, ale będa "historyczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę, ale o ile dobrze pamiętam to jest 10cio pinowa. Tylko który to pin tego nastawnika? Czy to spowoduje zaprzestanie pulsowania tej kontrolki czy trzeba będzie wykasować komputerkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd nie będzie się utrzymywał, więc spoko. Utnij sobie może czerwono zielony i czerwono biały, piny chyba 3 i 5... sprawdz jednak mirnikiem, tam plus pełny jest to łatwo poznasz. Pełna dowolność jest tam w cięciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcięte mam pin 1, do tego jeszcze 3 i 5 (czy może jedno z nich)? Pisz proszę jak laikowi, bo zaczynam się gubić. Zrobiłem zabezpieczenie na 2 przekaźnikach (30-87a) z podtrzymaniem zasilania, czyli teraz jeden z przekaźników musiałbym zamienić na taki, by jednocześnie łączył 3 przewody. Czy dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności