Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kupiłem model PM85 tutaj:http://www.logic.eu/pl/oferta/czujniki-parkowania.html

Polecam te czujniki, są naprawdę super, montaż prosty, nie ma żadnego zbędnego wyświetlacza itp. Cena coś koło 290 z przesyłką. Wykonanie 1-sza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Użytkownik rofor pytał raczej o to jaki czujnik mu polecimy a temat poszedł trochę w innym kierunku.

Ja zamontowałem w moim Passacie B5 czujniki kupione na allegro za 108 zł o nazwie: Phantom i jestem z nich zadowolony. Są to czujniki z czterema sensorami i wyświetlaczem. Nie uważam żeby wyświetlacz (diodowy) wyglądał tragicznie jak ktoś wcześnie zasugerował - natomiast przydatne jest to że widać z której strony zbliża się "twarde". W momencie pokazywania odległości " 0 " na wyświetlaczu samochód stoi około 20 cm od przeszkody. Jak narazie nie miałem również problemu z jego działaniem podczas deszczu i śniegu.

Może ta krótka recenzje się przyda w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam

Masz rację kolego. Ja w swoim B5 kombi również zamontowałem czujniki zakupione na allegro a wcześniej w lagunie II i nigdy mnie nie zawiodły czy deszcz, śnieg i mróz. Natomiast oryginalne w B6 to masakra.....ostatnio mi piszczy jakby widział przeszkodę z przodu ze tych z tylu nie słyszę kontrolka nie na przycisku nie mruga ...ehh elektronika...zawodzi wtedy kiedy jest potrzebna najbardziej.

Co do montażu....montaż jest bardzo prosty i w zależności jak się chce go wykonać (zdejmować zderzak lub nie) mi zajmowało od 2 godzin do 5(kiedy zdejmowałem zderzak - Laguna II).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilos44

Witam. mój problem z czujnikami wygląda tak:

miałem rozwalony gril i oba czyjniki, zadzwoniłem do vw tam po nr, vin podali mi numery czujników jakie mają być 3C0 919 275R, tymczasem wygrzebałem jeden stary czujnik i mam na nim nr. z końcówką N. Teraz jakie czujniki powinienem zamontować, żeby było dobrze :confused:

ponoć te końcówki literowe ( R lub N ) mają znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie zeby podlaczyc wizualizacje parktronika do RNS 510 z jaka literka potrzebuje gateway i o jakim symbolu modul parktronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek (B6) też nie posiada czujników parkowania, lecz za rozsądną cenę chętnie bym je założył. Problem w tym, że chciałbym, aby były takie jak w orginale. Wielkie moje było zdziwienie, gdy w ASO Zasada powiedzieli, że nie nie podejmą się wymiany tylnego zderzaka na zderzak z czujnikami, bo nie ma gwarancji, że to zadziała.

Jeżeli ktoś z kolegów robił taką zamianę, to proszę o swoje opinie i ewentualne sugestie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem przód i tył. Do tego OPS czyli wyświetlanie na navi. Roboty sporo ale radości więcej. Tylny zderzak nawierciłem bo oryginalnie jest zaznaczone gdzie ma byc dokładnie. Oryginalne uchwyty na czujniki są przyklejane na taśmę dwustronną. Co do przedniego to gril i zderzak kupiłem, bo od razu pod spryskiwacze robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie założył czujniki - może ktoś polecić jakies fachowe miejsce w Warszawie gdzie można to za rozsądną kwote zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy rozsądna kwota?

Mnie kosztowało:

Moduł pod OPS 300PLN

Czujniki z wiązkami w zderzaki 230PLN

czujniki w grill 100PLN

Grill 180PLN

Zderzak przód 200 + malowanie

Przycisk 25PLN

Kabelki z kufatec 70Euro (około 280PLN) bez przesyłki.

Instalacja jakieś 3 dni z przerwami.

 

Razem zdrowo klocka przeskakuje ale jest jak w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wystarczą mi nieoryginalne ale sprawdzone i dobre czujniki tylko do tyłu. Słyszałem ze to koszt ok 200zł i o takie pytam. Ale szukam magika który to zrobi bo ani czasu ani smykałki do tego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł pod OPS 300PLN

masz rns 510? czujniki oryginalne? pokazuje Ci wszystko normalnie tak jak w fabrycznie? gdzie kupiles OPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czujniki oryginalne i pokazuje na rns wszystko jak trzeba :))) Jest kozacko.

Moduł OPS (3C8 919 475) na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam czujniki oryginalne i pokazuje na rns wszystko jak trzeba ) Jest kozacko.

Moduł OPS (3C8 919 475) na allegro

czyli jakbym kupil cos takiego http://www.allegro.pl/item936015318_parktronik_do_rns510_columbus_rns_mfd_ops_system.html

RCD 510 i gateway L powinno mi wszystko ladnie dzialac bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić takie czujniki do mojego passata

http://www.allegro.pl/item958983661_czujnik_parkowania_cofania_valeo_promocja.html

co o nich sądzicie?

Czy podłączenie zasilania pod lampe wstecznego nie bedzie powodowało błędu zasilania (spadek napięcia) wyśietlanego na wyświetlaczu

Trochę mnie dziś mechanik nastraszył że podłączeniu może pokazywać ze spalona jest zarówka.

Będę wdzięczny za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemcionet

witam koledzy podepnę się pod ten temat.

 

mam czujniki parkowania przód i tył oryginalnie zamontowane

i po włączeniu biegu wstecznego miga przycisk od czujników którym mogę je włączyć i wyłączyć słychać dźwięk że się włączają a chąc zaparkować nie wyświetla się nic ani nie wydaje innego dżwięku.

 

Jak to ma działać a może gdzie z tym jechać żeby to działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz popsute czujniki parkowania. Podłącz paska pod komputer o obejrzyj błędy. Możliwe że same czujniki się popsuły, albo część instalacji po prostu szwankuje. Ja przykładowo mam błędy w 3 czujnikach i też mam identyczny objaw.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uszkodzona była wiązka przy jednym z czujników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zVagowałem auto, gdyż dopadło mnie "niedziałanie parktronica"

 

pokazało mi błąd połączenia z czujką "front mid-left"

 

teraz pytanie takie:

jak stanę przed autem i będę patrzył na auto to jest to ta po prawej czy po lewej stronie rejestracji ?

 

zaznaczę ze własnie patrzac na samochód od przodu, prawa czujka ma odprysk chromu

 

z góry dzięki za pomoc

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strony podawane są z pozycji zza kierownicy.

Tak jak na kompie np. left rear door open, left mirror...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się podepne pod temat.

Czy ktoś może mi pomóc przed zimą miałem spieprzony czujnik parkowania przód chrom wymieniłem go kupując na allegro używany był okej ale znów chyba się zalał albo coś, ponieważ zrobiło się na nim wypuklenie. Czy jest na to jakiś myk aby tak to się nie robiło co jakiś czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności