Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

No i wygląda na to, że i mnie dopadło psia mać. :( Dziś rano czujniki jeszcze działały bardzo dobrze, ale wieczorem jak parkowałem pod domem to wariowały. Z tyłu i z przodu żadnej przeszkody, a one pipczą bez ładu i składu. Najczęściej było szybkie pikanie lub sygnał ciągły.

 

Jedyne co się zmieniło od rana, to to, że trochę bardziej się zabrudziły od tego syfu co jest na ulicach. Ale nie ma tego aż tak dużo, żeby według mnie aż tak szalały. Czyżby były tak bardzo wrażliwe?

 

Jak poznać, który czujnik pada (jeśli to jest przyczyną)? Podłączyć Passika pod VAGa, czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyć Passika pod VAGa, czy coś?

 

VAG dokładnie powie który czujnik jest chory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie czujniki wariuja przy niskiej temperaturze (piszcza w roznych konfiguracjach), a vag nie zglasza zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że B6 ma problem z czujkami parkowania. 90% postów to b6 i problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę, że B6 ma problem z czujkami parkowania. 90% postów to b6 i problemy.

 

Ja bym powiedział ,ze 100% postów dotyczy Passata B6 bo gdybyś kolego nie zaczaił to jesteś w dziale B6 :)

Swoją droga ja też mam 2 czujki chromowane do wymiany.Nawet już zakupiłem na Allegro po 80zł nowszego typu z oznaczeniem R.Widać,że ceny chromów na Allegro poszły do góry.Po niedzieli wymiana.

Edytowane przez raver32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w przedmin grillu to na spokojnie 20 min roboty. Sama przyjemność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo, nie zauważyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy przy fabrycznych czujnikach parkowania można zwiększyć ich głośność i włączyć lub wyłączyć funkcję samoczynnego ściszania się radia, gdy wrzucam wsteczny?

 

Ciekawe opcje,ale jak dlamnie glosnosc jest ok . Sygnal cichnie jak zatrzymamy sie w bezruchu przy przeszkodzie na jakis czas . Co do radia ,to normalnie sygnaly parktronika nie sciszaja umnie radia . Co innego jak jest problem i parktronik wydaje ciagle sygnaly , wtedy bym to zciszyl napewno .

 

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

 

Jak najbardziej można regulować głośność.

Skala jest chyba 8-mio poziomowa.

Oczywiście osobno przód i tył.

Nie jestem pewien czy można zmieniać nawet barwy dźwięków.

 

Wyciszenie radia też jest do regulacji.

Włączyłem u siebie wyciszenie, ale radio nie ścisza się...

W golfie mogę regulować to przez radio.

 

 

Wszystko za posrednictwem fejsa ?

 

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

 

VAG dokładnie powie który czujnik jest chory

 

VAG-a jeszcze nie mam , czy opisane jest to gdzies co i gdzie sprawdzic ?

 

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

 

Swoją droga ja też mam 2 czujki chromowane do wymiany.Nawet już zakupiłem na Allegro po 80zł nowszego typu z oznaczeniem R.Widać,że ceny chromów na Allegro poszły do góry.Po niedzieli wymiana.

 

Podaj na PM nik sprzdajacego te chromowe ,jesli bedzie ok po wymianie . Oczywiscie jesli mozesz i to nie tajemnica .

Czy kupiles same czujniki , czy z ta guma ktora sie na nie zaklada ?

Czy oznaczenie za numerem czesci R czy inne ma znaczenie jakies ?

Moze im nowsze wydanie i inna litera tym trwalsze sa ?

 

Ja obecnie na czujnikach nie mam takich gum .

 

Wczesniej z chromowego zszedl ten chrom caly . Pomalowalem lakierem w kolor auta i bylo ok . Az do niedawna ,teraz z drugiego schodzi . Inaczej bo chrom na nim napecznial ,popekal i jak zerwalem go to pod tym byla jakas substancja . Jakby zebrala sie tam sol w postaci twardawej substancji . Teraz parktronik po chwili wstecznego juz piszczy i mryga , jak poswieci na czujniki slonce to troche dzialaja ,ale to chwile . Wczesniej dopiero deszcz lub snieg powodowal takie problemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj rano oczyściłem czujniki z syfu drogowego (może niecały mikron grubości tego był :D;) ) i w dzień działały bez problemu. Wieczorem złapał mróz i każde włączenie wstecznego powodowało ciągły pisk niezależnie od tego czy była przeszkoda czy nie. :taksobie

 

Mróz mrozem, ale czujniki powinny działać. Ja rozumiem, że elektronika działa gorzej w niskich temperaturach, ale w takim razie wychodzi na to, że w zimie lepiej nie parkować, jak ktoś się przyzwyczai do czujnika. ;)

 

Tak, czy inaczej w ciągu najbliższych dwóch dni Passik wędruje na wymianę rozrządu więc podłączę go do kompa przy okazji i wszystko będę wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luis_gik

witam szanownych kolegów. właśnie stałem się posiadaczem B6. z dużym zainteresowaniem prześledziłem cały wątek dotyczący parktronic. widzę że jest tu sporo osób posiadających dużą wiedzę dlatego proszę o pomoc. w zakupionym aucie mam parktronic przód i tył ale żaden nie działa :(. w przeciwieństwie do innych osób u których coś tam mruga piszczy itd u mnie nic :( proszę o podanie możliwych przyczyn. czy parktronic można gdzieś wyłączyć na stałe w ustawieniach czy coś?? nadmienię że mam navi RNS510 (czy praca czujników jest graficznie przedstawiana na wyświetlaczu navi??) może tam coś się ustawia. Nadmienię że znalazłem w kabinie w skrzynce bezpieczników dwa bezpieczniki odpowiedzialne za parktronic i są ok. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luis_gik a przycisk od parktronica (P przy gałce od biegów) świeci się czy miga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakis czas temu mialem tez podobne problemy, miganie P naprzemian z piszczeniem stalym . Kolor P nazmiane zolty i czerwony . Wydawalo mi sie ze to chromowy bo jakos ten chrom sie wybzdyczyl/pekl i pod spodem byla taka substancja jak skrystalizowana sol . Zerwalem caly chrom ,zdrapalem ta sol i jak dotad gra . Nawet kiedy auto bylo usyfione to nie piszczalo wcale .Wiem ze to nie rozwiazanie stale ,ale tymczasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy ktos spotkał sie z tym

http://allegro.podroze.onet.pl/czujn...489690801.html prosze o odpowiedz

 

Kolego, lepiej nie eksperymwntować w tej materii (wiercenie otworów w zderzaku itd). Jeśli chcesz czujniki dokładane, to polecam Valeo, zestaw z podobnym wyświetlaczem; kosztuje ok 100zł więcej niż ten wskazany przez ciebie, ale z pewnością nie zawiedze cię. Zakładałem już trzy takie zestawy (1xpassat + 2xjetta). Działało wszystko bez problemów!

Trzy kabelki do podłączenia: (+) pod lampę wstecznego (nie wywala błędu żarówki) oraz masa i (+) pod zapalniczkę w bagażniku. Moduł w przypadku kombi można zamocowac pod podłoga bagażnika, bliżej oparć siedzeń - jest tam bardzo dużo miejsca.

Malowałem czujki pod kolor auta - nie zakłóciło to ich działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie model 632002. Ma 4 sensory na tył + wyświetlacz (niebieskie podświetlenie pasuje do oświetlena VW). Można dodać kolejne 80zł i masz opcję na przód i tył (632004), np. tutaj:

http://moto.allegro.pl/czujniki-parkowania-cofania-valeo-632004-promocja-i1464719019.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FEDWO czy o takich mówisz

http://allegro.podroze.onet.pl/czujnik-parkowania-valeo-na-prezent-promocja-i1493485638.html a jest jakas inna opcja nie mam navi mam ten mniejszy wyswietlacz rcd 300 chyba

polecam tego Allegrowicza miły kontakt szybka transakcja i wysyłka w odpowiednio zapakowanym kartonie i żeby nie było OT to te czujniki ma mój kolega w altei i działają ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności