Skocz do zawartości
Gość marekbie

[B5] Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Rada na wasze problemy - Dobrze odpowietrzcie układ.
Nie jest to do konca trafne rozwiazanie, bo jak przeczytasz caly temat to sie dowiesz ze uklad nie raz byl odpowietrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klocki przylegają równo do tarcz?To po pierwsze...W jakim stanie są jarzma?To po drugie...Klocki swobodnie pracują,tłoczek "chodzi" bez problemów?To po trzecie...To na początek sprawdź To że są nowe,jeszcze o niczym nie świadczy.A gumy w prowadnicach?wystarczy trochę za duży luz i już może występować pisk lub wibracja.

Pozdrawiam

postaram sie tym jutro zajac... ale z tego co pamietam jak wczoraj patrzylem na klocki to z przodu (lewa strona) klocek jest w pewnym miejscu(dol klocka) zdecydowanie blizej niz jego reszta... wiec moze to byc przyczyna :D

dzieki za info.. jak sprawdze co i jak to dam znac :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klocek jest w pewnym miejscu(dol klocka) zdecydowanie blizej niz jego reszta...

 

A tak nie powinno być ;) Sprawdź po pierwsze prowadnice,być może mają za duży luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Nowicjusz

klocek jest w pewnym miejscu(dol klocka) zdecydowanie blizej niz jego reszta...

 

A tak nie powinno być Sprawdź po pierwsze prowadnice,być może mają za duży luz.

OK. Postaram sie to zrobic jak najszybciej tzn. jak tylko czas mi pozwoli.

P.S

Patryk a moze pomozesz z innym problemem? :>

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=88695

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przypomne ze moj układ odpowietrzały 2 zaklady. I tez odrzucalem taka mozliwosc. A jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... hamulce rozebrane, przegladniete i zlozone na nowo. Wszystko wyglada swietnie. Nadal cos tam popiskuje:niekumam. Jak cos wymysle to dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturo 123

problem z twardym pedałem hamulca dopadł również i mnie. Auto prawie nie hamuje. po pierwszym wciśnięciu ledwo łapie, po drugim, trzecim i czwartym wogóle nie ma hamulca a pedał jest tak twardy, że prawie sie nie wciska. Co to może być??? Czy ktoś miał taką usterkę?

 

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

 

czujniki abs-u nie są wciśnięte do końca. Miałem ten sam problem. po wyczyszczeniu i wciśnięciu ich do końca abs przestał działać na delikatnych dohamowaniach np. przy zatrzymywaniu sie na światłach lub przy zwykłym delikatnym zatrzymywaniu sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem z twardym pedałem hamulca dopadł również i mnie. Auto prawie nie hamuje. po pierwszym wciśnięciu ledwo łapie, po drugim, trzecim i czwartym wogóle nie ma hamulca a pedał jest tak twardy, że prawie sie nie wciska. Co to może być??? Czy ktoś miał taką usterkę?

Tak wielu :Phttp://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18296&highlight=peda%B3+mi%EAkki+twardy i tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51289&highlight=peda%B3+mi%EAkki+twardy Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Hamulce buczą, wyją, chroboczą w trakcie hamowania, najczęściej w jezdzie w korku przy prędkościach ponizej 50 km/h. Efekt ten wystepuje w trakcie średniego raczej delikatnego hamownia lub zawalniania i mam wrażenia że w miarę narastania dzwięków skutecznośc hamowania gwałtownie wzrasta. Tarcze i klocki ok 15 tys temu po wymianie.

Co to może być ? Boję się do warsztatu jechać bo zalecą wymianę klocków i tarcz a są prawie nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy mój problem wygląda tak samochód po wymianie tarcz i klocków z przodu, przy normalnym hamowaniu wszystko gra ale jak dzis wypróbowałem hamulce to podczas wdepniecia hamulca prawie do podłogi autko hamuje tak jak powinno lecz słychac taki dziwny odgłos jakby jakaś spręzyna wyskoczyła i odczuwalne są drgania mocne w tym momecia na hamulcu czy to jest normalne ????? Proszę o pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
autko hamuje tak jak powinno lecz słychac taki dziwny odgłos jakby jakaś spręzyna wyskoczyła i odczuwalne są drgania mocne w tym momecia na hamulcu czy to jest normalne ?????

Może tylko ABS zadziałał i pedał hamulca drży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to normalne zeby był taki odgłos???? w piatek wybieram sie na urlop do Polski i chciałbym zajechac w jednym kawałku :/

 

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

 

dodam ze tarcze i klocki są firmy ATE kosztowały razem z wymianą 300 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwny odgłos jakby jakaś spręzyna wyskoczyła i odczuwalne są drgania mocne w tym momecia na hamulcu czy to jest normalne

 

Bo masz tam sprężynki przy klocku. Może gość je źle założył i tłuką przy hamowaniu. Podjedz jeszcze raz do niego niech ci sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy chodzi o te klamry metalowe co zakłada sie na kloci ????

 

---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

 

hamulce sprawdzone mechanik powiedzial ze wszystko jest ok a ten dziwek nadal słychac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A osłona ta metalowa nigdzie ci nie styka z tarczą czy zaciskiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystko jest ok a ten dzwiek jest taki jak juz pisałem jakby sprezyna jakas wielka wyskoczyla i po chwili cichnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten dzwiek jest taki jak juz pisałem jakby sprezyna jakas wielka wyskoczyla i po chwili cichnie

Ale tylko jak mocno wciśniesz pedał hamulca?? Kierownica nie drży przy okazji tego hamowania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak wcisne mocno praktycznie do oporu kierownica nie drzy spróbuje ten dzwiek nagrac i później wrzucic na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jak wcisne mocno praktycznie do oporu kierownica nie drzy

:hmm Myślę że na siłę szukasz problemu, bo na moje to jest normalna praca systemu ABS, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności