Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

a jak jest w koncu z tymi przepisami...spryski sa wymagane czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak jest w koncu z tymi przepisami...spryski sa wymagane czy nie ?

 

Są, ale to zależy na kogo trafisz. Jeden się przyczepi a drugi nie.

Ale ja sobie nie wyobrażam jazdy w zimie i podczas deszczu bez spryskiwaczy, przecież ilość światła zmniejsza drastycznie wraz zabrudzeniem reflektora. Spróbujcie jechać w taką pogodę bez wycieraczek, to się przekonacie jak wygląda wasz reflektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima sie autem nie jezdzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;> hmm... wiesz kto tak mowi? ... kobiety i dzieci ;d

 

Joke ;) wzimie najwieksza frajda ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są, ale to zależy na kogo trafisz. Jeden się przyczepi a drugi nie.

Ale ja sobie nie wyobrażam jazdy w zimie i podczas deszczu bez spryskiwaczy, przecież ilość światła zmniejsza drastycznie wraz zabrudzeniem reflektora. Spróbujcie jechać w taką pogodę bez wycieraczek, to się przekonacie jak wygląda wasz reflektor.

 

już dawno pisałem że przepis mówi że spryski powinny być a czy powinny oznacza że musza to pozostawie waszej ocenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że temat zanikł nikt niemontuje spryskiwaczy do B5 żadnych zdjęć chętnie oblukałbym co i jak narazie znalazłem na niemieckiej stronie coś takiego:

http://www.schrauberinsel.de/content/view/8/26/

 

co to za ustrojstwo na koncu opisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za ustrojstwo na koncu opisu ?

 

Czujniki poziomowania, a ostatni to czujnik tylnej osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak John ma racje to czujniki od samopoziomowania lamp na ebayu znalazłem nowy orginany komplet za 280euro:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi a ja mam pytanie a nie można tego zrobić inaczej kupić takie spryskiwacze http://img116.imageshack.us/i/dsc2173aho2.jpg/ wywiercić dziurkę podłączyć wężyki ,kupić pompkę która ma dwa wyjścia na płyn czyli taką od kombi i w drugim wyjściu podłączyć spryskiwacze lamp i wszystko działa i małym kosztem . Efekt końcowy by był taki

23_1215287658.jpg

Edytowane przez byry007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowi a ja mam pytanie a nie można tego zrobić inaczej kupić takie spryskiwacze http://img116.imageshack.us/i/dsc2173aho2.jpg/ wywiercić dziurkę podłączyć wężyki ,kupić pompkę która ma dwa wyjścia na płyn czyli taką od kombi i w drugim wyjściu podłączyć spryskiwacze lamp i wszystko działa i małym kosztem . Efekt końcowy by był taki

 

pewnie że można tylko jak to będzie wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądało będzie nie tak źle i za mniejszą kasę można to zrobić i będzie spełniać tą samą funkcję co oryginalne spryskiwacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał byry007

Panowi a ja mam pytanie a nie można tego zrobić inaczej kupić takie spryskiwacze http://img116.imageshack.us/i/dsc2173aho2.jpg/ wywiercić dziurkę podłączyć wężyki ,kupić pompkę która ma dwa wyjścia na płyn czyli taką od kombi i w drugim wyjściu podłączyć spryskiwacze lamp i wszystko działa i małym kosztem . Efekt końcowy by był taki

pewnie że można tylko jak to będzie wyglądało

Otóż nie można. Do spryskiwaczy jest pompka ciśnieniowa, która ma za zadanie wypchać pompki spryskiwaczy i jeszcze psiknąć pod dużym ciśnieniem. Pompka od kombi (w zależności od puszczenia na zasilanie + lub - działa w jednym lub drugim kierunku) ale z niewielkim ciśnieniem. Więc z oryginalnymi pomkami (spryskiwaczami) to wam nie przejdzie nigdy. Chyba że zastosujecie spryskiwacze szyb wmontowane w zderzak (ale wtedy proponuję zamontować też wycieraczki ;-) ).

Co do tych spryskiwaczy zamieszczonych w http://img116.imageshack.us/i/dsc2173aho2.jpg/ też wmagają pompki ciśnieniowej oraz zaworu zwrotnego (działającego w jednym kierunku). Inaczej płyn ze zbiorniczka by wam wyleciał (górny poziom płynu jest wyżej niż zderzak - fizyki nie da się oszukać). A na taki zaworek też trzeba dać ładne ciśnienie by go ruszyć. W końcu średnica przewodów. Do spryskiwaczy reflektorów jest dużo większa (myślę że trzy-, cztero- krotnie). W takim przypadku ciśnienie też spada i pompka do spryskiwaczy szyb by se nie poradziła.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowi a ja mam pytanie a nie można tego zrobić inaczej kupić takie spryskiwacze http://img116.imageshack.us/i/dsc2173aho2.jpg/ wywiercić dziurkę podłączyć wężyki ,kupić pompkę która ma dwa wyjścia na płyn czyli taką od kombi i w drugim wyjściu podłączyć spryskiwacze lamp i wszystko działa i małym kosztem . Efekt końcowy by był taki

 

Tak jak już wcześniej napisali. Po pierwsze pompka, do spryskiwaczy jest inna niż ta od szyb (daje znacznie większe ciśnienie). Dobre spryskiwacze mają zaworki, zwrotne (spiętrzające) które otwierają się powyżej zadanego ciśnienia. Tylko takie się nadają, spryskiwacze bez taki zaworów są nic nie warte, bo nie będą psikać tak mocno jak powinny i jak wcześniej zostało wspomniane - ucieknie nam płyn. Niestety, aby zrobić porządną instalacje spryskiwaczy musimy zaopatrzyć się w zbiornik na 2 pompki, inaczej to zwykła prowizorka.

 

PS: Lepiej już zainwestować w reflektory, bo Zenon H7 to nie ksenon!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

UWAGA UWAGA

 

 

http://allegro.pl/item693260538_audi_a4_99_rokzbiorniczek_spryskiwaczy_pompka.html

 

Powinno pasować do Passata B5 :)

Mam nadzieje że komuś się przyda :)

 

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

 

Czy dobrze ja widze!

Nikt nie chce kupić zbiornika z dwoma pompkami i czujnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OT

 

UWAGA UWAGA

 

 

http://allegro.pl/item693260538_audi_a4_99_rokzbiorniczek_spryskiwaczy_pompka.html

 

Powinno pasować do Passata B5 :)

Mam nadzieje że komuś się przyda :)

 

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

 

Czy dobrze ja widze!

Nikt nie chce kupić zbiornika z dwoma pompkami i czujnikiem ?

 

czy to samo jest do 3B ? i który to jest zbiornik ten dodatkowy czy standard ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewal!

ja kupiłem swój

wygląda tak

217259fd2fb2301dm.jpg

 

iMontujesz ten zbiornik, jest on większy od standardowego, ma dwie pompki.

 

P.S. zadzwoń do sprzedawcy zapytaj o numer części a ja zaraz sprawdzę jaki numer ma mój zbiornik!

Cena godna polecenia za taki rarytas do Passata B5 TDI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziewal!

ja kupiłem swój

wygląda tak

217259fd2fb2301dm.jpg

 

iMontujesz ten zbiornik, jest on większy od standardowego, ma dwie pompki.

 

P.S. zadzwoń do sprzedawcy zapytaj o numer części a ja zaraz sprawdzę jaki numer ma mój zbiornik!

Cena godna polecenia za taki rarytas do Passata B5 TDI!

 

jeżeli to prawda to łykne go ale tam ja widze tylko jedną pompke i do tego inna niż Twoja

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z etki wynika że do A4 ma inny numer katalogowy :

A4 - 8D0 955 453

B5 - 3Bo 955 453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z etki wynika że do A4 ma inny numer katalogowy :

A4 - 8D0 955 453

B5 - 3Bo 955 453

 

u Gajosa pod tym numerem jest kilka rodzajó możesz podać który dokładnie do czego ?

 

3B0955453AA

3B0955453AF

3B0955453AG

3B0955453J

3B0955453T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności