Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kosaaaa . Pokrętło najpierw odciągnij a później przekręć w prawo. Dopiero teraz włóż do gniazda używaj kluczyka. Powinno się zatrzasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosaaaa . Pokrętło najpierw odciągnij a później przekręć w prawo. Dopiero teraz włóż do gniazda używaj kluczyka. Powinno się zatrzasnąć.

 

A czy te kulki przed wsadzeniem do gniazda powinny być schowane czy powinny wystawać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam je właśnie schowane i kurcze nie chcą w ogóle wyjść. Kręce tą kulka i kluczem ale nie chce wyjść :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem.

Kupiłem Passata B6 z hakiem zdejmowanym, który nie jest wbity w dowód rejestracyjny (na razie czasowy). Nie mam pojęcia czy hak jest oryginalny, dokładany przez serwis czy indywidualnie, - jestem drugim właścicielem. W gruncie rzeczy w karcie pojazdu i dowodzie oprócz dop. masy całkowitej ciągniętej przyczepy jest zapis 1800 kg a informacji o haku brak, czy ten zapis wystarczy aby ciągnąć przyczepkę, czy starać się o dodatkową pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym? Jechać do serwisu i poprosić o zaświadczenie montażu? Nie wiem. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam taki problem.

Kupiłem Passata B6 z hakiem zdejmowanym, który nie jest wbity w dowód rejestracyjny (na razie czasowy). Nie mam pojęcia czy hak jest oryginalny, dokładany przez serwis czy indywidualnie, - jestem drugim właścicielem. W gruncie rzeczy w karcie pojazdu i dowodzie oprócz dop. masy całkowitej ciągniętej przyczepy jest zapis 1800 kg a informacji o haku brak, czy ten zapis wystarczy aby ciągnąć przyczepkę, czy starać się o dodatkową pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym? Jechać do serwisu i poprosić o zaświadczenie montażu? Nie wiem. Proszę o poradę.

 

na konstrukcji haka masz gdzieś tabliczkę znamionową? jeśli tak to jedziesz do stacji kontroli pojazdów i robisz przegląd pod kątem doposażenia pojazdu w hak holowniczy. Diagnosta sprawdzi stabilność konstrukcji, zerknie na tabliczkę znamionową haka, sprawdzi poprawność instalacji elektrycznej kostki do przyczepy i wyda dokument zawierający parametry przyczepy jaką może ciągnąć Twój pojazd. Z przeglądem do Wydziału Komunikacji i masz wbijane w dowód że masz auto przystosowane do ciągnięcia przyczepy. Wg mnie bez przeglądu - koszt ok 30 zł się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych kolegów

czy moze kos z Was podac jakie maja symbole koncowki przewodow:

1. gniazd G i E w bordnetz

2. gniazd w tablicy bezpiecznikowej

3 rozgaleziacza 3x do podlaczenia haka w tablicy

oczywiscie wszystko do podpiecia instalacji haka

pozdrawiam i dziekuje za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!,

 

O ile dostanie dokladki zderzaka z otworem na hak nie jest problemem ( mowie o allegro) to > Gdzie mozna dostac zaslepke do zderzaka ktora po odpieciu haka nalezy w to miejsce wpiac ? jakies wskazowki ? Czy juz tylko ASO ?

 

Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A hak już miałeś czy montowałeś, a jeżeli montowałeś to jaki i gdzie w Poznaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori westfalia, samodzielnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piko pochwal się że nie tylko montowałeś hak ale i instalacje i kodowanie i wszystko :). A tak a propo rozwiązałeś problem z świecącą czasami kontrolką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pokazuje się rzadziej albo już jej nie zauważam... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za kontrolka ? widocznie gdzieś masz błąd

 

ps.zaślepka haka (klapka maskująca hak)w ASO kompletna 55 zł a wiec te ceny na alledrogo to szok

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 3 odpalenie pokazuje mi spaloną żarówkę w przyczepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hak THULE http://allegro.pl/oryginalny-hak-holowniczy-vw-passat-b6-sedan-kombi-i4085983452.html. Marka THULE jest znana, co o nim sądzicie? Trudno bez instrukcji podłączyć ori hak WESTFALIA do Cana, jest gdzieś instrukcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly temat i dalej nie wiem co z ta instalacja elektryczna.

moze ktos to opisze na chlopski rozum.

jakis schemat podlaczenia instalacji.

 

dodam ze mam B6 kombi z 2010 bez pdc.

ktora instalke mam kupic

1.http://allegro.pl/wiazka-z-modulem-haka-vw-passat-b6-cc-golf-touran-i4190152766.html

2.http://allegro.pl/modul-wiazka-do-hak-vw-sharan-passat-b6-jetta-eos-i4116675113.html

albo taki zestaw

3.http://allegro.pl/wiazka-z-modulem13p-zabezpieczenie-instalacji-haka-i4147251226.html

 

prosze o podpowiedz,ktory produkt jest odpowiedni albo moze macie cos innego,lepszego tanszego,bardziej praktycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum celujemy w ori i podejrzewam, że nie będzie doświadczeń z takimi modułami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć schemat podłączenia modułu haka 1K0 907 383 E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności