Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

W 3B wystarczy odkręcić koło, nadkole i pod maską zdjąć plastikową osłonę przy korku wspomagania, trzy śruby i zbiornik wyjęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nadzieje że od strony elektronicznej nie będzie to skomplikowane!

Nie zapeszam, jak dokonam montażu od strony mechanicznej to zdam foto relację!

 

Oby Operacja Zakończyła Się Sukcesem...

 

Panowie - Po Raz Kolejny DZIĘKI

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podłączyć pompkę reflektorów pod manetkę wycieraczek to najłatwiej jest podpiąć ją bezpośrednio do akumulatora przez przekaźnik, który będzie uruchamiany z tych kabli co idą do pompki szyb. W tym przypadku cała instalacja zamyka się pod maską. A jeśli chcesz to zrobić na oddzielny przycisk w kabinie (ja tak mam) to robisz podobnie, podłączasz zasilanie pompki reflektorów do akumulatora przez przekaźnik, który w tym przypadku będzie uruchamiany przyciskiem. I tu już musisz przeciągać kable do kabiny (najłatwiej jest przez nadkole).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz podłączyć pompkę reflektorów pod manetkę wycieraczek to najłatwiej jest podpiąć ją bezpośrednio do akumulatora przez przekaźnik, który będzie uruchamiany z tych kabli co idą do pompki szyb. W tym przypadku cała instalacja zamyka się pod maską. A jeśli chcesz to zrobić na oddzielny przycisk w kabinie (ja tak mam) to robisz podobnie, podłączasz zasilanie pompki reflektorów do akumulatora przez przekaźnik, który w tym przypadku będzie uruchamiany przyciskiem. I tu już musisz przeciągać kable do kabiny (najłatwiej jest przez nadkole).

ja miałem podłączone bezpośrednio pod aku i do pompki sprysków szyb ,włącznik w kabinie, i miałem duży spadek prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem podłączone bezpośrednio pod aku i do pompki sprysków szyb ,włącznik w kabinie, i miałem duży spadek prądu

 

Może dałeś za mały przekrój kaba, bo ta pompka od reflektorów pobiera 5A czyli więcej od tej małej, albo dałeś za mały przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra To jeszcze jaki przekaźnik zamontowaliście?

Jakie przewody - węże/wężyki będą mi potrzebne:

  • przekrój
  • wzmacniane/normalne
  • ilość metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik powinien być zawsze większy od pobieranego prądu czyli jak pompka ciągnie 5A do jest potrzebny od 10A w górę, a co do kabla to 1,5 - 2 mm , długość raczej trudno określić zależy jak będziesz podłączał i gdzie kładł wiązkę. Wężyki na płyn to jeśli masz jeden duży zbiornik to musisz tylko połączyć dwa spryskiwacze przez trójnik z pompką, a średnica taka jak wyjście pompki. Możesz kupić wzmocnione (ja takie mam bo były w zestawie), ale całkowicie wystarczą też zwykłe przeźroczyste wężyki które można kupić w sklepie ogrodniczym.

Edytowane przez ziom3476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Mistrzowie,

potrzebuje info gdzie mogę dostać szybko złączki do spryskiwaczy i ile może to kosztować?

ASO SKODA/VW ewentualnie ile kosztują całe przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo Mistrzowie,

potrzebuje info gdzie mogę dostać szybko złączki do spryskiwaczy i ile może to kosztować?

ASO SKODA/VW ewentualnie ile kosztują całe przewody?

 

poczytaj sobie moją PORADĘ montażu spryskiwaczy lamp, tam są numery potrzebnych wszystkich części w jakie trzeba się zaopatrzyć

wystarczy zadzwonić do ASO i spytać się o aktualne ceny podanych przeze mnie części

życzę powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo Mistrzowie,

potrzebuje info gdzie mogę dostać szybko złączki do spryskiwaczy i ile może to kosztować?

ASO SKODA/VW ewentualnie ile kosztują całe przewody?

 

Chodzi ci o te zaciski na śrubkę ?? Jeśli tak to w każdym sklepie motoryzacyjnym mają takie po 2 zł do przewodów paliwowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi ci o te zaciski na śrubkę ?? Jeśli tak to w każdym sklepie motoryzacyjnym mają takie po 2 zł do przewodów paliwowych.

 

można i na śrubkę ale takie złączki w aso nie są wcale drogie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można i na śrubkę ale takie złączki w aso nie są wcale drogie ;)

 

Dzisiaj przybyły spryskiwacze, postanowiłem zrobić to na złączkach :) będzie ładnie i estetycznie.

Mam nadzieje że w skodzie takie coś dostane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przybyły spryskiwacze, postanowiłem zrobić to na złączkach :) będzie ładnie i estetycznie.

Mam nadzieje że w skodzie takie coś dostane :)

 

oto lista z numerami części z etki do paska z roku 1999:

 

spryski99_1.JPG

spryski99_2.JPG

spryski99_3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem spryskiwacze :)

Od razu wielkie podziekowania dla Mr.X za wskazówki.

 

Dorezanie spryskiwaczy przeprowadziłem w 2 etapach: 1 etap to dolozenie dysz, przewodów, pompki, zderzaka a 2 etap to zabawa w "elektryka" :D

Wszystkie czesci sa juz wymienione w poscie Kolegi Mr.X (na dole w jego podpisie) wiec ja nie bede dublował.

 

Nie zamontowałem układu (elektryki) takiego jak Kolega ma w swoim opisie (bo mnie grzebanie w przekaznikach troche odstraszyło) ale zamontowałem oto taki układ:

 

Na poczatek zdjecie spryskiwacza (strona prawa) i miejsce na przetwornice. Wiele osób kombinuje gdzie by ja z tej strony wcisnac (przeciagaja az prawie do filtra kabinowego, przyklejaja do filtra pow. itd.) oto moje rozwiazanie: URL%5DDSC00155.JPG

65E53wLYOIX8f6QpwuaiSQ?authkey=XJJvXreZtsg&feat=directlink

 

dalej montaz "elektryki" ;) przebieg kabla. Oczywiscie kabelek juz po ulozeniu jest w rurce oslonowej plastikowej. kpmX4q6aYyVYwBNPGCkafA?authkey=XJJvXreZtsg&feat=directlinkmy.php?image=dsc00144rp0.jpgurl%5Ddsc00144.jpg

 

Montaz juz w kabinie: bezpiecznik :)lBZ-cfTvj72scMdwdJymiQ?authkey=XJJvXreZtsg&feat=directlink oraz połaczenie do zasilania. DPRRxPfvgHp8ooXhKI9Y6A?authkey=XJJvXreZtsg&feat=directlink

DSC00160.JPG

dsc00161.jpg

kabelek od bezpiecznika podłaczyłem pod punkt "30" - patrz schemat Mr.X. Ten punkt widać nawet na zdjeciu.

 

..a włacznik w najblizszym czasie bedzie wymieniony :P

DSC00155.JPG

dsc00144.jpg

DSC00160.JPG

dsc00161.jpg

Edytowane przez midqard
wstawianie zdjec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Math13

Witam.

 

Ja również przymierzam sie do uruchomienia spryskiwaczy w moim VW z USA.

Z zainteresowaniem przeczytałem wszystkie posty na ten temat i bardzo mi pomogły

 

Zderzak, zbiornik na 2 pompki, przewody płynu: wszystko już jest zamontowane.

 

Mam tylko takie pytanie?

Czy ktoś rozwiązał taki problem, aby spryskiwacze reflektorów zadziałały nie za każdym razem, ale tylko co 4-5 raza spryskania szyb?

 

Po pierwsze jest to duża oszczędność płynu.

Po drugie, takie rozwiązanie jest montowane fabrycznie.

 

Tylko nie wiem jak uzyskać ten efekt, aby reflektory spryskiwało tylko co 4-5 raza spryskania szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mógłby mi ktoś podać numer tej zaślepki spryskiwacza co jest w B5 3B i ile ona może kosztować?? Heh do swoich soczewek załozyłem hidy i nakleje tą zaślepkę to może niebiescy nie będą się czepiać jak zobaczą zaślepkę, chyba ze każą pokazać ze działa i wtedy juz bedzie gorzej:d

Chodzi mi o taką jak jest na 1 stronie w 2 poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mógłby mi ktoś podać numer tej zaślepki spryskiwacza co jest w B5 3B i ile ona może kosztować?? Heh do swoich soczewek załozyłem hidy i nakleje tą zaślepkę to może niebiescy nie będą się czepiać jak zobaczą zaślepkę, chyba ze każą pokazać ze działa i wtedy juz bedzie gorzej:d

Chodzi mi o taką jak jest na 1 stronie w 2 poście.

 

3B0 807 937 A GRU - nakładka str lewa cena ok. 70zł

3B0 807 938 A GRU - nakładka str prawa cena j.w.

3B0 807 947 - sprężyna napinająca szt 2 cena ok. 5zł/szt

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Trochę drogo sobie za to życzą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukasz używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności