Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe to w aso ci za montaż zaśpiewają równowartość kilku zderzaków. Lepiej jest pojeździć po szrotach i znaleźć zderzak w kolorze samochodu lub poszukać na allegro (chodzą po od 200 do 500 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz wyjścia,drugi zderzak musisz kupić to niewielki wydatek od 300-600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chcesz zrobić instalację jak w oryginale to polecam mój post SPRYSKIWACZE

ostatnio siedziałem długo nad tym tematem i wszystko opisałem w tamtym poście

 

W Twoim poście na temat oryginalnej instalacji jest mowa o: - wtyczka wiązki 2 styki z dodatkowym mocowaniem styku 1J0 973 722 A. Niebardzo wiedzieć czemu ja mam taką u siebie już zamontowaną. Z początku myślałem, że to wtyczka od poziomu płynu spryskiwaczy którego niemam, ale okazuje się że jest inaczej. W momencie przytrzymania przycisku od spryskiwacza szyb we wtyczce pojawia się prąd (sprawdzałem miernikiem). Sam interesuje się zamontowaniem takich sprysków, tym bardziej że mam chyba ułatwione zadanie :). Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się czy dysze z modelu 3BG będą pasowały do 3B? głównie chodzi mi o montaż ich do ślizgów, noi zaślepki w 3B wysuwają się razem z dyszą a w 3BG chyba opuszczają. Czy mając dysze z 3BG można to jakoś przykręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wykonałem instalację spryskiwaczy lamp i wszystko działa prawidłowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom3476 dzięki za poprzedni foto mocowania spryskiwaczy :)

Jeżeli możesz i nie sprawi Ci problemu, zrobienie kilku dodatkowych fotografii spryskiwaczy - chodzi mi o widok zewnętrzny tzn tak jak to wygląda na zderzaku i jeszcze jak wygląda otwór wycięty w zderzaku :)

 

i jeszcze jedno czy zaślepki od skody będą pasowały do passata czy będzie trzeba kupić oryginały (jeśli tak to proszę o numer kat. i przybliżoną cenę)

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw (spryskiwacze + zaślepki +pompka) od skody na allegro kosztował mnie 190zł . Zaślepki pasują do passata.

 

min_11fd4.jpg

 

min_2caab.jpg

Edytowane przez ziom3476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom3476 Dzięki poraz kolejny :)

 

Chyba ostatnie pytania przed montażem:

-czy po zdjęciu zderzaka będą widoczne miejsca w których trzeba wyciąć otwory dla spryskiwaczy

-czy posiadając spryskiwacze zbiornik pompkę przewody, będzie mi jeszcze coś potrzebna - nie liczę pracy, narzędzi, czasu itd., itp.

 

Ja spryskiwacze od skody kupiłem u TEGO sprzedawcy stosunkowo tanio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziom3476

 

-czy po zdjęciu zderzaka będą widoczne miejsca w których trzeba wyciąć otwory dla spryskiwaczy

-czy posiadając spryskiwacze zbiornik pompkę przewody, będzie mi jeszcze coś potrzebna - nie liczę pracy, narzędzi, czasu itd., itp.

 

 

- Tak po zdjęciu zderzaka widać miejsca gdzie trzeba wyciąć otwory. Na początku najlepiej wywierć prostokąt wiertłem a potem wycinać ostrym nożem.

 

- Zaślepki :P , przekaźnik do pompki (jest on niezbędny ponieważ pompka popiera 5A w czasie pracy) oraz bezpiecznik. A co do zbiornika to potrzebne są dwa (jeden wygląda zupełnie jak ten standardowy ale ma dodatkowy otwór do połączenia z drugim, który jest umiejscowiony pod zbiornikiem wyrównawczym od chłodzenia) no chyba że masz więcej miejsca pod tym zbiornikiem standardowym to możesz kupić jeden duży. U mnie np. intercooler przeszkadzał i musiałem kupić dwa oddzielne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zbiornik, ponoć był zamontowany w B5 TDI więc powinien pasować, no bo w sumie co mogło być innego ?

 

Jak to wszystko będę robił postaram się zrobić foto - dla pokolenia ;P Jeśli pojawią się jakieś problemy, będę informował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Twoim poście na temat oryginalnej instalacji jest mowa o: - wtyczka wiązki 2 styki z dodatkowym mocowaniem styku 1J0 973 722 A. Niebardzo wiedzieć czemu ja mam taką u siebie już zamontowaną. Z początku myślałem, że to wtyczka od poziomu płynu spryskiwaczy którego niemam, ale okazuje się że jest inaczej. W momencie przytrzymania przycisku od spryskiwacza szyb we wtyczce pojawia się prąd (sprawdzałem miernikiem). Sam interesuje się zamontowaniem takich sprysków, tym bardziej że mam chyba ułatwione zadanie :). Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się czy dysze z modelu 3BG będą pasowały do 3B? głównie chodzi mi o montaż ich do ślizgów, noi zaślepki w 3B wysuwają się razem z dyszą a w 3BG chyba opuszczają. Czy mając dysze z 3BG można to jakoś przykręcić?

dysze od 3B są razem z zaślepką a w 3BG zaślepka jest połączona ze zderzakiem na sprężynkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy wiecie coś może na temat ceny takiej instalacji mam 3bg i lampy soczewkowe i ani kawałka spryskiwacza lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy wiecie coś może na temat ceny takiej instalacji mam 3bg i lampy soczewkowe i ani kawałka spryskiwacza lamp

używane spryski ok 250-300zł,z przewodami lub bez,zbiorniczek 120-200zł z pompkami, zderzak ok 300-600zł zaślepki nowe po 60zł/szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy wiecie coś może na temat ceny takiej instalacji mam 3bg i lampy soczewkowe i ani kawałka spryskiwacza lamp

 

u mnie wyszło tak:

- zderzak 500pln,

- komplet sprysków wraz z ze zbiorniczkiem i pompką około 350pln,

- sprężynki do klapek/zaślepek w zderzaku około 5pln za 2 szt,

- przekaźnik 603 50pln,

no i parę metrów kabla i inna drobnica (opisałem wszystko w poradzie - link w moim podpisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba jakiś inny zderzak nie jest tak że modyfikuje się ten orginalny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trzeba jakiś inny zderzak nie jest tak że modyfikuje się ten orginalny ???

orginalny ma wycięte dziury i ma fazkę na której zatrzymuje się zaślepka spryskiwacza,nie zrobisz sam tego,co innego w 3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trzeba jakiś inny zderzak nie jest tak że modyfikuje się ten orginalny ???

 

TAK wygląda zderzak do FLa z otworami na zaślepki a TAK z zaślepkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dużo jest roboty z wymianą zbiornika spryskiwaczy??

Co będzie trzeba zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy dużo jest roboty z wymianą zbiornika spryskiwaczy??

Co będzie trzeba zdemontować?

zderzak ,intercooler,a u mnie w 3BG jeszcze musiałem rozkręcić z lewej strony przednie mocowanie,bo 1 śruba jest daleko żeby go wyjąć,ale w 3B są inne zbiorniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności