Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

w trasie nie sprawdzalem ale w miescie+poza miastem 5,26 l/100km. 50km dziennie z czego polowa w miescie. Auto mam zamulone wiec pewnie dlatego takie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 Km lekko przy normalnej jezdzie bez palowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 1280 km na 60 litrach, ale jazda emeryta czyt. wolna do 100km/h, a tak normalnie to 1000 z kawałkiem i jak narazie rekord nie pobity i nie zamieżam go pobijać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze - niezłe wyniki. Ja mam skrzynię 6 bieg i nie mogę zejść poniżej 6,5l/100km... może dla tego, że tymi 131qucykami i 320Nm nie da się spokojnie jeździć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na baku robię jakieś 800km miasto, średnie spalanie to jakieś 8L na 100km

a najmniejsze jakie udało mi się osiągnąć to 5,5L po mieście

 

131qucykami i 320Nm

masz 310Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9TDI 110KM automat -4biegi przy codziennej jeździ (głównie miasto) wychodzi mi ok. 8,5L w trasie z reguły koło 6,5L choć przy ekonomicznej jeździe na odcinku 50km udało mi sie zejść do 5,2L/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w skrzyni 6-cio biegiowej zrobiłem swój życiowy rekord na pełnym baku zrobiłem ponad 1300 km pojechałem nad morze i z powrotem (z okolic warszway). Średnia prędkość 80-100km/h, a po mieście to standard 8-9l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Autko jak w opisie.

Nie mam pojęcia ile wchodzi do zbiornika przy pełnym tankowaniu z odpowietrzeniem.

W lipcu robiłem trasę na południe EU i z powrotem, ok. 4500 km razem z jazdą lokalną w miejscu pobytu (40% trasy góry). Start z Wa-wy, pierwsze tankowanie po 1200 km. Prędkość poza ograniczeniami 120-140, na autostradach tempomat ustawiony na 150-160.

Cały czas włączona klima, średnie zużycie ON 7,3 l/100 km (wyliczone z tankowań), zużycie wg kompa 6,9 l/100 km. Kręcę silnik max do 2500 obr. i zmiana na wyższy bieg, przy wyprzedzaniu do 4000 obr.

Mam wrażenie że to dobry wynik.

W warszawskich korkach nie przekraczam 8 l/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w kombiku 65 jak dobrze pamiętam :)

leje zawsze pod korek i na zbiorniku robię ok 1150km w cyklu mieszanym (6 biegów)

jak jeździłem wkoło komina to 900max.

ale to chyba oczywiste :)

poza tym nie jeżdżę zbyt szybko bo ko 90km/h na trasie 120 na tempomacie. Czasami na trasie mała odmułka jakieś 180-200 i styka... :)

Zimą zrobię 1000km na zbiorniku przy normalnej jeździe :)

Pozdrawiam

Ps. Ogólnie dla mnie to ma jeździć a nie oszczędzać :P jak bym chciał oszczędzać kupiłbym sobie cieniasa z gazem hihihi

Edytowane przez dred007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po trasie byłem w Szwajcarii na nartach.

2900 km w obie strony. Do Szwajcarii jechaliśmy wolno, średnio około 100 km/h bo mieliśmy bardzo dużo czasu, spalanie mi wyszło poniżej 5 litrów.

Przejechałem 1000 km od zatankowania (z odpowietrzaniem) i miałem jeszcze jedną kreskę przed rezerwą, także pare litrów jeszcze zostało.

Powrót był troszkę szybszy 140-160 km/h.

Globalnie na całej trasie wyszło mi 5,3 litra ( policzone na podstawie tankowań )

 

Polecam Link

Pozdrawiam

Edytowane przez Markowski.mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zasięg w jeździe po trasie 1150 km - spalanie jakieś 5,2 l/100km , ale ponizej 120 km/h mało co schodziłem

Po mieście w zimie - jakieś z 750 km ze średnia prędkościa 19 km/h :)

Edytowane przez Christoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik takie spalanie , u mnie trasa 7,5l w tym trochę górek i korków na katowickiej , a miasto na krótkich odcinkach 11.9l , ale automat i 4x4 kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest "aż" 101 kucy i średnie mieszane spalanie to minimum 7l / 100 km. Większość kilometrów pokonuję w mieście czasami dłuższy wyjazd. Ale bez względu czy będę jeździł jak dziadek czy kręcił motor należycie nie ma szans aby w takim cyklu zejść grubo poniżej 7 litrów. Jeżeli jest taka szansa to proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde niektórzy mają niezłe wyniki, ja generalnie mieszczę się w widełkach 800-860km na bak przy tym jak jeżdżę na co dzień w cyklu mieszanym. Większe wyprawy wakacyjne czy jakaś trasa dają wyniki ok 940 km na bak. Jeżeli ktoś pisze że robi 1200km na bak to albo jest mistrzem jazdy o kropelce albo hmm...no właśnie, sam nie wiem... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam nie wiem

 

To ci pomogę bo mam takie same zdanie. Brednie totalne żeby na baku zrobić 1200km. Nigdy w to nie uwierzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy w to nie uwierzę

Ja do tej pory nie wierzę, ale...

Codziennie jeżdżę do pracy (51km w obie strony) tankuję zawsze do pełna i przy licznikowych 1100 jade tankować zawsze wychodzi w granicach 5,2l/100km

 

Na trasie hm...

W sierpniu jechałem na mazury (5 osób + pełen bagażnik) prędkość 120km/h (czasem więcej, czasem mniej), na baku zrobiłem 1120km w obie strony bez tankowania

a na zegarach tak to wyglądało

DSC00703.jpg

po zatankowaniu wyszło że spalił 4,98...l/100km

Jakim cudem samochód ważący 1390kg(na pusto) może tyle palić nie wiem, ale tyle pali.

 

W zeszłym roku zimą z uszkodzonym termostatem i z soplami pod nosem jeżdżąc do pracy miałem największe spalanie - 6,3l masakra.

 

Jeśli wiecie co jest z nim nie tak proszę o pommoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wlej po sam korek z odpowietrzaniem i w droge, ustaw tempomat na 130 i miłej jazdy. tylko mówie tu o drogach a nie o szlakach lesnych made in poland, a swoja droga moze jak ci duzo pali to cos masz nie chalo w kabinie albo lejesz jakies najgorsze zło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w trasie na pełnym zbiorniku po korek robie około 1000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ci pomogę bo mam takie same zdanie. Brednie totalne żeby na baku zrobić 1200km. Nigdy w to nie uwierzę ;)

Wakacje, środek sierpnia (klima non stop) trasa Dolny Śląsk - Rzym i z powrotem (PL, CZ, AUT, ITA). Spalanie wyszło na poziomie 4,9 l. Jazda zgodna z przepisami, bałem się fotoradarów w AUT i ITA :-), cała ITA po autostradach (najczęściej licznikowe 140 km/h). A w domu na co dzień w cyklu mieszanym na zbiorniku nie chce wyjść średnie więcej niż 6,7 litra czy to zima czy lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja swoim tdi 110 km afn zrobilem ostatnio na baku oczywiscie 50% miasta i 50% trasy to zrobilem 1090 km do piszczenia kontrolki i jeszcze 50 km do stacji takze 1140kilometrow. takze jestem zadowolony . zawsze robie na jednym baku powyzej 1000 km.pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności