Skocz do zawartości
Gość marekbie

[B5] Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przed odpaleniem już jest twardy i stoi na zewnątrz to cóś przymarzło
Twardy sie robi po paru godzinach stania. Odpale silinik i pedal pracuje normalnie. Poza tym objawem nie zauwazylem zadnego pogorszenia sie hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Konkret jest taki ze jest to podtwierdzenie wczesniejesz wypowiedzi innego uzytkownika, jesli sie dostaje woda i zamarza to pewnego ranka moze poprostu nie byc hamulcow, wiec niech zainteresowany przygladnie sie dobrze czy servo jest napewno ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode z serva mialem wyciagana w listopadzie. Podobno bylo jej niewiele - robil to mechanik. Odplywy mam zrobione, a wiec na nowo zaciagnac raczej nie moglo. Z tym, ze jakies 3 tyg temu musialem wysuszyc strone pasazera, bo pod wykladzina mialem bryle lodu. Prawdopodobnie znowu sie dostala przez obudowe filtra pylkowego, bo innej drogi nie znalazlem.

 

W listopadzie rowniez wymieniona pompke vacu, co wplynelo na mala poprawe hamowania, ale daleko od idealu - znany problem braku hamulcow przy szybkim kilkukrotnym hamowaniu.

 

Co do zamarzania, to przy dodatnich temp woda nie zamaraza, a wiec pedal nie powinien robic sie twardy. Skoro u mnie sie robi, to woda by odpadala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z hamulcami jak wiekszosc tutaj, woda w serwie i nie tylko. wymienilem serwo przez zaufanego mechanika i plyn hamulcowy teraz zaswieca mi sie podczas jazdy

STOP FAULTY BRAKE szczegolnie przy ostrzejszym wejsciu w zakret. czy ktos wie co to moze byc? plyn hamulcowy jest w normie... klocki i tarcze wymienione w wakacje problem wystapil po wymianie serwa i plynu wczoraj.

Edytowane przez woju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pojawił mi sie powazny problem. Autko nagle przestało odpowiednio hamowac pedał hamulca zrobił sie twardy i w dodatku stasznie sie zrobił słaby teraz ledwo co sie zbiera. Dobiero od wyszych obrotach zbiera sie ale i tak kiepsko. Co to moze być???? pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa VACUM lub serwo lub coś z podcisnieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność na przewodzie podciśnienia do serwa.

 

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

 

BTW

Jakie autko i silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakis sposób mozna sprawdzić ze to pompa Vakum ???

 

---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

 

Mozłiwe jest to by pompa dawała małe podcisnienie i auto słabo hamowało tzw trzeba mocniej wdepnać? W dadatku muł sie zrobił i dopiero na wiekszych obrotach lepiej sie zbiera. Chciałbym jakoś sprawdzić ta pompe bo ona dość kosztowna jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z hamulcami jak wiekszosc tutaj, woda w serwie i nie tylko. wymienilem serwo przez zaufanego mechanika i plyn hamulcowy teraz zaswieca mi sie podczas jazdy

STOP FAULTY BRAKE szczegolnie przy ostrzejszym wejsciu w zakret. czy ktos wie co to moze byc? plyn hamulcowy jest w normie... klocki i tarcze wymienione w wakacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam problem z hamulcami jak wiekszosc tutaj, woda w serwie i nie tylko. wymienilem serwo przez zaufanego mechanika i plyn hamulcowy teraz zaswieca mi sie podczas jazdy

STOP FAULTY BRAKE szczegolnie przy ostrzejszym wejsciu w zakret. czy ktos wie co to moze byc? plyn hamulcowy jest w normie... klocki i tarcze wymienione w wakacje

w ilu wątkach jeszcze napiszesz ?? Podłącz auto pod kompa i sprawdź błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ilu wątkach jeszcze napiszesz ?? Podłącz auto pod kompa i sprawdź błędy

nie zapisalo bledu sorki ze w kilku wątkach ale wszystkie sa w tym samym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zapisalo bledu sorki ze w kilku wątkach ale wszystkie sa w tym samym temacie
Kolego, interpunkcja sie klania. Poza tym, niewykonalne na tym forum jest napisanie czegos w kilku watkach, w jednym temacie ;) Co innego w kliku tematach, w jednym dziale ;)

 

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

 

Wode z serva mialem wyciagana w listopadzie. Podobno bylo jej niewiele - robil to mechanik. Odplywy mam zrobione, a wiec na nowo zaciagnac raczej nie moglo. Z tym, ze jakies 3 tyg temu musialem wysuszyc strone pasazera, bo pod wykladzina mialem bryle lodu. Prawdopodobnie znowu sie dostala przez obudowe filtra pylkowego, bo innej drogi nie znalazlem.

 

W listopadzie rowniez wymieniona pompke vacu, co wplynelo na mala poprawe hamowania, ale daleko od idealu - znany problem braku hamulcow przy szybkim kilkukrotnym hamowaniu.

 

Co do zamarzania, to przy dodatnich temp woda nie zamaraza, a wiec pedal nie powinien robic sie twardy. Skoro u mnie sie robi, to woda by odpadala.

Dzisiaj, przy zewn. temp 0C pedal zrobil sie prawie twardy po ok 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem podziękować za pomoc w rozwiązaniu problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy mam taki problem, że mój hamulec jest skuteczny wysoko na zapalonym i zgaszonym silniku ale jest bardzo miękki. Np. hamuje bardzo skutecznie już przy 1/3 wcisnięcia ale potem można go jeszcze głębiej wdusić aż do 2/3. Jest dokładnie odpowietrzony. 1.9 Tdi 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz płyn hamulcowy jak dawno go nie wymieniałeś na zawartość procentową wody

 

a w jakim stanie sa twoje tarcze ,klocki ???

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a nie masz uczucia, że hamulec delikatnie trzyma samochód jak chcesz nim ruszyć?

ja miałem podobne objawy i przyczyną było serwo hamulca

 

poczytaj tematy woda w serwie, zamarzające serwo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki w bardzo ladnym stanie. Cały nowy plyn. Serwo sciągniete i wyczyszczone nic nie pomogło. Odpowietrzony 3 razy na zapalonym silniku. Może byc pompka abs`u albo ta na serwie? Auto ma normalny wolny wybieg nic nie hamuje nie trze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predzej ta na serwie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Jako ze ostatnio mrozy były, zamarzła mi woda w serwie hamulcowym ale początkowo o tym nie wiedziałem. obaj taki ze po kilku km jazdy blokowało mi jedno przednie koło. Pojechalem do mechanika i powiedzial ze to prowadnice na zacisku sie zapiekły, wiec wymienił na nowe. Na drugi dzien zblokowało mi druga stronę, wiec mechanik wymienił prowadnice z drugiej strony. W drodze powrotnej do domu zblokowalo mi oba koła. Powiedzialem mechanikowi ze wyczytałem na forum ze winą moze byc servo w ktorym woda zamarzła. nie chcial wierzyc ale jak wyciagnał serwo to sie zdziwił, wylał litr wody. Jednak servo juz sie nie nadawało do uzycia, cos sie w srodku pogieło od lodu i musialem kupic "na allegro" inne servo. Dzis odebralem samochod i jest taki objaw ze pedal hamulca jest bardzo miekki a hamowanie nastepuje dopiero pod koniec wcisniecia pedału. Czy to normalne ze jak podpompuje chwile pedał to twardnieje i trzymając go dalej czuje ze pedał opada, jakby gdzies cisnienie spadało? podobno odpowietrzyli wszystko, mam EPS i wyczytalem ze to robi sie jakos podcisnieniowo - moze on to robił tradycyjnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności