Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam problem z czujnikami, po włączeniu wstecznego pika jak wściekły do tego na żółto pali się przycisk "P". Dziś chciałem przeczyścić wszystkie czujniki i niestety jeden z na tylnym zderzaku był ruchomy i wpadł do środka. Co mam w tej sytuacji zrobić? Czeka mnie chyba wycieczka do serwisu.

 

Pozdrawiam.

Ja mam to samo tylko ten przycisk to u mnie miga i sygnał ciągły przez kilka sek.po wł. wstecznego choć żadnej przeszkody nie ma a po tych kilku sek. kontrolka miga a czujniki nie widzą przeszkody ???

raz jest tak jak piszę a w innym dniu jest ok to nie wiem czy ten typ tak ma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem w poprzednim poście u mnie, również przycisk "P" miga na żółto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Źle napisałem w poprzednim poście u mnie, również przycisk "P" miga na żółto.

To mamy ten sam problem ale u mnie on nie zawsze się pojawia są dni kiedy czujniki działają poprawnie coś mi się wydaje że może jeden jest zepsuty i robi złą robotę? ale nie wiem na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To mamy ten sam problem ale u mnie on nie zawsze się pojawia są dni kiedy czujniki działają poprawnie coś mi się wydaje że może jeden jest zepsuty i robi złą robotę? ale nie wiem na 100%

 

Umnie miga naprzemian na zolto i czerwono ,dzwiek jest tez (slyszalny raczej z tylu) tylko inny wtedy niz normalnie . Widze ze wplyw na to ma pogoda ,deszcz ,snieg i czystosc auta z tylu . Ostatnio umylem czujniki czszotka miekka i spryskalem plynem do mysia szym pod cisnieniem . Kolejnego dnia bylo ok , nastepnie padal snieg z deszczem ,poszedl tam syf i znowu to samo .

 

Albo ktorys czujnik pada i lekkie zabrudzenie,snieg lub woda oslabia jego dzialanie . Albo nie wiem co jeszcze ,ale przeczyszczenie pomaga tylko ze do kolejnej jazdy wczasie kiepskiej pogody. Nie dzieje sie to co jazda ,tylko co ktoras .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umnie miga naprzemian na zolto i czerwono ,dzwiek jest tez (slyszalny raczej z tylu) tylko inny wtedy niz normalnie . Widze ze wplyw na to ma pogoda ,deszcz ,snieg i czystosc auta z tylu . Ostatnio umylem czujniki czszotka miekka i spryskalem plynem do mysia szym pod cisnieniem . Kolejnego dnia bylo ok , nastepnie padal snieg z deszczem ,poszedl tam syf i znowu to samo .

 

Albo ktorys czujnik pada i lekkie zabrydzenie,snieg lub woda oslabia jego dzialanie . Albo nie wiem co jeszcze ,ale przeczyszczenie pomaga tylko ze do kolejnej jazdy wczasie kiepskiej pogody. Nie dzieje sie to co jazda ,tylko co ktoras .

dokładnie u mnie dziś wszystko w porządku działa poprawnie a wczoraj nie działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dokładnie u mnie dziś wszystko w porządku działa poprawnie a wczoraj nie działało?

 

No tak tylko co to oznacza . Czy to normalne ze takie warunki pogodowe tak wplywaja na czujniki . Czy ktorys podupada i dlatego jest taki grymasny na zabrudzenia .

 

Dzwiek przy bledzie parktronika slychac z tylu bo zarowno modul jak i buzzer tego ukladu sa gdzies tam . Wydaje mi sie ze kiedy dziala poprawnie to dzwiek jest podawany przez glosniki tylne czy przednie L/R. Natomiast jak blad to dzwiek wyplywa z tego buzzera i jest inny ,niz ten normalny informujacy o przeszkodzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, jak to jest z wymianą czujnika w chromowanym grilu? wystarczy tylko wyciągnąć stary i wsadzić nowy? czy oprócz tego musze coś kalibrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moduł parktronika po taniości...

 

Odrazu to ? Mysle ze moze na poczatek jednak czujnik ktorys .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianB5

Pamiętajcie, że w B6 była akcja na wymianę kompletu czujników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki wystarczy tylko wymienić. Plug & Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze moze na poczatek jednak czujnik ktorys

 

Wkleiłem link dla chcących dołożyć parktronik... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pamiętajcie, że w B6 była akcja na wymianę kompletu czujników

 

Nie wszyscy sa na to wpisani .

 

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

 

Wkleiłem link dla chcących dołożyć parktronik...

 

Rozumiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wszyscy sa na to wpisani .

 

---------- Post added at 13:35 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

 

 

Rozumiem .

Co tzn. że nie wszyscy są na tą akcję wpisani gdzie to można sprawdzić? W serwisie pytałem tak ogólnie po zakupie sam. żeby sprawdzili przeglądy itp. i między innymi powiedzieli mi że żadnej akcji serwisowej dla mnie nie ma?

A nadmienię że mam problemy z czujnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co tzn. że nie wszyscy są na tą akcję wpisani gdzie to można sprawdzić? W serwisie pytałem tak ogólnie po zakupie sam. żeby sprawdzili przeglądy itp. i między innymi powiedzieli mi że żadnej akcji serwisowej dla mnie nie ma?

A nadmienię że mam problemy z czujnikami

 

Sam sobie odpowiedziales , nie wszystkim takie akcje pisane (wybiera VW ). Dowiedziec sie mozna w ASO ,lub tu u kolegi comoaligato . Moze zle to ujolem w slowa ,ale to znaczy ze VW nie przewiduje umnie ,czy u ciebie takowej akcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy fabrycznych czujnikach parkowania można zwiększyć ich głośność i włączyć lub wyłączyć funkcję samoczynnego ściszania się radia, gdy wrzucam wsteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-parkowania-cofania-led-i1359440909.html

 

Ponowie swoje pytanie. Czy kto montował takie czujniki i co o tym myślicie ?

 

Podpisuje się pod pytaniem. Dla mnie super sprawa! Pytałem sprzedawcę ale aktualnie nie ma ich w ofercie - płyną statkiem od skośnych. Mają być w połowie lutego. Cieawe czy nie podniesie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy fabrycznych czujnikach parkowania można zwiększyć ich głośność i włączyć lub wyłączyć funkcję samoczynnego ściszania się radia, gdy wrzucam wsteczny?

 

Jak najbardziej można regulować głośność.

Skala jest chyba 8-mio poziomowa.

Oczywiście osobno przód i tył.

Nie jestem pewien czy można zmieniać nawet barwy dźwięków.

 

Wyciszenie radia też jest do regulacji.

Włączyłem u siebie wyciszenie, ale radio nie ścisza się...

W golfie mogę regulować to przez radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności