Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się i ja do tematu czujników parkowania. Zamontowałem instalację złożoną z czujek VALEO na przód i tył ( można zaprogramować hak). Działają bez zarzutu.Koszt w kwietniu 08- 450,00zł , za założenie montażyści życzyli sobie 500,00zł (założyłem sam).Poniżej załączam foty.

 

dsc00114cr0.th.jpg

dsc00115ut3.th.jpg

dsc00117cv7.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjcia0058zb6.th.jpg

zdjcia0060ka0.th.jpg

 

Daje obiecane fotki niestety jakosc taka sobie. Pierwsza to widok z lusterka z miejsca z kierowcy druga jak jest zamontowany wyswietlacz na podsufitce nad tylka polka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Glupie pytanie a jak te lapki na wyswietlaczu działają ?:D tzn czym szybciej migaja tym przeszkoda jest blizej czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja montowałem czujniki sam. Moim zdaniem nie jest to zbyt trudne. Jeżeli masz smykałkę majsterkowicza to bez problemu. Jedna rzecz na którą należy zwrócić uwagę to znaczniki (strzałki umieszczone z tyłu czujnika) które muszą być skierowane w górę - inaczej układ działa niepoprawnie.

A tak wygląda wyświetlacz:

 

Mam dokładnie te same.

@StaruchPl Nie głupieje Ci przód? Mi czasami w czasie jazdy pika, szczególnie jak jadę blisko barierek.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glupie pytanie a jak te lapki na wyswietlaczu działają ?:D tzn czym szybciej migaja tym przeszkoda jest blizej czy jak?

jesli o moje pytales to masz wyswietlacz w metrach od chyba 2 od 0,3 i wtedy pokazuje P. Jest akustyczny i dodatkowo zwieksza sie liczba tych lampek przy 0,5 mruga juz na czerwono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Tak pytałęm o twoj... Ile taka przyjemnosc cie kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam 700 z montazem w ASO. Jedyna wada maja drobna zwloke okolo 1-2 sekund. np raz wpakowalbym sie w latarnie bo zawracalem na mega laczku i w momencie gdy sie zatrzymalem pokazalo mi przeszkode:) Ale subiektywnie sa dla mnie lepsze od tych ktore mam w pasku bo nie sa tak podadne na zabrudzenia i nie dostaja swira. Jutro jak znajde czas postaram sie zrobic lepsze jakosciowo foto w ciagu dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TC

Ja mam tylko zamontowany tył i włączają się one tylko w momencie włączenia biegu wstecznego. Z tego co się orientuję to niektóre czujniki montowane z przodu włączają się po naciśnięciu pedału hamulca oraz gdy wykryją przeszkodę. Może masz czujniki za bardzo przesunięte na bok i łapią nie przód tylko bok?

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TC

Ja mam tylko zamontowany tył i włączają się one tylko w momencie włączenia biegu wstecznego. Z tego co się orientuję to niektóre czujniki montowane z przodu włączają się po naciśnięciu pedału hamulca oraz gdy wykryją przeszkodę. Może masz czujniki za bardzo przesunięte na bok i łapią nie przód tylko bok?

Pozdrowienia.

Do centralki czujników parkowania idzie przewód gdzieś spod pedału hamulca.

Ale one mi głupieją na prędkości np 80km/h i mam pojedyńcze piknięcie gdzie nawet nie dotknąłem pedału hamulca.

Jako tymczasowe rozwiązanie założyłem wyłacznik na przewód (ten co idzie od hamulca) i problem zniknął.

Myśle że centralka może głupieć.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście głupieje centralka. Zwróć uwagę czy błąd wywołuje zawsze ten sam czujnik. Może jest on źle umieszczony. Jak wcześniej pisałem trzeba zwrócić uwagę aby strzałka umieszczona z tyłu na obudowie była skierowana do góry (przynajmniej tak jest u mnie).

W momencie montażu nie zwracałem na to uwagi i też miałem trochę podobny problem tzn. po włączeniu wstecznego biegu, pomimo że z tyłu kompletnie nic nie było czujnik co jakiś czas pikał i wyświetlacz pokazywał przeszkodę. Pomogło wyjęcie czujnika (zresztą sprawdzałem wszystkie) i ponowne - już prawidłowe zamontowanie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... rozważam montaż czujników parkowania i mam pytanie. Mama VW Passat B5 Variant i tylny zderzak schodzi w nim pod katem. Jak w takim przypadku montuje sie czujniki, zeby byly pionowo? Macie jakis sprawdzony sposob na montaż, żeby bylo i estetycznie i prawidlowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zakładałem ale w moim zestawie kupionym na allegro za okolo 79zl czujniki są tak wyprofilowane, ze niweluja lekko krzywiznę zderzaka. Ewentualnie chyba można je założyć w czarnej listwie na zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Sorki jestem starej daty i nie opcuje na codzien z internetem,nie moge znalesc szczegulowej informocji na temat zainstalowania czujnikow przy kombi.Niedawno nabylem wlasnie takie autko i chcialbym zainstalowac czujniki 2 z przodu i 4 z tylu,przed zakupem chcialbym sie dowiedziec czy sobie z tym poradze.Podajcie linka .Dzieki pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja w swoim B6 zrobilem tak-kupilem na allegro zderzak tylny w kolorze igla z czujnikami i instalacja za 300zl modul parkowania na 4 czujniki 150zl , znajomy mi podlaczyl za "flache" i wyglada pelen "oryginal";) do B5 tez tak polecam szukaj zdrerzaka z czujnikami lub samej dokladki do zderzaka i modulu najlepiej to wyglada,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jest maly problem niestety nie jestem w kraju takrze wszelkich info.musze wyszukac w necie,byc morze z elektrykiem nie bede mial problemu ale wolal bym zasiegnac wiedzy z forum,planuje dokonac zakupu czujnikow z alegro to nie problem,tylko dajcie mi namiar na link z kturego bym sie dowiedzial krok po kroku o zainstalowaniu,bo nie moge znalesc nic odpowiedniego.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jest maly problem niestety nie jestem w kraju takrze wszelkich info.musze wyszukac w necie,byc morze z elektrykiem nie bede mial problemu ale wolal bym zasiegnac wiedzy z forum,planuje dokonac zakupu czujnikow z alegro to nie problem,tylko dajcie mi namiar na link z kturego bym sie dowiedzial krok po kroku o zainstalowaniu,bo nie moge znalesc nic odpowiedniego.dzieki

Krok po kroku niestety nie znalazłem ale poczytaj tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=57400&highlight=czujniki+parkowania

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39600&highlight=czujniki+parkowania

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41861&highlight=czujniki+parkowania

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=56475&highlight=czujniki+parkowania

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) pozdrawiam

 

---------- Post added at 00:23 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

 

dzieki za linki ale nie dowiedzialem sie wlasciwie jak jest z przednim zdezakiem i ktura droga zostaly poprowadzone kable do centralki?czy musze go zdjac?tylni OK jest dojscie.zawsze ktos pyta o B6 i po chwili schodza z tematu.OK wiem jakie czujniki kupic!tylko prosze Was niech ktos wreszcie opisze to w jednym linku.W ostatnim moim aucie skodzie oktavi mialem problemy z zegarami jeden link wszystko zalatwil krok po kroku ze zdjeciami.Tutaj kazdy sie chwali ze to bardzo proste lecz niechcial bym szczelic gafy przy tak pieknym autku.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stwierdzil ze z przodu jest lepsze dojscie niz z tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a co z kablami czujnikow ktura droga pujsc w komorze silnika? a potem przez cala kabine gdzie najlatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności