Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

No akurat strasznie ciężko to używane znaleźć, powiedziałbym że wręcz nie mozliwe :( przeszukałem całe allegro, może nie wiem jak to wpisac ale nie ma żadnych, jakichkolwiek zaślepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko takie pytanie?

Czy ktoś rozwiązał taki problem, aby spryskiwacze reflektorów zadziałały nie za każdym razem, ale tylko co 4-5 raza spryskania szyb?

 

Po pierwsze jest to duża oszczędność płynu.

Po drugie, takie rozwiązanie jest montowane fabrycznie.

 

Tylko nie wiem jak uzyskać ten efekt, aby reflektory spryskiwało tylko co 4-5 raza spryskania szyb?

 

kolego nie wiem jak w innych autach ale w pasku po lifcie spryskiwacze lamp włączają się za każdym razem jeśli spryskujesz szybę przednią dłużej niż mniej więcej 2 sekundy

jeśli psikasz (psik, psik, psik) to spryski lamp nie zadziałają a jak przytrzymasz manetkę dłużej to psiknie również i na lampy

poza tym na lampy nie leci płyn tak długo jak psikasz na szyby tylko wysuwają się dyszę, spryski robią psik na lampy i chowają się spowrotem w zderzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mógłby mi ktoś podać numer tej zaślepki spryskiwacza co jest w B5 3B i ile ona może kosztować?? Heh do swoich soczewek załozyłem hidy i nakleje tą zaślepkę to może niebiescy nie będą się czepiać jak zobaczą zaślepkę, chyba ze każą pokazać ze działa i wtedy juz bedzie gorzej:d

Chodzi mi o taką jak jest na 1 stronie w 2 poście.

 

 

na allegro można kupić dwie nowe dysze razem z zaślepkami za 70 zł komplet :) tu akurat za 99 zł ale widziałem za 70 http://www.allegro.pl/item564057089_spryskiwacze_reflektorow_lamp_audi_skoda_itp.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te spryskiwacze te co podales to sa do skody. moze i by pasowaly do passata ale po przerobkach. O ile wiem te dysze sa zamontowane w pozycji lezacej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Math13
Tu masz post (prawie z rozwiazeniem fabrycznym) http://forum.vw-passat.pl/showpost.p...3&postcount=32

 

kolego nie wiem jak w innych autach ale w pasku po lifcie spryskiwacze lamp włączają się za każdym razem jeśli spryskujesz szybę przednią dłużej niż mniej więcej 2 sekundy

jeśli psikasz (psik, psik, psik) to spryski lamp nie zadziałają a jak przytrzymasz manetkę dłużej to psiknie również i na lampy

poza tym na lampy nie leci płyn tak długo jak psikasz na szyby tylko wysuwają się dyszę, spryski robią psik na lampy i chowają się spowrotem w zderzak

 

Dziękuję kolegom midqard i Mr. X za podpowiedzi.

 

Faktycznie przeglądałem ten post, ale nie wiedziałem, że jest to rozwiązanie prawie fabryczne i można je zastosować u mnie.

Teraz tylko muszę odszukać gdzie w moim aucie jest przekaźnik i jaki obecnie mam przekaźnik. Poza tym, czy da sie zastosować sugerowany: przekaźnik nr 192 (1J0 955 531 A) - bo mam fabrycznie czujnik deszczu.

No i będę musiał odszukać punkty A51 i A52.

Najbardziej obawiam się, czy znajdę położenie tego przekaźnika i tych 2-uch punktów.

Moje auto to VW Touareg z 2008 roku i położenie tych elementów może być zupełnie inne niż w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a no. zasugerowalem sie jego pierwszym postem ...za ma vw z usa... sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No akurat strasznie ciężko to używane znaleźć, powiedziałbym że wręcz nie mozliwe :( przeszukałem całe allegro, może nie wiem jak to wpisac ale nie ma żadnych, jakichkolwiek zaślepek.

Ciężko - chyba nie tak do końca. Na aledrogo są aukcje na których są sprzedawane:

1. http://www.allegro.pl/item572053341_passat_b5_zaslepka_spryskiwacza_reflektora.html

2. http://www.allegro.pl/item561517820_vw_passat_b5_klapka_zaslepka_spryskiwacz_zderzak.html

Życzę powodzenia z rzeźbieniem. Ja też się przymierzam. Na razie są lampy, zbiornik, pompka, spryskiwacze ze skody, przewody. Brak przekaźnika 603 - czekam aż na alledrogo stanieją ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko - chyba nie tak do końca. Na aledrogo są aukcje na których są sprzedawane:

1. http://www.allegro.pl/item572053341_...eflektora.html

2. http://www.allegro.pl/item561517820_...z_zderzak.html

Życzę powodzenia z rzeźbieniem. Ja też się przymierzam. Na razie są lampy, zbiornik, pompka, spryskiwacze ze skody, przewody. Brak przekaźnika 603 - czekam aż na

alledrogo stanieją

 

tylko, że podałeś linki do zaślepek sprysków od b5 po lifcie a poruszony został temat zaślepek sprysków do paska sprzed liftu ;)

ponadto nie bawił bym się w rzeźbę zderzka w passacie po lifcie bo i tak nie wyjdzie jak fabrycznie (fabrycznie zaślepka w b5fl jest na równi ze zderzakiem - jak widać na force z pierwszego linku jaki podałeś) tylko kupował bym cały z zaslepkami (sam tak zrobiłem)

fakt za przekaźnik 603 wołają ale mi udało się kupić za 50pln ;)

możesz poszukać przekaźnik 192 zamiast 603 (różnica taka, że 192 obsługuje również sensor deszczu a 603 nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że podałeś linki do zaślepek sprysków od b5 po lifcie a poruszony został temat zaślepek sprysków do paska sprzed liftu ;)

ponadto nie bawił bym się w rzeźbę zderzka w passacie po lifcie bo i tak nie wyjdzie jak fabrycznie (fabrycznie zaślepka w b5fl jest na równi ze zderzakiem - jak widać na force z pierwszego linku jaki podałeś) tylko kupował bym cały z zaslepkami (sam tak zrobiłem)

fakt za przekaźnik 603 wołają ale mi udało się kupić za 50pln ;)

możesz poszukać przekaźnik 192 zamiast 603 (różnica taka, że 192 obsługuje również sensor deszczu a 603 nie)

Hmm. no tak Sorry. Zmyliła mnie ta sprężynka

(bo chyba w B5 3B takowej nie ma??)

Cóż, do końca moja koncepcja była taka - by rezać zderzak i zrobić go taj jak wygladało to przed liftem. Wasze sugestie jednak skłaniają mnie do zakupu zderzaka (na aledrogo są ze dwa razy droższe niż te bez otworów na spryski), więc koszt będzie spory :-(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. no tak Sorry. Zmyliła mnie ta sprężynka

(bo chyba w B5 3B takowej nie ma??)

Cóż, do końca moja koncepcja była taka - by rezać zderzak i zrobić go taj jak wygladało to przed liftem. Wasze sugestie jednak skłaniają mnie do zakupu zderzaka (na aledrogo są ze dwa razy droższe niż te bez otworów na spryski), więc koszt będzie spory .

 

dokładnie w 3b zaślepki opierają się o zderzak i nie ma problemu by przerobić zderzak bez sprysków na taki ze spryskami, niestety w 3bg nie jest to już takie proste gdyż zderzak ma rant w otworach na zaślepki by zaślepki były w jednej płaszczyźnie razem ze zderzakiem

sądzę, że było by cholernie ciężko wyciąć idealnie otwory pod zaślepki w zderzaku wraz z wykonaniem rantu jak fabrycznie

sprężynka w zaslepkach zderzaka 3bg jest po to by wróciła ona na swoje miejsce po schowaniu sie sprysku, w 3b zaślepka mocowana jest do spryskiwacza i jak sprysk się podnosi i opada to razem z zaślepką

owszem można kupić zaślepki z kawałkiem zderzaka jak w linku pierwszym, który podałeś a później rzeźbić u siebie

kompletny zderzak w bardzo dobrym stanie to koszt około 300-600pln zarówno z zaślepkami jak i wersja bez zaślepek (owszem można kupic taniej ale wtedy prawdopodobieństwo niskiej ceny jest spowodowane uszkodzeniem zderzaka)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A niemoznaby zrobic w b5fl tak jak jest w przedlifcie i uzyc np takiego zestawu?

http://www.allegro.pl/item568595891_...torow_kpl.html

 

zapewne można ale było by dużo rzeźby z przymocowaniem sprysków (oryginalnie w 3bg są przykręcane do przedniego pasa) tak by były pod odpowiednim kątem

ja tam bym się do takich rzeczy nie brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko w temacie.

Czy przekaźnik 1J0 955 531 (taki znalazłem) różni się czym od 1J0 955 531 A (taki podali mi w ASO do mojego modelu).

Oba występują pod oznaczeniem 192.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanko w temacie.

Czy przekaźnik 1J0 955 531 (taki znalazłem) różni się czym od 1J0 955 531 A (taki podali mi w ASO do mojego modelu).

Oba występują pod oznaczeniem 192.

 

bo bez literki A został wycofany z produkcji w dniu 01.10.2006 a zastąpiony został z literką A i zgadza się oba mają nr 192 więc możesz śmiało kupić uzywkę bez literki A bo nowy w aso kosztuje ponad 42€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy da radę zamontować to co podał koelga Hudzior?? http://www.allegro.pl/item568595891_...torow_kpl.html

Cena jest dość atrakcyjna, a jak miałbym kupić same zaślepki za 100zł to może lepiej kupić taki zestawik?? I mam pytanie czy w orginalnym zbiorniczku do spryskiwaczy jest mozliwość umieszczenia dodatkowej pompki??

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz 3BG to naprawde ciężko będzie i te nieorginalne zaślepki będą źle wyglądać,co do pompki to da się zamontować dodatkową ,ja mam nową na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zderzaka drugiego nie kupię bo mi się wogole nie opłaca. Lampy i tak codziennie wycieram a te spryski to chcę założyć dla niebieskich i na przeghąd zeby się nie czepiali. Nawet myślałem nad samymi zaślepkami z 3B zeby wygladało jakby spryski były:) . A ja tak, mam 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności