Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biedrona

Duży, zawsze wlewam do "odbicia". Trasa: Tychy - Wrocław - Poznań - Słupsk (i wszystko co po drodze) no i jeszcze na miejscu ponad 600km. Czyli ogólnie rzecz biorąc typowo "mieszane". Prędkości max 150km/h - rzadko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że fotki nie zrobiłem :mur: może nie uwierzycie Chełm-Lublin-Ozorków-Chełm-Lublin-Chełm = 1004km zostało 1/4 zbiornika dotankowałem 58l z odpowietrzaniem tak jak przed wyjazdem zalałem wyszło mi 5,77l :P jazda spokojna 110-130km/h w porywach do 180km/h (ściganko za nową vectrą ) :vw: górą :hurra: . Ciepło się zrobiło to i spalanie zmniejsza się, a swoją drogą zaczynam wierzyć że może palić poniżej 6. I chyba jeszcze uczę się jak jeździć się TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duży, zawsze wlewam do "odbicia". Trasa: Tychy - Wrocław - Poznań - Słupsk (i wszystko co po drodze) no i jeszcze na miejscu ponad 600km. Czyli ogólnie rzecz biorąc typowo "mieszane". Prędkości max 150km/h - rzadko:)

No to nie mam pojęcia jak Wy to robicie :kwasny:

Ja na baku zrobiłem max ok. 900 km (w tym ok. 30 km na rezerwie).

Albo nie umiem jeździć albo silnik do d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Albo nie umiem jeździć albo silnik do d....

:ok: obstawiam, że niestety nie potrafisz jeździć dieselkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekwawa

A ja mam pytanko o pojemność zbiornika paliwa/ilość paliwa na rezerwie B5(3B)115KM Kombi.

Po mieście(wawa - dużo krótkich przejazdów) przy mojej bardzo ciężkiej nodze robię ok 800km i piszczy, ale po zapaleniu sie rezerwy staram sie zaraz zatankować i nie udało mi się zapłacić więcej niż 200zł (ok 50 L).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

tomekwawa, rezerwa powinna wystarczyć na ok 100km, więc jest to ok 6-7 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem tak cieszcie sie ze macie autka na ON bo po tym co widze to robia duzo wiecej km niz na PB - mi moj robi ok 600 km wiec ... ON góra :) nie to co wiecznie nienajedzony i łakomy benzyniak

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok: obstawiam, że niestety nie potrafisz jeździć dieselkiem

Hehe, całe życie jeżdżę dieslami. Może jakieś porady? Żeby nie zaśmiecać wątku, to może na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Duży, pamiętam jak kupiłem passia (mój pierwszy diesel) i znajomy, który całe zycie jeździ dieslami VW rzuca mi tekstem : "Wiesz, że dieslem to trzeba umiec jeździć?"...spotykamy się parę tygodni później, po moim powrocie z pierwszej dłuższej trasy (Tychy - Słupsk - Tychy), no i standardowe pytanko; ile ci spalił, ja mu na to 4,9 a on, że to niemozliwe. Jemu Sharan 1,9 TDI AHU pali od 7 w górę a passat B3 1,9 TD poniżej 6 nie schodzi...

Napisz na PW jak jeździsz (tzn. przy jakich obrotach zmieniasz biegi, czy jeździsz na luzie itp)

Sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrocilem z trasy nad morze, na 65 litrach zrobilem 1150 km, spalanie wychodzi ok 5,6 litra. Srednia predkosc ok 100km/h, w poznaniu trafilem na krek, a w jedna strone jechalem w dzien i byla szarpanka straszna. W miescie wlasnie mierze spalanie ale nie bedzie takie ciekawe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Na pełnym baku 1000km - z przewagą miasta oraz 1200km gdy bujam się w większości po trasie. Średnie spalanie około 5,5l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pełnym zbiorniku przejechałem 986 km do zapalenia się rezerwy, 1050 było jak sie tankowałem. Cykl jazdy mieszany. Średnie spalanie 5,7l/100 tak pokazuje MFA 2. Jestem zadowolony :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po mieście w 100% z klimą 7.5l /100km.

W trasie 5,2l /100km rownież z klima . Moja zasada zmiana biegów w góre przy 2000obr/min , a na biegu ostatnim staram się nie przekraczać 3000 obr/min.

Generalnie jeżdżę dynamicznie , często mieszam biegami , dlatego miejskie spalanie mam dość wysokie , spokojnie mogę zejść do 6,2 l/100km.

Najlepszym nauczycielem ekonomicznej jazdy to CHWILOWE ZUŻYCIE PALIWA , aktualizuje co 30m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieta Wielkanocne 2007 - Warszawa - Zgorzelec - Warszawa plus kawalek do rodzinki pod Zgorzelec: 1350km na 65l - okolo 4,8 - predkosc do 110km/h. Trasa Gierkowka a potem A4 i A18.

Swiadkowie: Preziowa i kandydat na Szwagra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Ja miałem pasia zatankowanego do pełna, i tak:

 

120 km zrobiłem po mieście, a resztę w "trasie" na Półwysep Helski i z powrotem drogą nr "1". I jak mi się zapaliła rezerwa to miałem przejechane 1098,3 km :hurra:

Należy tu zauważyć, ze jechałem z deską windsurfingową na dachu, co zawsze są jakieś opory, noi ta trasa to jak nie trasa, bo co chwila korki i jakieś światła, remonty dróg ogólnie to polska patologia drogowa !!!! Mimo to uważam że wynik fantastyczny i bardzo zadowalający :ok:

 

Pozdrawiam,

Jarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swobi

To i może ja się dołącze.Jako Taxi wale praktycznie cały czas po mieście.Pod odbiciu wlewam jeszcze jakieś 2-3 litry z odpowietrznikiemi tylko na Shellu.Fakt że jeżdże tylko w nocy a wtedy jest dużo spokojniej ale zawsze 1000 km robie,czasem przy 1000 dopiero zapiszczy a zaufajcie mi że nie jeżdże 50km/h.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamus_cf

ile przejezdzacie w miescie i troche na trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa Polska-Włochy ok.1600km

tankuje 2 razy do pełna i zawsze prawie pol zostaje(a lekkiej nogi nie mam)

po autostradach ponizej 140 nie schodze i czasem sa korki.

na codzien ok 7/100-gory,nonstop dwojka,trojka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.5 TDI i nastepujace pyt: otoz spalanie oscyluje wokol 6.5 na trasie,czyli z pelnego zbiornika powinno wyjsc ok 1000km. A tu zonk, po przejechaniu 750km zaczyna mi piszczec rezerwa...Raz sprobowalem jak sie jezdzi na rezerwie i po przejechaniu ok 50km zaczelo lekko szarpac buda wiec zatankowalem. Sadze ze wskazania ze zbiornika paliwa sa ok Tankuje zawsze do odbicia a potem leje jeszcze paszczakowi ze dwa litry extra; zawsze odpowietrzam zbiornik...

Czyzby zbiornik mial objetosc mniej niz fabryczne 62 litry?

 

Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamus_cf

mamo od niedawna go czekam na wynik kilometrow na pelnym baku

 

prawie 90% to miasto

 

a i jak u was czy komp pokazuje tele ile wychodzi

liczac samemu po tankowaniu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności