Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki ze szybka odpowiedz. A czy beda pasowac do 1.9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,9 ma 2 cienkie rury wiec ten na 2 rury powinien pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marcin.

Ostatnie pytanie, aczkolwiek nie do konca jestem pewien czy powinienm pytac tutaj czy w dziale dokumentacja.

 

Mam schemat do B6 i chcialbym sie upewnic ze dobrze wszystko czytam.

 

2.jpg

 

J345 - Modul haka

J519 - Bordnetz

J533 - CAN

 

Glownie chodzi mi o wtyczke idaca do auta (T12g). Czy dobrze rozumiem ze:

PIN3 -> Bordnetz (wtyczka 16 pinowa) PIN2

PIN7 -> CAN PIN15

PIN8 -> CAN PIN5

 

Z tego co widze to bortnetz ma tylko 1 16 pinowa wtyczke, czyli miejsce E. Co oznacza w takim razie litera g w oznaczeniu T12g? Kolor?

Co oznaczaja napis can-h i cal-l przy module J533?

 

Dzieki

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glownie chodzi mi o wtyczke idaca do auta (T12g). Czy dobrze rozumiem ze:

PIN3 -> Bordnetz (wtyczka 16 pinowa) PIN2

PIN7 -> CAN PIN15

PIN8 -> CAN PIN5

 

wszystko poprawnie rozszyfrowałeś

 

Z tego co widze to bortnetz ma tylko 1 16 pinowa wtyczke, czyli miejsce E. Co oznacza w takim razie litera g w oznaczeniu T12g? Kolor?

takie jest jej po prostu oznaczenie

 

Co oznaczaja napis can-h i cal-l przy module J533?

can high

can low

 

Jak masz np siedzenia z pamięcią to mozesz sie podłączyć

can high pod wtyczkę 10 pinową pod wykładziną do której jest podpięta wtyczka siedzenia - pin 6

can low pod wtyczkę 10 pinową pod wykładziną do której jest podpięta wtyczka siedzenia - pin 7

 

lub

jak będzie ci prościej pod bordnetz

can high pod wtyczkę 12 pinową oznaczoną jako G - pin 8

can low pod wtyczkę 12 pinową oznaczoną jako G - pin 7

 

wszędzie to jest ta sama magistrala CAN, niezależnie czy podepniesz się pod gateway, bordnetz czy sterownik siedzenia kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam taki problem.

Kupiłem Passata B6 z hakiem zdejmowanym, który nie jest wbity w dowód rejestracyjny (na razie czasowy). Nie mam pojęcia czy hak jest oryginalny, dokładany przez serwis czy indywidualnie, - jestem drugim właścicielem. W gruncie rzeczy w karcie pojazdu i dowodzie oprócz dop. masy całkowitej ciągniętej przyczepy jest zapis 1800 kg a informacji o haku brak, czy ten zapis wystarczy aby ciągnąć przyczepkę, czy starać się o dodatkową pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym? Jechać do serwisu i poprosić o zaświadczenie montażu? Nie wiem. Proszę o poradę.

 

 

Możesz iść zapytać się na policję jak to prawnie wygląda i zapytać co Ci doradzają oni będą wiedzieć najlepiej. Ja teraz zamierzam założyć hak do swojego samochodu nie znam się na tym za bardzo. Znajomi polecili mi sklep http://www.ehaki.pl/ jednak nie wiem czym się kierować kupując hak wiem że mają ta haki producentów Thule oraz Westfalia. Macie jakieś sugestie porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na stację diagnostyczną, oglądają hak za 20-30 zł i dają zaświadczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potem idziesz do wydziału komunikacji z zaświadczeniem+dowód rejestracyjny+kartę pojazdu i tam wszystko załatwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem hak i teraz kwestia elektryki. Passat B6 kombi 2008 rok. Chodzi tylko o transport rowerów, żadnych przyczep itp, więc na razie moduł a nie dedykowana wiazke. Czy zasilanie modułu +12V ciągnąć prosto z aku z bezpiecznikiem czy gdzieś pod kierownica mogę się wpiac? Jeśli pod aku to jak najprościej puścić kabel przez komore silnika? Na moim module są dwa przewody szare gdzie jeden idzie do wlacznika wstecznego (czy mogę go podłączyć pod światło wstecznego z kostki lampy?), a drugi do masy jeśli jest +va albo do +12 jeśli jest -va. Co to znaczy i jak jest ze wstecznym w Passacie B6 2008 rok? Oryginał spróbuję zamontować z czasem, to tymczasowe rozwiązanie więc pomozcie proszę!

Dzięki, Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie założyłem hak i teraz kwestia elektryki. Passat B6 kombi 2008 rok. Chodzi tylko o transport rowerów, żadnych przyczep itp, więc na razie moduł a nie dedykowana wiazke. Czy zasilanie modułu +12V ciągnąć prosto z aku z bezpiecznikiem czy gdzieś pod kierownica mogę się wpiac? Jeśli pod aku to jak najprościej puścić kabel przez komore silnika? Na moim module są dwa przewody szare gdzie jeden idzie do wlacznika wstecznego (czy mogę go podłączyć pod światło wstecznego z kostki lampy?), a drugi do masy jeśli jest +va albo do +12 jeśli jest -va. Co to znaczy i jak jest ze wstecznym w Passacie B6 2008 rok? Oryginał spróbuję zamontować z czasem, to tymczasowe rozwiązanie więc pomozcie proszę!

Dzięki, Krzysiek

 

Panowie postanowiłem że jednak montujemy dedykowana wiazke z gniazdem 13 pin i dołożę przejściówkę dla 7 pin, znalazłem zestaw do Passata na module 3C8055210 (sprawdzone po VIN i podobno pasuje). Pytanie: czy wiązki ciagniemy przy jednym progu czy z obu stron? Jeśli mam Anglika to rozumiem że prawa stona do rozbiórki (progi plastikowe, pod kierownicę i tam się wpinamy zgadza się? Chce sobie przygotować i rozebrać plastiki że jak przyjdzie zestaw to od razu montuje. Pozdrawiam, Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączone, trailer w can gateway odpalony ale jak zrobić stabilizację przyczepy w oparciu o ESP? Próbowałem zmieniać kod vcds'em w 03-abs brakes, stary software kod to 0001283. Ktoś to już zrobił może? Jaki kod tam trzeba wbić?

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wady tego modułu to wk.rwiające klikanie przekaźników niezależnie czy jest przyczepa czy nie (najbardziej przy stopie klik-klik), więc go wyciszyłem oklejając grubą gąbką samoprzylepną i założyłem wyłącznik odłączający plus zasilania modułu przy jeździe bez przyczepy.

Wada haka to że gniazdo elektryczne jest najniższym punktem podwozia też przerobiłem - zamocowałem do haka. Teraz jest bajka.

 

czesc, mozesz podac jaki to jest modul, ktory tak glosno pracuje, jakiej jest marki? nie moge uwierzyc, ze mimo kiedy nie jest podlaczona przyczepa on halasuje

czy modul westfalii tez bedzie tak halasowal?

a macie jakis sposob na 'uciszenie' czujnikow parkowania, rozwazam kupno zestawu do przyczepy, ale po taniosci, bez tego super modulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem w firmie Polhak w Jerzykowie. Profesjonalnie zostałem obsłużony. Myślę,że dziurka w zderzaku musi być. Kosztował 920 zł. Jestem bardzo zadowolony.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Montowałem w firmie Polhak w Jerzykowie. Obsłużony zostałem bardzo profesjonalnie. Zrobili dziurkę w zderzaku ale chyba inaczej nie można. Kosztowało mnie to 920 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy hak od sedana pasuje do kombi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy skrzynią dsg można ciągnąć przyczepę kempingową.

Edytowane przez endriu013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy skrzynią dsg można ciągnąć przyczepę kempingową.

Ja mam B6 z DSG i ciągam różne przyczepy. Problemu nie widzę.

Teraz mam B7 DSG i zamierzam normalnie ciągać przyczepy

Edytowane przez komin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiej mocy bezpieczniki wstawiliście w skrzynkę bezpieczników po wpięci w nią kabli ?

Nie chcę wstawić za dużych. Czy 10A wystarczy?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy zamontowaniu oryginalnych podzespołów to bedzie tak jak na rysunku a oprócz tego jak masz oryginalny pdc i hak to nawet jak hak bedzie zabudowany to czujniki normalnie działają a w nie oryginalnym bedą piszczec !!!!!!

 

20110903442.th.jpg

 

JA właśnie jestem po kodowaniu haka w B7 i mi się takie coś jak u Romeo999 nie wyświetla :(

Hak działa prawidłowo, po wpięciu wtyczki przyczepy znikają w kamerze cofania linie parkowania, czujniki przestają piszczeć a klapa elektryczna przestaje działać. Rozumie że tak ma być? ! Jak odepnę wtyczkę wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

stie

W moim VW B7 mam zamontowaną ramę z której wystaje zapięcie do demontowalnego haka holowniczego. Chciałbym dokupić do tego sam hak + elektryczne gniazdo. Oglądałem auto pod spodem nigdzie żadnej tabliczki znamionowej z marką , znalazłem tylko miejsce gdzie są spięte przewody elektryczne.Załączam fotografie , może ktoś ma coś podobnego w swoim aucie. Za jakieś sugestie serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

20151014_064306.jpg

20151014_064258.jpg

20151014_064323.jpg

Edytowane przez punio
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć, czy może nie być wyprowadzonej instalacji do haka w VW Passacie B6 2006 rok kombi

Edytowane przez maciejizbicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko może nie być, a na pewno nie ma jeśli haka fabrycznie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności