Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkopie trochę temat, a nowego nie chce zakładać ... ;)

 

Podpowie mi ktoś jak zdemontować tylny zderzak w B7 kombi ? Robi się to podobnie jak w B6 czy są ukryte kruczki ?

 

Po wczorajszej trasie zrobiła mi się szczelina z prawej strony tak na 5mm :o, a co dla mnie dziwne również lampa opadła w dół o te 5mm...:padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 śrub w nadkolach, z czego po 1 od spodu.

3 śruby centralnie od spodu auta.

2 śruby po prawej stronie od spodu auta.

Górne narożniki przy nadkolach po obu stronach są spięte do blachy plastikowymi nitami rozprężnymi.

No i po 2 śruby pod zewnętrznymi lampami.

 

Ale IMHO jak Ci nawet lampa opadła to ktoś Cię stuknął w międzyczasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmiko dzieki :ok

Przez przypadek obadalem, ze lampe wyciaga sie inaczej niz w B6.

Od srodka jest klapka a w niej, plastikowa śruba ze sprężyna, po jej odkręceniu lampa bezproblemowo wychodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elmiko dzieki :ok

Przez przypadek obadalem, ze lampe wyciaga sie inaczej niz w B6.

Od srodka jest klapka a w niej, plastikowa śruba ze sprężyna, po jej odkręceniu lampa bezproblemowo wychodzi ...

 

Jakbyś zapytał o lampę to też bym Ci powiedział - ostatnio wyciągałem obie ;)

 

montaz-haka-passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnio kupował ktoś nowy hak do b6 kombi? Zastanawiam się czy te za 400 - 500 zł są coś warte, bo jak nie to może lepiej używany + nowa wiązka? Ile taki zestaw może wyjść (w sensie ile jest wart żeby nie przepłacić, bo używkę widziałem nawet za 1000 zł). Druga sprawa czy to prawda że passatem można pociągnąć ponad 2 tony? Bo w dowodzie mam masa całkowita razem z przyczepą 3970... A masa własna samego auta 1497.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem ostatnio dwa haki do B6 kombi znajomych. Pierwszy hak kupiliśmy używany oryginalny wypinany z dwoma kluczykami, oryginalną wiązką i modułem w błotnik, jeszcze koleś dał styropian w koło z lewarkiem i kluczem. Cena 400zł. Hak leżał u niego ponad rok i robiąc porządki wystawił go na olx w miasteczku obok. Znajomy miał jeszcze sobie dokładkę znaleźć z okienkiem i zaślepką ale same dokładki na aukcjach bez zaślepki były. Zaślepka w serwisie koło 50zł. Dokładka zderzaka fajna sprawa bo po demontażu ładnie można zaślepić jak ma się oryginalny hak z gniazdem elektrycznym na zawiasie. Czyli 400 zł hak, dokupiliśmy uniwersalny moduł za 100zł bo nie chciało mi się z wiązką walczyć choć jest to tu na forum gdzieś opisane a dodatkowo kolega chciał złącze 7 a nie 13. W sumie wyszło 500 plus montaż a że to koledze więc wiadomo.. z dokładką było by plus ok 150 (50 zaślepka w serwisie i do 100zł dokładkę można znaleźć na aukcjach). Drugie B6.... Znajomy zamówił Hak wypinany ale nie oryginalny za 700zł kompletny z uniwersalnym modułem i instrukcją montażu dla przedszkolaka , moduł wpinany w szynę can i zasilania ze skrzynki bezpieczników. Niestety mocowanie wypinania wystaje ze zderzaka w czarnej dokładce więc dokładka z zaślepką się nie przyda, było za to pokazane jak i gdzie wyciąć więc szybko poszło. Gniazdo nie było na zawiasie. Wszystko wyszło go 1000zł z montażem. Oba auta potrzebują hak tylko do bagażników rowerowych. Wszystko działo się w połowie wakacji. U siebie mam oryginalny z modułem fabrycznym który już wymieniałem, pokazywał że błąd obwodu lewego światła w przyczepce. Po przeryciu wiązki okazało się że w module coś siadło, taki sam nr. modułu znalazłem na aukcji za kilka zł wszystko działa. Kodowanie było takie samo w moim starym więc nie zmieniałem. Masę przyczepy masz w dowodzie rejestracyjnym pod literkami O . Ja mam O1 całkowita masa przyczepy z hamulcem 1800 a O2 bez hamulca 750

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, widzę że chyba warto się rozglądać za używanym oryginałem, fajnie że po demontażu kuli nic nie widać w przeciwieństwie do tych nowych tańszych. Rozumiem że oryginał był tylko firmy Westfalia?

Masę przyczepy masz w dowodzie rejestracyjnym pod literkami O . Ja mam O1 całkowita masa przyczepy z hamulcem 1800 a O2 bez hamulca 750

Z tym to jest taki problem że mam francuski dowód i z tego co sobie przetłumaczyłem wyszło właśnie że masa własna auta to 1497 kg, masa całkowita razem z przyczepą to właśnie 3970 kg więc sporo... Chyba że coś pomieszałem ale sprawdzę jeszcze jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś źródło wiązek/modułów do Westfalii z 2 ręki?

Ktoś w wątku pisał,ze zdobył na ebayu...

Przeczesałem allegro iw.w ebaya- i nic. Są tam "oryginalne" wiązki, ale moduły wybitnie nie oryginalne.Czy takie cuda dają się bez bólu kodować?

OK, problem załatwiony.Zakupiona używka.

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha mam jeszcze pytanie do doświadczonych - mam CAN Gateway z końcówką C - czy do niego podejdzie każdy sterownik haka czy od jakiejś literki na końcu numeru może nie działać właściwie?

No właśnie,czy literki po 1K0 907 383 mają znaczenie? Są moduły bez i są z, bodajże do G. Na ile jest to istotne?

I jeszcze jedno, ustaliłem że styropian pod hak do kombi to 3C9 807 251B, standardowy to 3C9 807 251

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki ogromnej wiedzy i umiejętnościom Bimbasza hak podłączony do instalacji. Działa bezbłędnie.

Marcin - jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a teraz w druga stronę. Czyli mam hak a chciałbym zdemontować i zamknąć zaślepką, aczkolwiek nie na zawsze. Tzn, żeby w przyszłości nie montować go ponownie jak byłby jednak potrzebny. Jest jedno ale, hak nie jest składany ani oryginalny. Jakiś noname zakładany jeszcze w DE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi uprzejmie zmierzyć długość odcinka wiązki od gniazda do modułu [Westfalia]?

Kable mam przecięte, mogę zakombinować z wtyczką i gniazdkiem lub wymienić na nowe.Nie wiem czy ew. dać nieco dłuższe na wszelki wypadek, lecz bez przegięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam passat b6 2008 sedan chciałbym zamontować hak do przewozu rowerów. Ponieważ raczej skłaniam się na oryginał westfalia czy jest jakaś różnica w haku dla kombi i sedana?

Pytam ponieważ większość używek na allegro jest demontowana z wersji kombi a nie mam pewności czy będą pasowały.

Ewentualnie może ktoś polecić jakiś zamiennik w którym nie trzeba ciąć zderzaka a haka się demontuje tak by nie było nic widoczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by jakbyś przeczytał mój post na poprzedniej stronie, nie możemy co chwilę pisać to samo bo zaraz będzie setki stron. Zamienniki nie schowają się ładnie a te dedykowane wypinane też będą wystawać. Jak chowany z oryginalną dokładką to tylko hak oryginalny. Haki są prawdopodobnie te same, przecież podwozie jest to samo w kombi i sedanie, ja sprawdził bym sobie na aukcji na portalu co piszą sprzedający lub po nr. haka sprawdził opis producenta na stronie do jakich aut to przewiduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko większość ofert nie podaje numeru haka. W firmach które oferują haki wygląda że do sedana i kombi jest ten sam hak (sądząc po numerach katalogowych) jednak jak ściągnąłem specyfikację ze strony westfalia wychodzi ze powiny być inne :-/

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko większość ofert nie podaje numeru haka. W firmach które oferują haki wygląda że do sedana i kombi jest ten sam hak (sądząc po numerach katalogowych) jednak jak ściągnąłem specyfikację ze strony westfalia wychodzi ze powiny być inne :-/

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

ETKA w rękę i jazda ;)

 

Do B6 MR 2008 były dwa modele haków - 3C0803881F i 3C0803881G:

belka.jpg

Duży obrazek tutaj: http://imgur.com/zeOYyuT

 

Ja bym się skupił na tym z literką F

Do tego moduł z gniazdem:

modul-gniazdo.jpg

Duży obrazek tutaj: http://imgur.com/hsfKDf4

Jak poszukasz na Alledrogo to znajdziesz przynajmniej komplet belka z kulą i gniazdem. Przy dobrych wiatrach w komplecie będzie moduł. W idelanej sytuacji jeszcze w zestawie będzie wiązka.

 

Równie dobrze możesz poszukać na jebaju.de - jest większy wybór.

 

Możesz jeszcze zaryzykować i poszukać starszych modeli, np. takiego z MR 2006: http://allegro.pl/vw-passat-hak-sterownik-1k0907383e-3c0803881d-i5098284850.html - wygląda na komplet bez wiązki. Mechanicznie powinien pasować. Różnice chyba kosmetyczne (wygląda, że D nie ma osłony haka przyczepy - cokolwiek to jest).

Śruby do przykręcania belki do podłużnic (N9064842) kup nowe i dokręć odpowiednim momentem. Używane nadają się do kosza.

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki. Bardzo mi pomogłeś. Biorę się za szukanie.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po różnych oględzinach tabliczek znamionowych haka, ten z F na końcu, ma największy dopuszczalny nacisk pionowy na kulę.Ale różnica to raptem z 10kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł 1K0 907383 F i stopniowo podłączam kolejne zasilania.

Różnica w stosunku do poprzedniego w podłączeniu jest taka, że wcześniej masa była na PIN 1 a teraz jest na PIN 10.

I jeszcze dochodzi mostek na czarnej wtyczce pomiędzy PIN 14 a PIN 15.

Po podłączeniu zasilania tylko na PIN 2 (bezpiecznik SC6 5A), to nie działa nic. Tzn. pobiera tylko 20 mA prądu ale nie ma komunikacji po CAN - więc wygląda na to, że nie jest to zasilanie, tylko sprawdza, czy jest stacyjka uruchomiona.

Dopiero po podłączeniu zasilania do PIN 11 i PIN 12 (bezpieczniki SC28 20A i SC38 15A) moduł ruszył.

W takim podłączeniu i zarejestrowaniu w CAN Gateway mam sygnalizowany błąd kierunkowskazów przyczepy (pomarańczowy symbol żarówki na zegarach i stosowny komunikat na FIS oraz szybciej migają kierunkowskazy samochodu) mimo tego, że nie podłączyłem jeszcze przyczepy - to łącze z brakiem podłączenia zasilania na PIN 9 (bezpiecznik SB4 25A).

Dodatkowo mam błąd "03621 - Socket for Trailer Connection, 011 - Open Circuit", który łączę z brakiem tego mostka pomiędzy PIN 14 a PIN 15 czarnej wtyczki - myślę, że to takie wykrywanie, czy wiązka do samego haka jest, czy nie ma.

Jeszcze CAN Gateway dostał błąd magistrali CAN komfort: "00470 - Company Comfort Databus in Single Wire, 011 - Open Circuit" - może to ten brak zasilania na PIN 9 powoduje ale może mam rzeczywiście przerwę na którymś przewodzie CAN komfort do modułu.

Aktualne kodowanie mam:

410D000000000000 - reszta świata, wyłączony styk 30

Widzę, że macie inne kodowanie ale i moduł inny (7N0).

Brakuje pomocnika do tego modułu (jest tylko do wyboru region i obsługa tego styku 30 od dodatkowego zasilania przy instalacji 13 pinowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł 7N0907383 obsługuje haki elektrycznie wysuwane (Passat B7), natomiast 1K0907383... nie ma takiej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności