Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wrzuce wsteczny to mi cały czas jednostajnie piszczy, z tym że czasami normalnie pika jak podjeżdzam do przeszkody. Mój mechanik podłączał komputer ale nie było żadnych błędów. Raz działa bezproblemowo a czasami piszczy. Dziwi mnie tylko fakt że nie ma żadnych błędów w Kompie. Co może być nie halo?

Jeden z czujników niklowanych na grilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co i jak mogę tam sprawdzić? Na co powinienem zwrócić uwagę? Niestety nie znam sie na tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, to jak moge je wizualnie sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pojawiają się pęcherzyki, choć nie zawsze. Opcja dla ciebie to zakup jednego i podmiana. Akurat te są dość łatwe w wymianie.

 

A najlepsze rozwiązanie podłączyć się pod kompa i sprawdzić który ma blisko do przeszkody. W zasadzie to najdokładniejsza opcja diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, będe działał. Na pewno napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czujniki działąją tzn pokazuja odległość prawidłowo, coś jest nie tak z modułem. Mój mechanik obiecał załatwić oryginalny soft volkwagena i spróbować całkowicie zresetować i wgrać na nowo soft do modułu czujników. Nie wiem ale obawiam się że może być uwalony cały moduł. Ale komunikacja z nim jest.Zobaczymy we wtorek.

 

P.S.

Czy jest możliwość wyłączenia jednego czujnika? Pokazałem mu że jeden czujnik jest lekko obity, jakby od kamyczka. Mechanik jak miał podłączony komputer to widziałem że czujniki 3 pokazują 255cm a jeden 25. I to ten na niklowanym grillu który ma taki ślad po kamyczku. Jak go zapytałem to powiedział że on go wyłączył żeby sprawdzić jak będzie to działać i dlatego tak pokazuje, ale nadal było tak samo więc go wykluczył. Troszkę mnie to dziwi bo czytałem że ponoć nie da się go wyłączyć. Sprawdzał tylko przód bo od tyłu to ponoc inny sygnał jest jak tłumaczył. Może to być prawda?

Edytowane przez Bashful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się problem z czujnikiem, gdy jest mokro, pada, samochód zmoknie to jak włączam czujniki to mam ciągły dźwięk dotyczy to tylko przednich czujników z tylnymi jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hsv! hehe chyba mamy auta z tej samej linii :manga od kilku dni mam to samo. Czujnik przedni wydaje ciągły pisk. Czasami działa normalnie. Pojawiło mi się to po pierwszym śniegu. Odśnieżyłem i wyczyściłem czujniki ale problem pozostał. W 8 na 10 przypadków piszczy w pozostałych dwóch działa dobrze :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, te z chromem "zaciągają" wilgoci i wywala błąd, lub widzą przeszkodę, ja jeden już wymieniałem, a teraz drugi ogłupiał :(

zauważyłem, że jak go docisnę to sygnał ustaje, może trzeba będzie coś pokombinować ;) Starego nie wyrzuciłem, spróbuję go podkleić (tzn, ten kapsel chromowany), lub napchać wazelinki, pobawię się i zobaczymy jaki efekt.

Pozdrawiam

ps. wiem, że czujniki po "akcji" były wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli norma, bo też tak miewam.

Nawet jak kupowałem auto w styczniu to piszczały non stop.

Noc w garażu i wszystko chodzi jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też wczoraj wariowały,

 

odkułem lód i jest gitara

 

zaznaczam ze w lato wymieniałem jeden chromowany z przodu bo się rozwarstwił chrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

user78 zgadzam się z tobą :D

 

Jakieś zwarcie się tam robi, zastanawiałem się czy nie rozebrać przodu i nie poszukać usterki. Ale widzę ze już próbowaliście i nic to nie dało.

Ja parkuje paska w garażu wiec jak już zaparkuje on obeschnie to jest dobrze.

Edytowane przez hsv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak już zaparkuje on obeschnie to jest dobrze
tak jak napisałem ... robi się przerwa między chromem, a czujnikiem, trzeba pokombinować.

ja spróbuję, słyszałem o klejeniu chromu z czujnikiem, ale to jest jeszcze do dopracowania.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w serwisie na ostatnim przelądzie gwarancyjnym na 45 tys km i tez zgłosiłem, że coś mi się dzieje z czujnikami "szaleją cały czas", Panowie z serwisu umyli auto, samochodzik postał troszke w serwisie podczas wymiany olej itd..., i okazało się, że wszystko jest oki z czujnikami, komputer nie wykazał, żadne usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak tylko zacznie się coś dziać, to koniecznie wróć do nich i niech naprawią, a wystarczy tylko lekki mrozik, lub troszkę deszczu (wilgoci).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zlokalizować ten uszkodzony czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak zlokalizować ten uszkodzony czujnik ?
no nie ukrywam, że widać go pięknie w vcds-ie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pojawił się problem z czujnikiem, gdy jest mokro, pada, samochód zmoknie to jak włączam czujniki to mam ciągły dźwięk dotyczy to tylko przednich czujników z tylnymi jest ok.

 

Mam to samo tak od pierwszych opadów śniegu i gdy większy mróz a wcześniej pięknie działały więc to może nie wina czujników tylko lód tam gdzieś jest i czujnik widzi to jako przeszkodę?

1-Czy tak już będzie do wiosny??

2-Czy to norma w b6???

3-Czy można jakoś temu przeciwdziałać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo tak od pierwszych opadów śniegu i gdy większy mróz a wcześniej pięknie działały więc to może nie wina czujników tylko lód tam gdzieś jest i czujnik widzi to jako przeszkodę?

1-Czy tak już będzie do wiosny??

2-Czy to norma w b6???

3-Czy można jakoś temu przeciwdziałać???

 

Zdrap nikiel ze środkowych czujników frontowych i masz spokój.

Nowe są konstrukcyjnie poprawione i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę z innej beczki, czy da się w jakiś sposób okleić folią (tą co zmienia kolor samochodu) czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności